Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonos nem akarja...

A tulajdonos nem akarja visszafizetni a kauciót. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Abba a "szerencsétlen" helyzetbe kerültem, hogy a házat amit bérlek, eladta/cserélte + ráfizetett a tulajdonos. Maradhatok tovább a bérleményben, csak a tulajdonos változott. Beköltözésemkor 1 havi kauciót fizettem. A tulajdonos szerződést nem akart írni, de én ragaszkodtam hozzá, így a bérleti szerződés is bizonyítja annak tényét, hogy nála van 1 havi kaucióm.

A lényeg, a régi tulajdonos úgy gondolja, hogy ő nem tartozik nekem semmivel, hiszen az új tulajdonosnak ő kifizette azzal, hogy az elcserélt ház mellé, még pénzt is adott.

Én mondtam neki, hogy ahhoz nekem semmi közöm, hogy ő mit üzletelt az új tulajjal, ez a kaució téma mi kettőnk ügye.

Végül kérdeztem tőle, hogy most mi lesz, átadja a kaució összegét az új tulajnak - én ezt szeretném leginkább - vagy visszakapom? Hebegés-habogás után azt mondta, hogy majd megbeszéli az új tulajjal.

Persze az új tulajnak is beszélt -össze vissza, majd azt mondta hogy velem megbeszéli a dolgot.

Szóval nagyon olyan szaga van a dolognak, hogy nem akar kauciót visszafizetni semmilyen formában.

Még a közüzemi számlákban reménykedek, hogy majd akkor az ők kifizetik helyettem -bár ebben sem reménykedek nagyon- de így is sok pénzem marad majd náluk.


Vajon mi ilyenkor a teendő?



2018. jan. 18. 16:41
1 2
 11/20 xswerdy ***** válasza:
igen, de itt az új tulaj éppen jobb feltételekkel akar szerződni (nem kér kauciót). Akkot ényleg az a helyes, ha a régi tulaj visszaadja a kauciót, és ezt a szerződésen záradékolják.
2018. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Remélem ugyan úgy fogom tudni online intézni a befizetések villany, gáz stb.-nél, így látni fogom, hogyan is áll az aktuális számla.

Most felveszem a várakozó pozíciót, előbb-utóbb jelentkeznie kell a régi tulajnak, gondolom legkésőbb akkor amikor megkapja a végszámlákat. Csak attól tartok, hogy nem fogja kifizetni a számlákat.:(

2018. jan. 22. 12:38
 13/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a választ. Sikerült megnyugtatnotok, hogy részemről nem történt semmi mulasztás a kaucióval kapcsolatban. :)
2018. jan. 22. 12:39
 14/20 anonim ***** válasza:
Az új tulaj nem kérni nem akar kauciót, hanem visszaadni nem akarja, azonkívül nem érdekli, hogy a régi tulajnál lévő kaucióval mi lesz. Nagy különbség!
2018. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
A nyilvánvaló ok mellet, nem értem az új tulajdonost/meg a régit sem/, hogy miért nem foglakozik az üggyel körültekintőbben (szerződés), hiszen az ő érdeke is, hogy rendben legyenek a dolgok és a jövőben ne legyen félreértés, meglepetés, követelés. Ha egyszer, valamikor úgy döntök, hogy kiköltözöm, hogyan fogja a tulaj behajtani rajtam a rezsit, vagy bármit? Oké, hogy megbízik bennem, de akkor is, szerintem jobban tenné, ha a régi tulajjal ezt a kérdést tisztázná.....
2018. jan. 22. 14:17
 16/20 anonim ***** válasza:
Bérleti szerződést ügyvédnél,vagy közjegyző jelenlétében kötöttétek?Ha nem, sajnos semmit nem tehetsz.
2018. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az új tuladonosnak semmi köze sincs ehez a dologhoz. A régivel kell megbeszélni, de igazán semmit sem tehetsz...


Ha az új tulajdonos meg nem akar szerződést, akkor meg költözz el.

2018. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 xswerdy ***** válasza:
76%
16-os miről beszélsz? Ingatlan adásvételi szerződést kell ügyvédnek, vagy közjegyzőnek ellenjegyeznie, bérleti szerződést nem.
2018. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"A bérbeadó és az új tulajdonos a bérlővel szemben egyetemlegesen kötelesek helytállni a bérbeadót a bérleti szerződés alapján terhelő

kötelezettségek teljesítéséért."


Én ezt a részt emelném ki. A régi tulajon is éppúgy behajtható a kaució. Viszont! Kaució csak akkor jár vissza,ha a bérleti szerződés véget ér, és a végső elszámolásra kerül a sor.Illetve ,ha az elszámolás végén még marad belőle.


A te helyzetedben erre felhívnám az új tulaj figyelmét is. A bérleti szerződés érvényes rá,tehát végső soron tőle is követelheted majd a kauciót,majd mikor véget ér a bérlés. Legrosszabb esetben bírósági úton tudod majd behajtani. Emiatt nem kell aggódni. A bírósági eljárás költségeit a vesztes fizeti majd úgyis(a kaución felül). Csak tartsd meg az eredeti szerződésed. vagy ha újat írtok alá,akkor figyelj oda,hogy mit írsz alá.

2018. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Időközben a helyzet rendeződött, a régi és az új tulajdonos rendezték a helyzetet. A kaució a megfelelő helyre került, azaz az új tulajdonoshoz. :)
2020. máj. 3. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!