Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kb mennyi penzre van szukseg...

Kb mennyi penzre van szukseg ahhoz hogy felkoltozzek Budapestre? (lent)

Figyelt kérdés

Egy szobat vennek ki es az elso fizetesig kell kitartanom mondjuk masfel honap. Tehat arra az idore kaucio, kaja stb.

200k forinttal mar el lehet indulni?

En ugy gondolom igen de kivancsi lennek velemenyekre mert nem vagyok teljesen tisztaban az alberlet arakkal sem mennyi kauciot kell fizetni stb (nincsenek nagy elvarasaim, biztonsagosabb kornyeken sajat szoba legyen ennyi.)


2018. jan. 10. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy 200 elég lesz.

Kaja 1 főre iszonyat szűkösen is 30.000/hó, és figyelembe kell venned, hogy mindent meg kell vásárolnod, az olajtól a liszten át a sóig, úgyhogy az első hónapra inkább 50.000-et számolnék, és még az is nagyon szegényes.


Kaució általában 2-3 havi bér: szoba esetén. Szobák 20-40.000ft+rezsiért már vannak, így 40-120.000 a kaució attól függően milyet fogsz ki.


na meg 2 havi rezsi kelleni fog: havonta azért 10-15.000-et elkérnek fejenként, tehát kb. 20-30.000 ft.


Ha összeszámolom akkor ez 70-80.000 ft ételre

40-120.000 ft lakhatásra

20-30.000 ft rezsire

+ bérlet 10.000ft


--> min. 140-240.000 ft, ha iszonyatosan spórolsz és semmi másra nem költesz ételen kívül.


Én legalább 300.000-at félretennék a biztonság kedvéért.

2018. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de szerintem nem lesz elég.

Ma már egy szobáért rezsi nélkül kérnek el Budapesten minimum 40-50 ezret. Akkor a kaució mondjuk legyen 100 + első havi bérleti díj, vagyis 150 ezer. Kell egy bérlet és kellenek kezdő apróságok, ami esetleg nincs. Ágynemű, mosószer, stb. Szerencsés ha ilyeneket tudsz otthonról vinni. Ha rögtön munkába állsz és következő hónap elején már szinte teljes fizut kapsz, akkor van rá esély, hogy ki lehet húzni, de ha ebből ki kell fizetni véletlen már a következő havi bérleti díjat és a rezsit is, akkor nagy baj lehet. Én is azt mondanám, hogy 300 ezer alatt nem indulnék el. Nem érdemes kicentizni.

2018. jan. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, ha van ennyi kp-d, akkor ne menj sehova, mert ahonnan ez jött, ott van még több is, meg tovább is . Inkább költsd magadra, mint szét szórd vadidegen emberek között. De! ha jól keresel és ezt csak úgy ing-újból kivágod, mert a köv hónapban kapsz nettó 300 fizetést újból, akkor menjél és vágj bele, sok sikert.
2018. jan. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!