Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti mennyi idő alatt találtatok...

Ti mennyi idő alatt találtatok albérletet?

Figyelt kérdés
Egy csomó már nem elérhető, vagy nem is ír vissza/nem veszi fel a telefont a hirdető. Egy helyre elmentem albinézőbe, de másnak adták ki. Úgy érzem, hogy soha nem fogok találni semmit...

2018. jan. 7. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Penteken rairtunk a tulajra, vasarnap a mienk volt a lakas.
2018. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kimaradt: kb 2-3 napig neztunk hirdeteseket, ez volt a 6-ik hirdetes ami nem volt mar kiadva vagy irrealisan draga.
2018. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
1 hét után találtunk. Jobban mondva a második lakás amit megnéztünk nagyon bejött, és akkor ott a tulajnak mondtuk, hogy rögtön tudunk fizetni kauciót, és havi bérleti díjat is. A pénz beszél. Ha közlöd, hogy a táskádban van a 2-3 havi kaució + 1 havi albérleti díj, akkor ráharapnak.
2018. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Első hirdetés volt amit megláttam (szerencsém volt, pont akkor hirdették meg). Aznap meg is néztük, ki is fizettük a pénz nagy részét. Kb 3-4 nap múlva költöztünk.
2018. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyan mondjuk nem történt, hogy ne vették volna fel a telefont, de nagyon sokáig kerestünk, mert egyik lepukkantabb volt mint a másik. Igaz, mi még azelőtt nekiindultunk, mielőtt kihirdették a ponthatárokat, de azt hallottam, hogy sokan meg sem hirdetik a lakást, csak mikor már az elsősök keresnek. Most viszont februártól szerintem szerencséd lesz, aki félévig jár egyetemre, annak lehet, hogy felszabadul a helye.


Szerintem FB-on ne keress, mert ott nagyon sokan jelentkeznek egy lakásra, és ott tényleg láttam, hogy nem írnak már vissza a hirdetők. Helyette én pl. javasolnám az egyetemek hirdetőtábláit (ha egyetemisták vagytok, de amúgy is meg lehet próbálni), villanyoszlopra is ki szokott lenni ragasztva, de egyszer például úgy találtam lakást, hogy felhívtam egy telefonszámot, mondta, hogy kiadta már egy hónapja a lakást. Rákérdeztem, hogy nem tud véletlen valakit, akinek van még kiadó lakása? Ekkor jutott eszébe a szomszéd Julika, akinek épp kiköltöztek a lakói, így felszabadult a lakás, ráadásul jó helyen/árban és még szép is volt. Úgyhogy élelmesnek kell lenni, látod, ha nem kérdezek rá, magától nem mondta volna.


Meg én simán elmegyek arra a környékre ahol szeretnék lakást bérelni, és megállítok random embereket, akik a lépcsőházból jönnek ki, vagy ragasztok fel a postaládára cetlit, hogy "Lakást keresek". Az pedig tényleg fontos, hogy legyen már nálad a kaució, mert nem fognak látatlanban neked semmit odaadni.

2018. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért jó látni, hogy ha már nekem nem, de másoknak hamar összejött.


utolsó: Nem vagyok egyetemista, és egyedül vagyok. Arra már én is gondoltam, hogy kiragasztgatok cetliket "lakást keresek" felirattal, csak nem tudom, mennyire lenne sikeres.

2018. jan. 7. 20:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Budapesten keresel és akár szoba is elég, vagy lakást akarsz? Szobát nagyon sokan hirdetnek.
2018. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A szoba is elég, sőt, még jobb is, mert egyenlőre még csak egy munkahelyem van. És igen, Budapesten, de csakis a belvárosban.
2018. jan. 7. 23:22
 9/9 anonim ***** válasza:
# 3: LOL :D Van a táskámban fél millió forint.
2018. jan. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!