Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon csúnya szekrénysor van az albérletben?

Figyelt kérdés
Nagyon régi, csúnya, rossz állapotú szekrény van a szobában. Nagyon zavar minket, hiába vannak szép dolgaink, de ez nagyon nem illik ide... A tulaj annyit mondott, levihetjük a tárolóba, de ott nincs hely, az egy kb 3 nm-es tároló, ahol vannak a főbérlőnek is cuccai és ez meg egy baromi nagy szekrénysor. Úgy veszem ki a szabaiból kidobni sem szeretné, elvinni se, de akkor mi legyen, nem tudunk megbarátkozni vele! Annyira undorító!!:(
2018. márc. 8. 09:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Saját lakásról már lemondtunk, sose lesz annyi pénzünk (na ilyen nagyok az igényeim).

Mikor idejöttünk csöpögött a wc tartály, a konvektor nem indult, ezért szóltunk (mivel kérte hogy bármi gond van szóljunk van szerelője). Erre mondta hogy költözzünk el, majd később bocsánatot kért, aztmondta rosszkor hívtuk. Később beázott a fal, szóltunk, megint ez volt a reakciója, majd ismét elnézést kért. Ezek akkora igények, hogy tele kell lenni velem a hócipőjének? Miért gondoljátok, hogy nekem akkora igényeim vannak? Ez az egy problémám van, erre is azt írtam, nem hogy megveszem és itthagyom, csak leírtam mit gondolok.. Nyilván a szekrényt pakolásra akarjuk használni, így praktikusat vennénk, de nem a következő bérlő miatt (de neki is az lesz...)

Nem tudom miből jött az le, hogy palotát akarok és nem lehet velem kijönni...

2018. márc. 8. 15:12
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ez a gyakori... ne vedd a lelkedre. :) Voszont ez egy olyan helyzet, amiben áldoztatot kell hozni, főleg, ha nem vagy olyan helyzetben, hogy bármikor elköltözhess.

A tulajdonos a megtekintett állapotban, az ott lévő berendezéssel kiadta a lakását nektek. Egyértelműen a tudomásotokra hozta, hogy nem szeretne túladni a szekrényen. Innentől kezdve valóban két lehetőség van. Vagy megbeszélitek vele a bútorcserét felesben úgy, hogy átérezze, hogy ezzel ő csak nyerhet. Vagy pedig megoldjátok a szekrény tárolását és vesztek magatoknak amilyet szeretnétek. Utöbbit azért nem tartom csak szerencsésnek, mert sosem tudhatod mi lesz 1-2-3 év múlva, amikor majd lehet csak nyűg lesz, hogy bútorostól kell költözködnöd. Elvinni is nehéz, valakit meg kell fizetni érte és lehet az új helyére nem is fog passzolni.

A régi albinkban nekünk is volt egy retro elemes sorunk. Egyrészt megszokta a szemem, másrészt ráragasztgattunk egy rakás fényképet, amit költözésnél nyom nélkül eltávolítottunk, így éppen csak a váza lógott ki a fotók alól.

Megjegyzem elég bunkó látogatóitok lehetnek... Én mindig elsütném valami poénnal, ha valakinek megakad rajta a szeme. Mivel nem az enyém, sosem venném magamra a beszólásokat.

2018. márc. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Pipas Pisti ***** válasza:

Én úgy közelíteném meg a kérdést, hogy meddig akartok maradni. Ha sokáig, akkor érdemes a bérbeadóval beszélni (ha kp.-ben fizettek, akkor, mert az jó alkalom), hogy hát szeretnétek venni egy új szekrényt és ha elköltöztök, akkor ott hagyjátok. Ez teljesen korrekt, de papírozzátok le, azaz adjátok elő úgy, hogy ti vállaljátok, hogy ha 3-4 évig áll a szerződés, akkor ottmarad a szekrény.

A bérbeadót nem kötelezhetitek, hogy másikat adjon, vagy belemenjen a cserébe, mert megtekintett állapotban...

Ha meg nagyon vacak a helyzet, akkor szépen el kell kezdeni másik albérletet keresni, ami nem rövid idő, de addig kibírjátok a rusnya szekrényt.

A harmadik megoldás, ha ügyes kezűek vagytok, hogy körbe függönyözitek, ami a függöny ára + a tartó, amin a függöny van, ami lehet egy sima alu cső is, meghajlítva.

2018. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Pipas Pisti ***** válasza:
100%

"hogy palotát akarok és nem lehet velem kijönni..."


Ne vedd magadra, mert nem ismerlek, így nem tudom, hogy mi a pontos helyzet, de aki adott ki már lakást és belefutott olyan bérlőbe, aki az olcsó, középkategóriás lakást veszi ki, de egy hét alatt már félmilliós változtatásokat akar (konkrét példa!, 70e/hó bérleti díjra) akkor rögvest megindul a hangya a fejében, hogy itt is erről van szó. :) Én automatikusan elutasítok mindent az első fél évben, ami nem a lakhatással kapcsolatos, mert belefutottam ilyenbe és azóta nagyon vigyázok.

2018. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Papírozás itt nem működik, 1 éves szerződés lejárt, azóta csak úgy vagyunk itt, a tulaj szerint nem kell az... :)

Költözni nem valószínű, hogy tudunk mostanság itt 50 ezer a lakbér a rezsi nagyon alacsony,közösköltség sincs, ezt ki tudjuk fizetni, ennél csak drágábbakat látunk (másfél éve nézegetjük a lakásokat, azóta, hogy lejárt a szerződés), szóval marad ez, inkább megbeszéljül vele az új bútort, még így is olcsóbb, mint költözni :)) Egyébként a függönyözés jó ötlet a konyhaszekrénnyel is azt csináltam, és nagyon szép lett, de ennél nem lehet, mert olyan furcsa elrendezése van, meg már belepakolni se tudunk, mert rogyik össze, úgyhogy mindenképp másik kell. Köszönöm a válaszokat! Jajj, remélem jó kedve lesz mikor jön és rábólint :D (egyébként néztem egy egész jot 28 e ft lenne használtan)

2018. márc. 9. 15:32
 16/19 anonim ***** válasza:

“...itt 50 ezer a lakbér a rezsi nagyon alacsony,közösköltség sincs, ezt ki tudjuk fizetni, ennél csak drágábbakat látunk...”


Akkor nem kell csodálkozni semmin. Olcsó húsnak híg a leve, ennyi.

2018. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

ha valamelyikőtök szüleinél van hely, akkor oda elvinném a szar bútort (raktárba) vennék újat, s költözéskor vissza vinném. Az újonnan vásárolt pedig a saját tulajdonom. Tudom gyenge a mai generáció és egy szekrénysor cipelés már baromi nagy probléma...


Bocs ezt nem rátok értem, én is 20as vagyok a párommal, csak nekünk természetes, hogy ha cipekedni kell akkor jönnek a haverok és segítséggel megoldjuk, míg van ismerősöm akik azért nem mernek elköltözni mert nem bírnák el a bútorokat :P

2018. márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem az elbírással van baj. Hozzánk pl. a párom négy haverja jött segíteni és néhányan a barátnőiket is hozták, így pikk-pakk elpakoltunk mindent. Negyedik emeletről költöztünk, kényelmes volt, hogy nem kellett 112-szer megjárni.

Viszont szervezést igényel. Kell autó, amibe befér. Egy szekrényért költöztetőt hívni nem éri meg, itt is a probléma. Szerintem macera. Mondom ezt úgy, hogy egy csomó saját bútort vettem anno az albiba és meg is oldtottuk a végén, hogy áthozzuk a sajátba.

2018. márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A cipeléssel nem lenne baj, csak tárolni nem tudjuk hol, még nem jött a tulaj, nem tudtunk beszélni vele, majd megírom mit mondott!
2018. márc. 12. 07:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!