Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mik ezek az árak Budapesten?

Mik ezek az árak Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közvélemény kutatást szeretnék tartani, hogy Ti, és most elsősorban budapesti lakosokat kérdezek, mit gondoltok a budapesti albérletek (szerintem) röhejesen magas áráról?


Elnézve a mai árakat egy szobáért(!) 60-70 ezer forintot kérnek el. Ez szerintem vicc. Vidéken 60-70 ezerért egy normálisabb két szobás lakást bérlek, persze lehet nem a belvárosban, de vidéken a belváros a külvárosból is max 20 perc.


Szeretem Budapestet, nincs vele gondom, de most nagyon megfogalmazódott bennem, hogy nincs értelme itt maradni. A végzettségem miatt vidéken közel ugyanennyit tudnék keresni, mivel akárki akármit mond Bp-n sincsenek annyira kiemelkedő fizetések, hogy a horrorisztikus albérlet árakat könnyed fedezni lehetne.


Vidéken még némileg kevesebb fizetésből is bőven túlszárnyalnám ezt az életszínvonalat, ha itt ezek az árak maradnak. Ki lakik itt albérletben? Aki diák?! De ki más gondolná, hogy itt jobb? Vegyek lakást? Az jobb? Szerintem a lakásárakról már inkább ne is beszéljünk :D.


2018. febr. 21. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg magasak a bérleti díjak Pesten. De vannak nagyvárosok, ahol nem sokkal alacsonyabbak. Ahol jelentősen alacsonyabbak, ott kevés a munkakehetőség és a bérek is alacsonyabbak. Ha megteheted, érdemes hitelt felvenni, és lakást venni. Így a bérleti díj helyett a saját lakásodat fizeted.
2018. febr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy magasak.

Ez van.

2018. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 zgyzgy ***** válasza:
27%

Nem kell feltétlenül a fővárosba jönni, ha nem tetszik.

Úgyis túl sok ember él itt.

Lehet otthon maradni, avagy menni Londonba mosogatni.

Szabad a pálya.

2018. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten jártam egyetemre, akkor nagyon élveztem a pörgést, szórakozási, kulturális lehetőségeket, csóró diákként egyszerűbb is volt ott lakni koliban. Viszont eszembe se jutott, hogy végzés után ott maradjak. Semmivel nem keresek kevesebbet vidéken, néhány év alatt megvolt a saját ingatlanom, autóm, lehetőségek, színház, jó helyek, koncertek itt is vannak, és sokkal élhetőbb a környezet. Ha mégis ott akarok látni egy előadást, akármit, egy óra alatt ott vagyok autóval, a határ meg itt van félórányira. Semmit nem veszítesz, ha kiköltözöl, a fővároson kívül is van élet, sokszor jobb, mint Pesten.:-)
2018. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%

Budapesten nagyon magasak az albérleti árak és az ingatlan árak is.

A Lufi már megrepedt és rövidesen kipukkad, vagy kidurran, ahogy tetszik.

Ennek a jelei már látszanak Bp-en de más városokban is.

A "jel" amikor azt látni az új építkezéseknél nagy plakáton ki írva, hogy AKCIÓ ! Most fektessen új lakásba stb.

Szóval már el kezdődött a vevő csábítás "AKCIÓ" mert

fogynak a "befektetők" vásárlók.

Lufi kipukkadáskor az ingatlan árak és az albérlet árak is zuhanó esésben lesznek.

2018. febr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Nekem épp jó, mert elég jó árat kapok a kiadott lakásomért.
2018. febr. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván a növekedés meg fog állni és az is elképzelhető, hogy némileg csökkennek az árak. De a 2-3 évvel ezelőtti árakra egészen biztosan nem ZUHAN vissza egy darabig semmi. Csak olvasgatni kell egy kicsit. :)


Egyébként igen. Mérlegelni kell, hogy otthon, vidéken a fizetésed mellett mit kapsz a pénzedért és itt, Budapesten környékén mit kapsz érte. Ezért nem értem a sok eszetlent, aki megy vakvilágba a kerítés kolbászáért gondolkozás nélkül... Otthon megkeres 150 ezret, amiből 50+rezsi egy lakás bérlése. Itt megkeres 220-at, hú de jó, de 120+rezsi a lakásbérlés. Tök jól járt a magasabb fizuval...


Számomra az nem volt kérdés, hogy nem maradok a szülővárosomban, hiszen láttam a szüleim küszködését, amikor az elveszített munkahelyük után nem találtak másikat. Ebben nőttem fel. Ha el is tudtam volna helyezkedni, nem lett volna ugrálási, továbblépési lehetőség. Mivel Budapestre jártam egyetemre, evidens volt, hogy a környéken maradok, de az eleje iszonyatosan nehéz volt. A havi 150 ezres fizumból agglomerációban laktam, mással béreltem és kijöttem. Sokszor elgondolkoztam mire is jó ez, de örülök, hogy kitartottam. 4 év telt el. Mostmár a párom és én is több mint a dupláját keressük az akkori fizetésünknek, jó munkahelyünk van, mertünk felvenni hitelt és saját lakásba költözni, mert tudjuk, hogyha kilépünk egy munkahely ajtaján, nyitva áll egy másik a szomszédban. 4 éven belül visszafizetjük a 20 évre felvett hitelünket és a sajátunk. A lakás előtt két autó parkol, ami ugyan nem a miénk, de a környéken már ez is általánosnak mondható juttatási forma, így eszünk ágában sincs sajátot venni.

Én most azt látom, hogy ezt a nyugodt, biztos életszínvonalat nem tudtuk volna biztosítani magunknak, ha vidéken maradunk, de ez iszonyatosan sok összetevős.

Kisvárosiként agglomerációban sokkal jobban érezzük magunkat, nagyon szeretünk itt lakni Budapest mellett, de örülünk, hogy nem ott dolgozunk, nincs dolgunk mindennap a belvárosban.


Egyébként igen, nagyon drágák a bérleti díjak, de kétszer 250-300 ezer forintos fizetésből simán ki lehet gazdálkodni (mégha nem is jó érzéssel), együtt kell lakni mással. Szerencsésebb eset, ha az ember a párjával tud együtt élni, nem valami vadidegennel. Nem véletlen, hogy aki megteheti az inkább a törlesztőrészleteit fizeti a bérleti díjak helyett.

A 100-120 + rezsi már túlmegy azon a lélektani határon, amit jóérzésű ember szívesen más zsebébe pakol. Csak az teszi, akinek muszáj, vagy aki nem akarja lakástulajdonnal helyhez kötni magát. Dehát ez van, amíg van aki megfizeti.

2018. febr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Az ingatlanárak, ha csökkeni fognak, akkor is csak átmenetileg. Volt eg ylakásunk, amit épp a 2008-as válság előtt adtuk el. Még elment egész jól. Utána meredeken zuhant az értéke, tehát évekig nem lehetett volna eladni ugyanannyiért. Most adta el az "új" tulaj, és jóval drágábban, mint ahogy vette.

Hiába pukkan ki a lufi, Bp-en egy jó helyen lévő lakás ára visszamászik. Bp még mindíg olcsóbb, mint a környező nagyvárosok. Tartós árcsökkenésre nem igazán lehet számítani.

A bérlleti piacon lehet árcsökkenés, mert tényleg sokan vesznek most lakást befektetési (értsd kaidási) céllal, és ha ezek megjelennek a piacon, annak lehet árcsökkentő hatása.

Új lakásokra akció csak pocsék helyen van. A jó helyen lévők még mindíg tervezőasztalról mennek el. Úgy adnak át új építésű házakat, hogy nincs bennük nem eladott lakás.

2018. febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Kereslet- kínálat...
2018. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem 60 ezerig normális árban van egy szoba, afölött viszont röhej. Most megyek albiba, 55 ezret fogok fizetni havonta (rezsivel együtt) egy szobáért, minden ismerősöm leb.szott, hogy hülye vagyok, amiért ennyit fizetek érte. Szerintem meg nem, rezsivel együtt ez egy teljesen reális ár. Ennél olcsóbban senki se talál, ilyen árak vannak Budapest belvárosában,l ez van, nem tudok vele mit csinálni. Szoktam látni hirdetéseket, ahol 70-80 ezerért akarnak kiadni egy szobát, na az már tényleg sok.

Vidékre semmiképpen nem mennék, túlságosan is szeretem Budapestet és a város közelségét. Max egy pár hónapot bírnék Mucsaröcsögén.

2018. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!