Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi az a minimális összeg,...

Mi az a minimális összeg, amiből meg lehet élni ma Magyarországon és tudunk fizetni egy albérletet?

Figyelt kérdés

Kb az albi 70-80 eFt. Ez egy másfél szobás lakás vidéken. Ehhez kb átlagban mennyi a rezsi?

Egy átlagos férfi mennyit költ ételre, illetve szükséges dolgokra?

Mekkora fizetés szükséges, ahhoz hogy meg tudjon élni? Úgy hogy ne kelljen éheznie.

Tudom h ez az összeg személyenként változik, de mégis mennyi lehet?



2018. márc. 12. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Rezsi 30-40 ezer minimum.Olyan 250-300 ezerből egy ember ki tud jönni.
2018. márc. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nettó 200-et keresek. Abból megoldható?
2018. márc. 12. 07:04
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Szűkösen.
2018. márc. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az albérletet és a rezsit nagyjából kivtudom számolni. Viszont gőzöm sincs, hogy mennyibe kerül az étkezés havi szinten.

Nincsenek nagy igényeim. Nem nagyon tudok főzni, de próbálkoznék. Reggelire biztosan mindig kiflit, stanglit, felvágottat ennék, + kávé. Mennyibe kerül ez kb havonta?

2018. márc. 12. 07:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Az ebéddel érdemes kezdemi a számolást, egy adag meleg étel jó ha van minden nap. Pl. én úgy számolok, hogy heti kb 3x eszek menzán és ha sokat költök akkor 1500 Ft (de minimum 600). Ezen kívül napi 1000 Ft-ot lehet még számolni. A háztartási dolgokra is kell költeni: tisztítószerek, mosószer, mosogatószer, személyes dolgok pl sampon. Mi ketten vagyunk és az itthoni bevásárlás kb 70-80ezer, de nem a legolcsóbb dolgokat vesszük meg. Szerintem neked havi 70ből ki kellene jönnöd a rezsin és albérleten felül. Persze kérdés, hogy van-e autód és hogy hol, mennyiért tudsz ebédelni, mennyi a telefonszámlád stb.
2018. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehat ha jól értem, akkor a kaja - mindenféle háztartási cuccok kijönnek havi 70eFtból? Férfi vagyok, ezt nem írtam.
2018. márc. 12. 09:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondanám, hogy jó kiindulás 2500 forinttal számolni naponta, de ez azért sokszor erős túlzás. :)

Mi két felnőttként 90-100 ezret költünk havonta bevásárlásra (kaja, tisztálkodó- és tisztítószerek). Nem igazán válogatjuk meg, hogy mit veszünk, az árakat is csak úgy nézzük meg, hogy ár-érték arányban azért ne szálljon el a cucc. Hétköznap rendeljük az ebédet, az kb. egy ezres átlagban és nem panaszkodik a párom, hogy jól megtermett férfi létére nem lakik jól vele. Hétvégén egyszer főzünk és azt esszük 2-3 ebédre. Hétvégente van egy 5-10 ezres bevásárlásunk, változó, attól függ éppen mi kell.

Vagyis én azt mondom, hogy nettó 200-ból azért meg lehet élni, mégha olyan sokat nem is tudsz félretenni.

Rezsire átlag 30-40 ezret lehet számolni, de lakásfüggő. Lehet ennek a fele is és a duplája is.

Majd könnyebb lesz ha ketten lesztek két ilyen fizetésre. :)

2018. márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most lett vége a kapcsolatomnak. Emiatt nagy lelki válságba kerültem. Szükségem van környezetváltozásra. Ezért kezdtem el hirtelen ezen gondolkodni...
2018. márc. 12. 10:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy leírtad, személyenként változik, emiatt nem lehet megmondani...

Ám ha szánsz rá egy kis időt, leülsz szépen egy papírral és egy ceruzával, aztán ki tudod számolni, mennyi pénzre van szükséged a te igényeid szerint...

Én mikor váltam, az asszonynál hagytam a gyerekel miatt a h!zat, autót mindent, nem pereskedtem semmiért, egyedül az 1000nm telkünket kértem, amin áll egy 1 szobás tégla házikó, kerti budi és lavotbam fürödtem kerti csapból, abban az időben átlag havi 20-25ezret költöttem abban a 2 évben, amíg összespóroltam egy kis házra bent a faluban... de nekem van egy olyan szerencsém, hogy apám megtanított olyan dolgokra, ha tavasztól-őszig bemegyek egy erdőbe, találok ételt, és most nem illegális vadászatra gondolok, hanem gyógynövényekre, gombákra, vad gyümölcsökre...

Jelenlegi életvitelem hitellel, étrenddel, rezsivel, buszbérlettel, tandíjal mindennel együtt havi 130.000ft kiadás, 180at keresek targoncásként.

2018. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
Vidéken számold bele azt is, hogy az élelem java részét meg tudod termelni. Jól is jársz, ha nem a Tescos vackokat eszed, amiben a beltartalmi értéket a szermaradványok jelentik.
2018. márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!