Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elköltöznétek albérletbe,...

Elköltöznétek albérletbe, havi nettó 120 ezres jövedelem mellett?

Figyelt kérdés
Minimum 120 ezer Ft-om marad, miután félretettem 80 ezret a takarékszámlámra. Ennyiből ti bevállalnátok, hogy elmentek egy albérletbe ahol szobát béreltek havi 40-50 ezerért, amiben benne van a rezsi? Szeretnék már külön élni a szüleimtől, független lenni. Ti mennétek, vagy inkább maradnátok hogy gyűjtsetek még pénzt magatoknak?

2018. febr. 25. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Én egy lépést sem mennék az biztos, kivéve, ha testileg vagy lelkileg megnyomorítanak.

Felnőttként lehet egy fedél alatt is függetlennek lenni.

Inkább alkalmazkodom a saját családomhoz, mint nyomorogva egy sereg idegenhez!

2018. febr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem nyomorítanak meg, nagyon kedvesek a szüleim. Viszont már igényelném az elfüggetlenedést tőlük. Éltem idegenekkel, de idővel megismertem őket és normálisnak bizonyultak. Továbbá nem egy sereggel élnék együtt, hanem 2-3 emberrel.
2018. febr. 25. 17:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem üldöznek el otthonról, akkor inkább félretenném az albérlet árát pár évig egy lakás önerejére, a függetlenedés ráér később.
2018. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Változatlanul nem értem, hogy milyen függetlenségre gondolsz, ha aranyos, kedves szüleid vannak?

Miben korlátoznak?

Engedélyt kell kérned, hogy elmehess otthonról?

Vagy nem jöhet barátod, barátnőd?

Én olyan szabad életet éltem a szüleimmel együtt lakva, hogy el sem tudom mondani, ezért nem értem, hogy miért jobb kis pénzből, idegenekkel, egy idegen lakásban, de te tudod!

2018. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a szüleim sokszor már túlzottan kedvesek, ami miatt már idegesítővé válnak sokszor. Ez már sok nekem. Továbbá lányt sem nagyon tudok így felhozni, mert olyankor a túlbuzgóságukkal kellemetlenné válnak amikor kettesben szeretnék lenni a kiszemeltemmel. Tudom hogy nem szándékosan csinálják, mert a legjobbat akarják nekem. Viszont ez olykor-olykor visszafelé sül el.
2018. febr. 25. 17:51
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

szerintem tegyél félre még egy évig többet, mondjuk 150/hót, és utána költözz :) Amíg tudsz, gyűjts minél többet. Amikor még külön élsz sokkal nehezebb félre tenni.

hány éves vagy?

2018. febr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ha erre van igényed, akkor igen, költözz el. Gondolom, ha mégse jön be a dolog, még mindig visszaköltözhetsz. Tanulságos lesz egyedül laknod, ha sosem próbáltad még, nem voltál kollégista sem :-) Próbáld ki egy évig, aztán nyugodtan költözz vissza, egy csomó tapasztalattal a zsebedben. Miután visszaköltöztél, annyival többet próbálj meg majd félretenni, amennyit az albérleti díjon megspórolsz.

2018. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

#5

Szerintem olcsóbban jössz ki, ha a lányt elviszed időnként egy 2 napos wellness-re, (1 éjszaka), havonta 1x-2x nálatok (ki lehet bírni a kedvességet) a többi alkalommal meg programoztok, vagy a csajnál vagytok.

Nem olyan drámai ez!

2018. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Joforman nem nem es nem.

Szobat nem berelnek, nem akarok kozoskodni. Egesz lakast, de az meg sok lenne normalis esetben, most is azert lakom albiban mert a munkahely fizeti.

Akkor mar inkabb a sajat lakasra fizetnem a hitelt, de ahhoz el kell dontened hogy sok sok evre ott maradsz.

2018. febr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy költöznék, spórolnék önerőre, a lányt meg viheted szállodába :-)
2018. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!