Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mik ezek az árak Budapesten?

Mik ezek az árak Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közvélemény kutatást szeretnék tartani, hogy Ti, és most elsősorban budapesti lakosokat kérdezek, mit gondoltok a budapesti albérletek (szerintem) röhejesen magas áráról?


Elnézve a mai árakat egy szobáért(!) 60-70 ezer forintot kérnek el. Ez szerintem vicc. Vidéken 60-70 ezerért egy normálisabb két szobás lakást bérlek, persze lehet nem a belvárosban, de vidéken a belváros a külvárosból is max 20 perc.


Szeretem Budapestet, nincs vele gondom, de most nagyon megfogalmazódott bennem, hogy nincs értelme itt maradni. A végzettségem miatt vidéken közel ugyanennyit tudnék keresni, mivel akárki akármit mond Bp-n sincsenek annyira kiemelkedő fizetések, hogy a horrorisztikus albérlet árakat könnyed fedezni lehetne.


Vidéken még némileg kevesebb fizetésből is bőven túlszárnyalnám ezt az életszínvonalat, ha itt ezek az árak maradnak. Ki lakik itt albérletben? Aki diák?! De ki más gondolná, hogy itt jobb? Vegyek lakást? Az jobb? Szerintem a lakásárakról már inkább ne is beszéljünk :D.


2018. febr. 21. 21:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

"Ki lakik itt albérletben? Aki diák?! "


Főleg külföldiek. Hosszú távra is meg napidíjjal is.

2018. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

"Én most azt látom, hogy ezt a nyugodt, biztos életszínvonalat nem tudtuk volna biztosítani magunknak, ha vidéken maradunk, de ez iszonyatosan sok összetevős."


Nem az agglomerációban élek, hanem dunántúli megyeszékhelyen, és mint írtam, semmivel nem keresek kevesebbet, mintha Pesten maradtam volna, válogathatok a lehetőségek között.:-) Ez nyilván végzettség meg környék kérdése is.

2018. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én ezt értem, de semmivel sem lennék jobb helyzetben, ha a 160 km helyett 350 km-re költöztem volna a családomtól és itt már ismertem a környéket, több rokon is itt ragadt, evidens volt, hogy maradunk. Vagyis nem lehet két esetet egy lapon említeni és nem is igazán a hozzászólásodra reagáltam.

Ha olyan lehetőséget kapnék, akkor zokszó nélkül elköltöznék pl. Sopron, avagy Győr környékére (ahol nem járnék sokkal jobban albérlet és ingatlan árak szempontjából), ugyanakkor pl. Miskolcra nincs az az isten... Nem vagyunk egyformák, az életünk, az igényeink sem azok. Ettől még a fent leírtakat fenntartom. :)

2018. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%
Túl magasak a dìjak, a fizetések meg húznak lefelé. Én nem tudom milyen szakmàd van, de egy baràtom 3 nyelven beszél, és nem kapott munkàt évekig vidéken. A vidék teljesen le van àllva. Ahonnan én jövök, az àtlagkereset 32 és 60 ezer forint között van, na abból éljél meg. Arról nem is beszélve, hogy mennyire dràga vidéken az élelmiszer és a ruhàzkodàs, a szolgàltatàsok (pl fodràsz), koncertek kiàllìtàsok mind fizetősek,a közmű meg ugyanannyi és még sorolhatnàm.
2018. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Miskolcra én se mennék, lévén, hogy dunántúli vagyok.😀
2018. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
76%

"Ez szerintem vicc"


Ameddig ilyen áron ki lehet adni addig ez a reális. Majd ha nem lehet, és mégis ennyiért akarják, akkor lesz vicc! Jelenleg a piac diktál!

2018. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!