Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora jövedelem mellett...

Mekkora jövedelem mellett engedhet meg magának valaki ilyen autót?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szerintem sokaknak szintén álomautója egy Lamborghini Gallardo. Egy darab van használtautón 24 millió forintért.

Egy új BMW/Audi/Mercedes is simán kerül ennyibe, tehát még Magyarországon sem elérhetetlen ennyi pénzt összeszedni. De ugye nem csak megvenni, hanem fenntartani is tudni kell.

Tehát a kérdés, hogy mennyit kell ezekre mondjuk éves szinten költeni, ha az üzemanyagot nem számoljuk bele? Mekkor fizetésből/jövedelemből kivitelezhető egy ilyen autó fenntartása?



2017. ápr. 18. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Az a korrekt, ha 6 havi nettó bevételednél többet nem költesz az autó megvásárlására, és a fenntartása nem kerül többe a fizetésed 10%-ánál.


Különben nem engedheted meg magadnak.

2017. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha mondjuk havi 4 millió forintot keresek vagy annál többet, akkor reális ha megveszek egy ilyet. És mennyibe kerül a fenntartása? Mert ha mondjuk havi 800 ezer, akkor a fizetésem 20%-a, mégis megtudom venni 6 haviból.
2017. ápr. 18. 12:27
 3/11 anonim válasza:

Az autó fenntartási költségeiről egy autós fórumon érdeklődj szerintem, lehetőleg ne magyaron. :D

Az első által írt "korrektség" meg az ő személyes véleménye. Olyan autót engedhetsz meg magadnak, amire van elég pénzed. Pont.

2017. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval értek egyet, gazdasági racionalitás szempontjából valóban ez a felvetés a helyes.


Egy autót nem csak megvásárolni kell tudni, hanem fenntartani is.

Sokan nem számolnak utána, hogy mennyibe kerül is tényleg az autó. Letudják annyival, hogy a bérlet 9,5e Ft a munkába járásra kocsival a benzin csak 12e akkor az autó jobban megéri (kényelem, idő..stb. szempontjából).

Ez tévedés mivel kimaradt a képletből szinte minden más, pl. amortizáció, egyéb költségek, biztosítás, szervíz, abroncsok...stb.

Egy kb 2M Ft. ért vásárolt autó havi költsége 5 évre tekintve nagyságrendileg 50e ft/hó ebből 20e ft az állandó költség, ami akkor is van ha nem megy az autó.


A fent említett autónak becslésem szerint olyan 130-170e Ft / hó lehet a költsége 5 éves viszonylatban.


Ui.: aki szeret autózni az vagy nem fogja vagy nem érdemes számolnia ezeket. Ha bele gondolsz már a havi 50e ft is jelentős kiadásnak tekinthető az átlagfizetéshez viszonyítva.

2017. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
51%
És ha az emberek így vennének autót, az BMW, Mercedes, stb. már rég csődbe ment volna. A gazdasági racionalitás az, hogy vegyél egy régi, használt, de relatíve biztonságos autót. Ha muszáj. De lehet, hogy egy BKK-bérlet racionálisabb.
2017. ápr. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet megmondani, hogy mekkora jövedelem kell hozzá. Mert nem az számít hanem az, hogy mennyit tudsz rá szánni. Lehet, hogy sok a hitel + egyéb kötelező kiadás és akkor havi 2 millióból kevesebbet tudna valaki rá szánni mint havi 1 millióból ha ilyen olyan okokból alig költ el belőle. Amúgy egy új BMW/Audi/Mercedes fenntartása jóval kisebb mint ami egy Gallardo fenntartása lenne hiába kerülhet ugyanannyiba. A pénzt meg lehet örökölni is és akkor csak fenntartani nem olyan nagy szó feltéve ha egy új Mercedesről van szó és nem használt Gallardo ról. Az, hogy mennyit kell költeni megint attól függ, hogy új/garanciális e ezért nem értem miért hasonlítod össze az új németeket a Gallardóval ami használt. De, hogy válaszoljak is: mi hárman havi nettó 800 ezerből (ez két ember fizetése én tanulok) egy új Mercedest bármikor tudnánk gond nélkül fenntartani de egy Gallardo-t nem hiszem, hogy tudnánk. De ha a nettó 800 ezret csak autóra költenénk minden hónapban akkor más lenne a helyzet, pedig ugyanannyi lenne a jövedelmünk ezért nem lehet megmondani. A legtöbb új német prémium lízingre megy a tulajok nem tudnának ilyet venni, fenntartani általában képesek lennének rá ha meglenne a pénz innen onnan.
2017. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen sztereotíp viszonyszámok, hogy hány havi jövedelmünk hány százaléka stb stb.


De szerintem nem csak ez számít. Hanem a megszállottság is. Más egy átlagember, akinek a kocsi csak eszköz és más az, aki pl a nyaralás, cigizés, piálás, márkás öltözködés stb stb keretét is a kocsizásra fordítja, mert neki megéri.


Saját példám: volt egy cégünk. Nem ment rosszul. De azért nem voltunk dúsgazdagok. Az átlag felett éltünk belőle picivel, de én pl átcsoportosítottam. Nem jártam sielni, nyaranta külföldre nyaralni, nem volt semmi extra drága bútor, ruha, ház, nem voltak exkluzív szerelvények a házbanm nem költöttem drága szórakozóhelyekre, nem piáltam, nem dohányoztam, nem hordtam drága órát vagy márkás cuccokat, de volt egy használtan is egy kisebb ház áráért vett Porsche 911-esem. Messze többe került, mint fél évi jövedelmem és messze drágább volt fenntartani, mint a bevétel 10%-a, de ez volt a mindenem, a mániám, a kis kincsem. Élveztem, imádtam. Egyszerűen átcsoportosítottam a forrásokat. És nekem akkor megérte.

2017. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Ezzel azt mondod, amit mi. Azt az autót nem engedhetted meg magadnak, hanem mindenáron megvetted és baromi sokba került neked. Pusztán a hóbortod volt, ami uralta az életed és költekezésed.

2017. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Igen 8-as, nagyon jól látod :D :D :D


Megszállott rögeszmés hóbortom volt. A fősodor szerinti gondolkodás szerint nem engedhettem volna meg magamnak, de tényszerűen de facto végülis megenged(het)tem, hiszen nálam más volt a prioritás, mint a nagyátlagnál, nekem ez volt fontos, ezért áldozatot hoztam érte.


Amikor már így, fizikálisan sem engedhettem meg, mert konkrétan átcsoportosítva sem lett volna meg a keret, akkor eladtam.


De amúgy igen, ez szerelem volt, nem egy racionális döntés.

2017. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

#9-es!!

és hogy sikerült eladnod, ha megkerdezhetem??

csak mert en is hasonló cipőben járok

2017. jún. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!