Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Pestre költöztem és nincs mód...

Pestre költöztem és nincs mód a lakcím váltásra. Én lennék a tulaj a párom anyja meg az üzembentartó. Járható út vagy elsiklottam valami felett?

Figyelt kérdés

Üdv. gyorsan összefoglalnám a helyzetet. Felköltöztem barátnőmhöz pestre de édesanyjával él önkormányzati lakásba, ergo nemtudnak ide bejelenteni.

Szeretnék lassan saját autót venni de fizetős övezetben laknak..kivéve az itt lakók persze.

Sokat agyaltam a témán és egy megoldást tudtam kiagyalni mégpedig hogy veszek egy autót, én leszek a tulaj de az üzembentartó a párom anyja lenne a parkolás miatt. Ez egy járható út?


2017. nov. 7. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha bármilyen más lakásról lenne szó, akkor járható lenne (bár akkor eleve fel sem merülne), de az önkormányzati lakás bekavarhat. Ezt leginkább a bérbeadó tudná megmondani, de ha nem jelentkezetsz be hozzájuk, akkor több, mint valószínű, hogy illegálisan sem célszerű ott laknod, mert az ő jogukat is veszélyeztetheted vele. Ugyancsak érdekes kérdés, hogy valaki lehet-e üzembentartó és önkormányzati lakásra jogosult egyszerre. Ezeknek ne az autós kategóriában kérdezz utána, mert itt szerintem a lakás a necces, nem az autó.
2017. nov. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget. atdobom akkor egy masik temaba :)
2017. nov. 8. 10:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem attól, hogy önkormányzati lakás bérlője, még simán lehet üzembentartója egy kocsinak, a kettőnek semmi közé egymáshoz.
2017. nov. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!