Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet támogatásban tudna...

Albérlet támogatásban tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek az albérlet támogatásban.

Úgy tudom van többfajta is, én eddig kollégista voltam, most költözök ki albérletbe, ezért nem igazán tudok róla semmit.

Bejelentve nem voltam ide, szóval hivatalosan eddig vidéken éltem szüleimnél, jogosult vagyok rá teljesen.

Szóval, amit olvastam, hogy a munkáltató adhat adómentesen x összegig. Viszont azt is olvastam mellé, hogy ő azt teljesen leírhatja, így nem kerül neki semmibe, ez mennyire igaz?

Illetve, az állami/önkormányzati az hogyan működik? Arról nem sok mindent tudok. Ha elér a fizetésem egy bizonyos összeget, akkor nem kapom meg, mert túl magas az? Diplomával is lehet igényelni?

Kérlek segítsetek, eléggé elveszek ezekben :)



2018. jan. 4. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A dolog ott kezdődik, hogy az albérletről kell számla. Ezzel általában véget is ér a történet. A munkáltatók általában cafeteria keretből adják. Azt fene se tudja, hogy nálatok mennyi.
2018. jan. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Nincs rá sok esély.

A bérbeadókon bukik el 98%ban.

Be kell mennie a NAVhoz és kérnie kell adószámot. Alapból nem kell adószám a kiadáshoz, de az albérlet támogatásnál kell.

Majd vesz számlatömböt és a számlát oda adja neked havonta a bérleti díjért (alapból nem kell számla a kiadáshoz, csak adózni és bevallani kell). A számlát be kell vinned a munkaadódhoz. Negyedévente adót kell fizetnie a bérbeadónak a teljes bérleti díj után, majd a bevallásával elszámolnia. Van akinek könyvelő is kell hozzá, mert nem tudja hogy kell.

Hiába szűnt meg az EHO és már csak 15% az adó a kiadás után az albérlettámogatás nagy macera a bérbeadónak(és sokan nem is értik), akkor inkább kiadja olyannak akivel nem kell ezt végigvinni. Olyan egy albérlettámogatott esélye, mint egy kisgyerekes, kutyás családnak. Minek szenvedjen vele, mikor így is kiveszik?

Ajánlj fel magasabb összeget a tulajdonosnak, az értelmesebbje akkor elgondolkozik. Pl ha 83eFt a havi támogatás és 100 a lakás akkor 17eFt-ból megúsznád. Legyen a támogatás 1/3-a a bérbeadóé és fizess több saját részt, mintha drágábban adná ki. 100eFt-os lakást 130eFt-ért kiadnának egy páran és te is jobban járnál, mert 47eFt-ból megúsznád a 100eFt-os lakást.

Ezzel a megoldással, ha feketén adná ki másnak 100eFt-ot kapna, de ha adószámot vált ki, (könyvelőt fizet) és leadózik mindenről, akkor 110eFt-ja marad meg. Nyugodtabban fog aludni, mint az aki nem adózik utána, de ezt a macerát végigvinni és így megérteni a dolgokat kevesen fogják. Sajnos.

2018. jan. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

"Ajánlj fel magasabb összeget a tulajdonosnak"


Édes fiam, téged se az eszedért fognak elrabolni. Persze, nem elég, hogy a rengeteg, ész nélkül, pofára osztogatott ilyen-olyan segíly megint buborékot fúj az ingatlanpiacon, még gerjesszük is az inflációt a más pénzéből.

Na, ezért nem kell senkit támogatni.

2018. jan. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Másrétű kérdésem is lenne.

Az állami lakhatási támogatásnál, ami 1,5 évig van, ugye kritérium hogy 30 napig előtte beregisztrált munkakereső legyél. Ha nálam ez nincs meg, de pályakezdő vagyok, akkor ugye jogosult lehetek rá? Január végén most államvizsgázok, és már megvan a leendő munkahelyem, 150km-re a lakhelyemtől.

2018. jan. 5. 09:01
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Estádio de Felchút!

„Édes fiam, téged se az eszedért fognak elrabolni.”

Szeretném megköszönni a megnyilvánulásod. A kérdéshez ugyan nem volt köze, de köszönöm.

2018. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!