Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miből lenne érdemes kerítést...

Miből lenne érdemes kerítést csinálni a lécezetet, ami nem túl drága de tartós meg nem csúnya megoldás?

Figyelt kérdés

Nézegetem mostanában a kerítésnek való cuccokat mert a fa kerítésünk elért oda,hogy cserés erősen,szóval a lényeg csak a léceket kéne cserélni a vas kereteket csak festeni tehát az alap meg a keret amire szerelni kéne meg van.Csak kérdés mivől érné meg csinálni,elég sok fa léc kéne és elég drága is lenne fa lécből szerintem alsó hangon 70EFt és még se a fém keret se a lécek nincsenek lefestve.Nézelődtem a neten és nem tudom pl a horganyzott kerítésléc mennyire lenne vajon jó tartósságra strapabíróságra?

Ezt írják róla ha jól számolom ez nem is lenne olyan drága.


"Eladó olcsó kerítés "léc". Új!

Anyaga 0.5 mm vastag horganyzott lemez, így nem igényel festést, munka és anyagtakarékos.

Könnyű,gyors szerelhetőség, akár két darab önmetsző csavarral rögzíthető.

A fával ellentétben nem vetemedik, görbül vagy reped el az időjárás /eső, napsütés/ hatására! Minimum 15 év garancia rozsdásodás ellen (festés nélkül)!!!

100, 110, 120 és 130 cm-s méretben, de egyeztetés alapján tetszőleges hosszban.

Szélessége 65 mm.

Az ár 220 Ft/m léc értendő!

A mellékelt képeken 10 centinként van egy "léc" szerelve."


[link]


[link]


[link]



2017. okt. 22. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Jók ezek a horganyzott cuccok, nálam trapézlemezből van a hátsó kerítés, 5 éves, hibátlan.

Funkcióját maximálisan betölti, a többi ízlés kérdése.

2017. okt. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyenhez mit szólnál?

[link]

2017. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ma 08:28


Ez a drágábbik megoldás hisz ha kolbászból van a kerítés sokan azt hiszik olcsó de min 1100Ft szálja nekem jó sok szál kéne :D :D :D

2017. okt. 23. 11:10
 4/9 A kérdező kommentje:

ma 07:15


De gondolom amit linkeltem az erős anyag is lehet nem,mert az lenne a lényeg ne hajoljon el kisebb erő behatásra mint ahogy a fa is szilárd bár nem tudom 0,5mm anyag vastagság nem olyan sok.

2017. okt. 23. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Ennél tartósabbat nem fogsz találni.

Mivel merevített, ezért még meghajlítani sem tudod majd

Gondozást meg nem igényel!!!

2017. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha jól számolom a költsége sem hatalmas,mert azt írja 220Ft/m na most nekem fából a kerítésen legalább 100db léc van itt meg azt írja 1 méteren 220ft hú már bele keveredtem :) gondolom húsz huszönötezerből ki jöhetne.
2017. okt. 23. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyu! Gyakran használom a horganyzott lemezeket a ház körül, mert rendkívül praktikus.

Teljesen mindegy, hogy mit számolsz ki mert magasan ez lesz hosszútávon is a legolcsóbb.

Ha bármilyen fából akarnád csinálni, az a többszörösébe kerül majd, hiszen többször át kell majd festeni, ráadásul 2-3 évente meg kell ismételni úgy, hogy lecsiszolgatod a régit.

Ezzel meg évtizedekig semmi gondod nem lesz.

Amúgy, ha megunod a színét, akkor pár év alatt ha már bemattult, át tudod festeni a kívánt színre.

(Amíg fényes, addig ledobja.)

Az önmetsző csavarhoz meg mindössze egy fúrógépbe fogott 200 Ft-os csillagbehajtó kell.

2017. okt. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

* Ha a mostani lécek is egy méteresek, akkor a 100 db. 22ezer Ft-ból kijön.

+ az önmetsző csavarok ára.

2017. okt. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ma 10:54


Gondolom azért csinálják más méretben is? Mert a kiskapu meg a nagykapu azok hosszabb lécekből állnak.Le mértem a kerítésem hosszúsága is 15,3méter.

2017. okt. 24. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!