Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonos nem akarja...

A tulajdonos nem akarja visszafizetni a kauciót. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Abba a "szerencsétlen" helyzetbe kerültem, hogy a házat amit bérlek, eladta/cserélte + ráfizetett a tulajdonos. Maradhatok tovább a bérleményben, csak a tulajdonos változott. Beköltözésemkor 1 havi kauciót fizettem. A tulajdonos szerződést nem akart írni, de én ragaszkodtam hozzá, így a bérleti szerződés is bizonyítja annak tényét, hogy nála van 1 havi kaucióm.

A lényeg, a régi tulajdonos úgy gondolja, hogy ő nem tartozik nekem semmivel, hiszen az új tulajdonosnak ő kifizette azzal, hogy az elcserélt ház mellé, még pénzt is adott.

Én mondtam neki, hogy ahhoz nekem semmi közöm, hogy ő mit üzletelt az új tulajjal, ez a kaució téma mi kettőnk ügye.

Végül kérdeztem tőle, hogy most mi lesz, átadja a kaució összegét az új tulajnak - én ezt szeretném leginkább - vagy visszakapom? Hebegés-habogás után azt mondta, hogy majd megbeszéli az új tulajjal.

Persze az új tulajnak is beszélt -össze vissza, majd azt mondta hogy velem megbeszéli a dolgot.

Szóval nagyon olyan szaga van a dolognak, hogy nem akar kauciót visszafizetni semmilyen formában.

Még a közüzemi számlákban reménykedek, hogy majd akkor az ők kifizetik helyettem -bár ebben sem reménykedek nagyon- de így is sok pénzem marad majd náluk.


Vajon mi ilyenkor a teendő?



2018. jan. 18. 16:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy semmiféle bútor vagy háztartási gép nem volt a bérleményben, teljesen üresen vettem ki, ami maradt konyhabútor, az új tulaj megvette.
2018. jan. 18. 16:43
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Írd meg hogy legyen nyoma adsz neki 48órát hogy adja át vagy utalja az összeget , közben a számlákat is tisztázzátok . Különben jogi lépések következnek és végrehajtóval bevasalod rajta . Ezt a szerződéssel és smsel egyéb írott párbeszéddel bizonyítod ...
2018. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az új tulajdonos a bérleti szerződésben is a régi helyébe lépett. A kaució visszafizetésének kötelezettsége tekintetében is. Sima ügy; ha nem akarja visszafizetni, fizetési meghagyás!
2018. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 xswerdy ***** válasza:
100%
a bérleti szerződés tovább él. Azzal együtt, hogy a tulajnál van a kaució. Feltehetőleg ők ezt figyelembe vették a vételárnál, vagy rendelkeztek róla a szerződésben, hogy ezt odaadja a régi tulaj az újnak. Tehát ha kiköltözöl, meg kell kapnod az új tulajtól. Ez inkább csak jófejség a részedről, hogy ezzel most foglalkozol. Inkább az új tulaj figyelmét kell felhívni, hogy ugye ezt ők rendezték//rendezik egymás közt.
2018. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az új tulajdonos úgy van vele, hogy nekem kell a régi tulajdonossal elrendeznek ezt a kérdést, mert nekem van a régi tulajjal szerződésem, és mert Ő ( az új tulajdonos) nem kér tőlem kauciót, így elhatárolódik a kérdéstől, éppen ezért az adás - vételnél nem tértek ki külön, nem vették figyelembe, nem rendelkeztek a kaucióval kapcsolatban.:(
2018. jan. 21. 19:14
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
#5 akkor óriási tévedésben van. Adásvételnél az új tulajdonos a kötelmek tekintetében is jogutódja a réginek, vagyis a bérleti szerződés tovább él, az új tulajdonos lép bérbeadóként a régi helyébe, az összes kötelezettséget (kaució visszafizetése) átvéve. Ha ezt ő nem így tudja, attól még így van.
2018. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 xswerdy ***** válasza:
így van, ezért írtam, hogy a bérlő max. jófejségből hivja fel az adásvételben érintettek figyelmét, hogy rendezzék a kérdést, igazábólneki nem kell aggódnia.
2018. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Az új tulajdonos viszont azt mondta nekem, hogy ő nem akar tőlem kauciót, így szerződést sem akar írni. Én meg arra gondoltam, hogy a régi szerződéhez egy módosítást kapcsolnék, amiben annak tényét rögzíteném, hogy tulajdonos csere történt és azt aláíratnám vele. Szerintetek ennek van értelme vagy butaság? Illetve még az nem világos, hogy a villany, gáz stb. átíratásnál az addigi fogyasztást nem kell azonnal kifizetnie a régi tulajnak, hogy tisztán, azaz 0-an induljon az új tulajdonos?
2018. jan. 21. 20:12
 9/20 xswerdy ***** válasza:
100%
ha az órák nincsenek a nevedre átírva, akkor a régi tulaj fog kapni egy végszámlát (a kettejük között jegyzőkönyvben rögzített óraállásnak megfelelően), és az új nulláról indul. Ennek megfelelően tudsz te elszámolni a mindenkori tulajjal.
2018. jan. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az új tulajdonos alapvető tévedése, hogy a bérleti szerződéssel BÁRMI történt volna az adásvétel miatt. Az igazság ezzel szemben az, hogy a bérleti szerződéssel SEMMI nem történt, hanem ugyanúgy érvényes rád és az új tulajdonosra, aki a régi helyébe lépett a bérbeadó szerepében. Semmiképpen nem vagy köteles szerződéskiegészítést vagy új szerződést kötni, pláne nem rosszabb feltételekkel.


"6:340. § [A bérelt dolog átruházása]

(...)

(2) Ha a bérbeadó a bérleti szerződés megkötését követően a bérbe adott dolog tulajdonjogát átruházza, a tulajdonos személyében bekövetkezett változással a bérleti szerződésből fakadó jogok és kötelezettségek tekintetében az új tulajdonos lép a bérbeadó helyébe. A bérbeadó és az új tulajdonos a bérlővel szemben egyetemlegesen kötelesek helytállni a bérbeadót a bérleti szerződés alapján terhelő

kötelezettségek teljesítéséért."


[link]

2018. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!