Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti mit választanátok?

Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés

A tavalyi évben úgy volt, hogy a fővárosba költözöm a barátnőm lakásának az egyik szobájába, de vissza mentem Angliába 3 hónapra, így beköltözött oda más. Hazajöttem tavaly nyáron, kénytelen voltam így egy lakást bérelni Pesten, el is ment egy millió forintom fél év alatt egy kis lyuk lakásra (plusz a megélhetés..). Hozzá teszem barátnőm lakása se az a hű de nagy, de modern, jó a berendezése, napfényes, szépek az IKEA bútorok, stb.. tehát ahhoz is viszonyítom, hogy a pesti garzon lakásom nem szellőzött, sötét volt, mintha valami pincébe laktam volna..


Jelenleg szülővárosomban élek - egy nagyobb város - és találtam most itthon egy jó munkahelyet (vendéglátás). Elég jó a fizetésem, nem is kell megszakadni (Pesten is kb ennyit keresnék). Viszont a mai nap folyamán ez a barátnőm bejelentette, hogy az ottani lakótársa március végén kiköltözik és mehetnék oda.


A kérdés pedig... mit válasszak? Egyszerűen nem tudok dönteni.


1. Elmegyek Pestre abba a szobába (kb két hétig laktam ott már, csak ugye vissza mentem Angliába, így más került a helyemre... de szerettem ott), 35+rezsi lenne a fizetség.. de ismét munkát kéne majd keresnem (bár Pesten az utolsó hónapokba nehezen találtam új melót és a munkatársak se voltak annyira szimpik.)

Előnyök: olcsó, munka lehetőség több, a barátaim 90%-a Pesten van, végre lenne ismét saját szobám (jelenleg mamámnál lakom nagybátyám szobájába, aki mindennap vissza jár délután és TV-zik, stb.. így nekem mindig el kell mennem)


2. Itt maradok ebben a nagyvárosban, folytatom ezt a munkát, amit kb két hete kezdtem, hozzáteszem imádom.. rég éreztem ilyen jól magam egy munka helyen. Viszont ha itthon maradok, akkor még 2 hónapig mamámnál kell laknom.. már most megőrültem.. papa iszik hétvégén, szekál, el kell mennem napközbe nagybátyám miatt, normális pihenés kizárva.. viszont nekem van egy barátom. Már 1,5 éve vagyunk együtt. Laktunk már együtt Angliában, viszont Magyarországon - az ő szavaival élve - nem akar kidobni albira pénzt a s..r magyar fizuból. De ha még itt kibírok két hónapot, akár egyedül is kitudnék bérelni egy lakást akár 80-100 ezerért (és nem is putris) és a jó állás is megmaradna.


Pestre a szoba miatt mennék, mert imádom, meg persze a barátok miatt.

Viszont a másik városban, ahol most vagyok, itt van ez a jó állás, a barátom, a családom. De normálisan "élni" nem tudok (még).


Költözni 2 hét múlva tudnék Pestre. Viszont épp h kijönnék a lakbérrel és kajával egy hónapig (amit addig összegyűjtök itt pénzt), ha addig ott nem lesz egy normális állás, akkor buktam az egészet. Nem tudom, hogy várna-e plusz egy hónapot kb a barátnőm, mert neki sürgősen kell valaki, viszont ha eltolódna még egy hónappal, akkor a másik városban is kitudnék már venni valamit, akár a barátommal és az állás is megmaradna.


Plusz fontos, hogy májusban a mostani kolléganőm helyét venném át, mert műtik, 6 hétig nem lesz, majd kezdődik a szezon (jelenleg 3 napot megyek a 4 helyett), így nem akarok velük se kiszúrni, mert rendesek és én is tényleg jól érzem magam ebben az étteremben, szóval ha el is megyek Pestre, akkor mostanában kéne szólnom, hogy találjanak valakit a helyemre.


Ti mit választanátok?

Köszönöm!

23N


2018. márc. 19. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelmű lenne!

Maradj ahol vagy!

Ott van az a munkahely amit imádsz, ott a barátod, ott a családod, minden, ami egy embernek igazán fontos.

Azt a két hónapot bírd ki valahogy a mamádnál, úgyis alig vagy ott, mert dolgozol, a barátoddal is töltesz időt, az idő meg múlik.

2018. márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van! Csak barátnőmnél is jó lett volna/lenne lakni.. szerettem azt a szobát. Végül is ebben a városban is bérelhetek majd egy lakást pár hónap múlva.. Pesten meg csak az albi fix, de a többi kérdéses..
2018. márc. 19. 23:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag a múltad és a jövőd között kell választanod. Az időben viszont csak előre mehetsz. Melyik a logikus döntés?

Nem kérdés, a biztos munka - amit ráadásul szeretsz - plusz a kapcsolatod minden más ellenérvet felülír.

2018. márc. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnék. Két hónapot ki lehet bírni. Sok túlórát vállalnék, ha már otthon úgyse lenne nyugtom.
2018. márc. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Maradnék.
2018. márc. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Maradnék, márcsak a biztos munka és a párom miatt is. Inkább várj egy kicsit, aztán keressetek egy közös lakást a pároddal. A barátokat pedig meg lehet látogatni. 🙂
2018. márc. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akkor maradok :)
2018. márc. 21. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!