Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van egy kiadó garzonom....

Van egy kiadó garzonom. Mennyivel kockázatosabb ha kisállattal és/vagy kutyával rendelkező bérlőnek adom ki a lakást?

Figyelt kérdés

2018. febr. 8. 13:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szerintem ne tedd ezt, kivéve ha szobatiszták az állatok, akkor jó.
2018. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Soha ne add ki kutyásnak , a zaj egyéb károk miatt a szomszédokkal is lesz baj neki és neked is . Macska 2 db max , erkélyre ablakra ha tesz ki hálót azt is rongálás nélkül intézze .
2018. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazából macskásnak már egyszer volt kiadva egy másik lakásom még régen, és rengeteg kárt csinált a bútorokban. Kb. a kanapén köszörülte a körmét ezért totál lefoszlott róla és a székekről is a kárpit stb.

Most hívott egy kutyával rendelkező nő és persze azt állította hogy semmi kárt nem szokott csinálni a kutyája...

2018. febr. 8. 13:28
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2 lehetőség van.

1, rongálni fog.

2, ha majd elköltöznek, észre sem fogod venni, hogy volt kutyája.

Nekem volt kutyám, sajnos már elvesztettem. Beleirattam a szerződésbe, hogy bármilyen kár keletkezik, azt kifizetem. Meg tartottam egy "kiselőadást", ami abból állt, hogy megmutattam a tulajnak, hogy ismeri a kutyám a vezényszavakat (ül, marad, fekszik, stb.) ebből látta, hogy tényleg foglalkozva van a kutyával és hogy szófogadó, meg is nyugodott. Kár persze nem keletkezett a lakásban.

Szóval ezt tudom neked javasolni, nem kell félni, ránézésre is meg lehet mondani, hogy ki a normális kutyatartó, és ki a kattant.

2018. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A kutyak altalaban azt szoktak h kaparjak az ajtofelfat meg ha nincs otthon a gazdi akkor kaparjak a bejarati ajtot meg ugatnak a gazdi utan. Ezt van amelyik kutya nem csinalja?

Illetve ha megrongalja igy az ajtokat azt hogy terittetem meg a berlovel? Javitsa ki? Muanyag ajto eseten nem is tudom hogy lehet kijavitani.

2018. febr. 8. 14:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Több kauciót kérsz - mondjuk 3 havit - és kikötöd a szerződésben, bármilyen rongálás a kaucióból kerül levonásra. Plusz havonta ellenőrzöd az ingatlant. Egyébként, nem minden kutya kapar és ugat ha egyedül hagyják!
2018. febr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Felőlünk pont most adták el szó nélkül a lakást mert lejárt az 1 éves szerződés és veszettül keresgélek, de senki se vállalja be a kauciót részletre a kutya miatt. Pedig az én kutyám egy végtelenül csendes egyed, nagyon jól nevelt és ezt a szomszédaim is igazolták. Itt nem a kutyán múlik, hanem azon, hogy mennyit foglalkoznak vele. Nem minden kutyásnak neveletlen az állata, csak sajnos tényleg sok az olyan, aki csak a hangzavart hozza magával. Megéri kutyásnak kiadni, de jobb az, ha leinformálható az illető. Ha havonta ellenőrzést tartasz, az sem baj szerintem, meg körbekérdezed a szomszédokat, nem zavaró-e a kutya.
2018. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván kockázatosabb, persze vannak olyan kutyák, akik halkak és nem okoznak kárt, de ezt nehéz előre látni, ha van kutyátlan jelentkező inkább annak adnám. Azért a dohányosnál jobb a kutyás szerintem :-)
2018. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Én adtam ki lakás háromszor kutyásnak. Kettő alkalommal csak a gond volt vele, egyszer semmi. Sohasem az állattal van a gond inkább a felelőtlen gazdával!

Egyik bérlő kiment külföldre és a kutyájának a zárt lakásban kirakott egy rúd parizert. Vizet nem. Fel akartak jelenteni a szomszédok, hogy a kutya nyüszít és állatkínzó vagyok.

Másik alkalommal a villanyóra leolvasóval nem tudtunk bemenni az éves óraállást leolvasni, mert a kutya arra a helyre nem engedett be, ami nem volt közvetlenül a lakás része, de ott volt a villanyóra.

Ha károkat okoznak nem szólnak érte, igyekeznek eltakarni a gazdik, hogy nem vonjad le a a kaucióból és siettetnek, hogy ne legyen időd észrevenni a kárt.

Aki kutyát akar költözzön sajátba, ne a tulajdonos/főbérlő ingatlanát rongálja.

De te döntsd el mit engedsz meg és mit nem. Állatbarát vagyok, de többet nem adom ki olyannak, akinek a kisállata nem akváriumban, vagy ketrecben van.

2018. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
tönkre vágják a lakást, ahogy a többiek mondják. Szag lesz a lakásban, tapasztalat. Mi is kiadtuk az ingatlant, s szépen két kutyát s egy macskát tartottak bent. Szag volt, szőr volt, az ajtó szétkaparva, és a kert telesz--va, mert persze a kutyák után nem szedték fel az ürüléket.
2018. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!