Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy viszonylag...

Hogy lehet, hogy viszonylag kevés hajéktalan van Magyarországon annak ellenére hogy egy alkalmazotti átlagfizetésből még albérletet sem lehet kifizetni nemhogy lakást venni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

mert inkább bérel egy szobát és nyomorog, minthogy a híd alatt éjszakázzon.


te miért nem vagy inkább hajléktalan?

2016. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Már megint egy provokatív kérdés...

Ráadásul minden bizonnyal nem Budapesten élsz - ezért mondod, hogy kevés a hajléktalan.

2016. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem Budapesten élek, hanem egy megyeszékhelyen ahol egy garzon 70 ezer plusz rezsi és nettó 120 ezret keresek (diplomával nyelvvisgával) Na ezt add össze, hogy provokatív-e a kérdés, ennek ismeretében döntsd el.
2016. júl. 30. 15:19
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Mert messze nem olyan rossz a helyzet, mindenki feketezik orrba szájba.
2016. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

#3 nyelvvizsga mellé aktív nyelvtudás is párosul? mert ha nem akkor magadra vess.


miért nem keresel akkor jobb helyet? vagy bérelsz szobát?

2016. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Mert mondjuk a szüleivel él egy házban. Az is lehet, hogy még a nagyszülők is ott élnek.
2016. júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

A kérdés nyilván ki van sarkítva, de abban én is egyetértek a kérdezővel, hogy az ingatlanárak - főleg Budapesten - a keresetekhez képest teljesen elrugaszkodtak a realitástól.

Ha valaki nulláról indul, szülői vagy egyéb támogatás nélkül teljesen esélytelen, hogy belátható időn belül saját lakása legyen. Átlagfizetésből egy ócska albérlet kifizetése is komoly nehézséget okoz.

2016. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Na de attól, hogy nincs saját lakása, még nem hajléktalan.
2016. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Nem Budapesten élek, hanem egy megyeszékhelyen ahol egy garzon 70 ezer plusz rezsi és nettó 120 ezret keresek (diplomával nyelvvisgával) Na ezt add össze, hogy provokatív-e a kérdés, ennek ismeretében döntsd el."



2-es vagyok és bocs, de azért írtam a provokatív kérdést,mert van itt egy emberke, aki ilyen és ehhez hasonló provokatív kérdéseket szokott feltenni - azt gondoltam, megint Ő az.


Diploma, nyelvvizsga...


Sajnos a mai világban nem feltétlenül ér túl sokat a diploma - tudom, most emiatt le leszek húzva jó alaposan.

Miért írtam ezt? Mert ma már ott tartunk, hogy rengeteg diplomás van - ezzel szemben szakember meg egyre kevesebb.

Szakemberként néha jobban lehet keresni, mint némely diplomával - sajnos ez van...


Nekem is van mindenféle végzettségem (jó, nem diploma), spanyol középfokú nyelvvizsgám - élő beszédtudásom, (idén voltunk 3 napot Alicantében, ott ki is próbáltam, hogy nem felejtettem még el :D) és mit csinálok? Takarítok :D Mert sokan nem hajlandóak takarítani és ezért azt legalább megfizetik - úgy ahogy...


Megyeszékhelyen - hacsak nem valami nyugati országrészben vagy - kellene, hogy olcsóbban is legyen albérlet... ha egyedül élsz, akkor érdemes lenne keresgélned, hátha találsz olcsóbban. Ha meg nem egyedül, akkor simán ki tudod fizetni, mert nyilván 2 jövedelem van (feltételezem, gyerek nincs).

2016. júl. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ott van a kérdésedben: EGY fizetésből nem biztos, hogy telik.

De az életet alapvetően nem egyedül éljük, és ha már család van, vagy van egy párod, akkor a fizetés duplázódik, de az albi díj ugyanúgy 70 marad, nem lesz 140.

Az alkalmazotti fizetés is több féle. Én egy multinál dolgozom, 140 körül keresek, de ez ott kevésnek számít, a nagy többség ennek a dupláját keresi. És ez kelet-magyarország, ahol köztudottan rossz a helyzet. Szóval ha itt megkap 280-300-at, meg még mellé az asszony is keres 100-150-et, vagy ő is 200 körül, akkor abból lazán kitelik az albi vagy a lakáshitel-törlesztő.

Én a 140-emmel éhenhalnék egyedül, de egyrészt nem vagyok egyedül, ha meg nem lenne párkapcsolatom, akkor lenne egy lakótársam. Így nem 70 lenne az albim, hanem csak 35, az máris jobban hangzik.

2016. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!