Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyeseknek-tulaj, foberlo,...

Egyeseknek-tulaj, foberlo, tulaj anyja- miert akkora gond, hogyha a barataim, baratom, feljonnek az alberletbe?

Figyelt kérdés

Szoval ugye alberletben elek. Ez ugy nez ki hogy van egy szobatarsam a masik szobaban meg egy masik srac lakik. Szoval neha felugranak 1-1,5 orara a barataim, (egyesevel, max 2en, ha senki nincs ott rajtam kivul akkor a baratom)

Nemreg a kezembe akadt a szerzodes, es abban konkretan van egy pont, ami arrol szol h ismerosok baratok baratnok nem tartozkodhatnak itt, nem alhatnak itt, stb.


Kerdem en, miert akkora egetvero problema, hogy x feljon y-hoz? Lakotarsaim soha nem szoltak erte hogy ez problema lenne.

Egy pohar vizet nem fogyaszt a vendeg, nem teszi tonkre a butorokat, nem lop, nem ize,-akkor megis miert kell ilyen kikoteseket tenni?


2018. febr. 6. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A főbérlő nyilván TARTÓS ottlétre gondolva írta bele a szerződésbe ezt a kikötést. Nem szeretné, ha beköltözne a barátnőtök egyszer és mindenkorra, mert neked adta ki a szobát és nem nektek. Az, ha felugrik hozzád valaki egy baráti beszélgetésre, nem ezt jelenti.

Egyébként kérdezd meg a főbérlődet, hogy értette!


Még valami: úgy írtad alá a szerződést, hogy el sem olvastad??? Ezek után meg is érdemelnéd...

2018. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oke, oke ertem, de olvastam kepzeld.

es amikor bekoltoztem, meg kulon ki is emelte hogy baarat baratno nem johet nem alszik itt- en sem akarom hogy szinte ottlakjon, de en arra ertettem hogy abszolut soha nem is lehet ott.

2018. febr. 6. 10:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért szoktak ilyen szerződést írni, mert valójában még téged sem ismernek, a barátaidat, rokonaidat, vagy az aktuális párodat nem áll módjukban lekáderezni.

Ha ez nincs beleírva, akkor sokan visszaélnek a helyzettel, látogatás címén beköltözik még vagy 5 ember "ideiglenesen".

Ha valaki nem tömegszállást akar üzemeltetni, akkor ezt bizony beírja, különösen azért, mert a többi bérlője nyugalmát, anyagi biztonságát is szem előtt tartja.

Senki nem ismer senkit, lehetnek valakinek olyan ismerősei is, hogy meglopják az ott lakókat, ha azok éppen nincsenek otthon.

Ha neked kulturált ismerőseid vannak, akik felugranak egy villámlátogatásra és utána hazamennek, akkor ezzel nem lehet probléma. Akkor kezdődik a baj, ha valamelyik bérlőtársad ezt sérelmezi és szól a tulajnak.

2018. febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Gyakorlatilag te most olyasmin problémázol, amiért még senki nem cseszegetett?
2018. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
68%

A jogban a pontos kifejezések számítanak. Sok minden mást jelent mint a köznyelvben.


Azt viszont kétlem, hogy vendégek fogadását megtilthatnák. Viszont van huzamos ott tartózkodás, ott lakás ami más és jogosan tiltható egy bérleménynél.

2018. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válasz nagyon pontos, én is kb. ezt akartam írni.

Ha rendszeresen tahó, hangoskodó, csikket széthajigáló, a lakótársak kajáját a hűtőből kievő, stb. embereket vinnél fel, akkor ott lobogtatnák az orrod alatt a szerződést, hogy nem vihetsz fel senkit.

De ameddig a lakótársaid nem problémáznak, meg a vendégeid nem tesznek tönkre semmit, addig feltehetőleg mindegy.

Esetleg, a tulajdonos úgy is gondolhatja, hogy jobb az ilyent megelőzni. Minden ember más.


Előző: két ember bármiről köthet szerződést, ami nem sért törvényt.

Ha azt írják a szerződésbe, hogy a lakónak minden reggel kötelessége egy percig fél lábon ugrálni, és ő alá is írja ezt a szerződést, akkor ez is érvényes.

2018. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
79%
Tévedés hogy bármiről lehet szerződést kötni. Vannak olyan jogszabályok amiket nem lehet így felülírni. A jogban hierarchikus rendszer van, alsóbb szintű jogszabály nem lehet ellentétes felsőbb szintűvel.
2018. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Ugye, ezt írtam:

"két ember bármiről köthet szerződést, ami nem sért törvényt"

2018. febr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ja tényleg azt írtad. :( :) Okés!
2018. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!