Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire jellemző manapság...

Mennyire jellemző manapság hogy a budapesti albérletekbe be lehet jelentkezni, tartózkodási helyet lehet ott létesíteni?

Figyelt kérdés

Egy olyan 5-8 évvel ezelőtt 10-ből 9 tulaj elzárkózott ez elől, mert azt hitték hogy ezzel adófizetési kötelezettségük keletkezik vagy majd az albérlőnek tulajdonjoga...

Ma is ez a helyzet?

Elvileg 2013-tól, ha van ügyvéddel ellenjegyzett vagy 2 tanúval aláírt bérleti szerződésünk akkor a tulaj hozzájárulása nélkül is be lehet jelentkezni az okmányirodákban, nem tudom hogy mennyire kukacoskodóak az ügyintézők, mert mi van ha a tulaj engedi, csak épp külföldön van és egy ingatlaniroda adja ki a lakást...?


2018. márc. 22. 16:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
19%

Én annak idején adtam ki lakást, de nem engedtem a bejelentkezést.

Ugyanis ha be van jelentve a bérlő, akkor már bizonyítani tudja akár a bíróságon is, hogy az az ő otthona (mármint nem tulajdonjogilag, hanem lakhatásilag). És ha én pl. ki akarok valakit tenni az otthonából, azt simán már nem tehetem meg! Ahogyan az Önkormányzatok sem tehetik meg a renitens bérlőkkel.

Jelentősen megnehezítheti a dolgomat. Utcára simán nem tehetem. Például télen hivatkozhat a kilakoltatási moratóriumra. Ha ő nem talál (vagy nem akar találni) másik lakást, akkor akár másik hasonló adottságú lakást is követelhet. Satöbbi, satöbbi.

Ezt senki sem akarja megreszkírozni. Ha viszont van saját bejelentett lakcíme bárhol, nincs tortúra.

2018. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 xswerdy ***** válasza:
100%

a lakásban lakáshoz a bérleti szerződés alapján van joga. Tehát semmivel sem könnyebb kitenni, ha nincs bejelentkezve. A bejelentkezés a bérlő kötelessége 3 napon belül.


Adófizetési kötelezettsége sem attól keletkezik a tulajdonosnak, hogy a bérlő bejelentkezett, hanem attól, hogy bérleti díjat fizet.


Állítólag egyes okmányirodák még mindig az aláírt bejelentő lapot kérik, nekem volt olyan bérlőm, aki bejelentkezett simán a bérleti szerződéssel, ami nem is magyarul volt, és tanu se volt rajta.

2018. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 zgyzgy ***** válasza:
0%

Szerintem ma is ez a helyzet, mivel senki nem akar cirkuszt.

Nem az adózás miatt, hanem azért, mert a bejelentkezés visszaélésekre ad lehetőséget a bérlő részéről.

Éppen ezért nem engedek senkit bejelentkezni a saját tulajdonomba.

2018. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 xswerdy ***** válasza:
100%
előzőnek: milyen visszaélésre?
2018. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
58%

Mért írtok hülyeségeket?


Normális szerződés és legális kiadás során gyorsan ki lehet rakni az albérlőket. Az, hogy 10 csecsemője vagy és oda van bejelentkezve semmit sem jelent. :)


Az az olyan baromságokat nem lehet megtenni, hogy egyik nap a tulaj bemegy kipakolja mindenét az utcára és zárat cserél.

2018. márc. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

A bérleti szerződéssel a bérlő csak tartózkodási hely bejelentkezést tud csinálni, az állandó bejelentkezésre nem jogosít.

Tartózkodási hely bejelentkezést azért nem lehet megtagadni, mert ez mindenkire nézve kötelező, bélőre és tulajra egyaránt. Ha határozott idejű a szerződés, akkor a tartózkodása hely bejelentésnek is ez a határideje, de egy újabb szerződéssel lehet hosszabbítani.

Ehhez a bejelentkezési formához, viszont kell, hogy legyen állandó bejelentett lakása valahol.

2018. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Épelméjű ember nem jelent be ÁLLANDÓRA vadidegeneket a lakásába, ez természetes.

Senkit, különösen nem családot.

Erre egyetlen bérbeadót sem kötelez semmilyen törvény, ellentétben a tartózkodási hely bejelentéssel.

Annak idején, a Kádár rezsimben, ha elutaztál 2 hétre a szakszervezeti üdülőbe, a portán ki kellett tölteni a tartózkodási hely bejelentőt.

2018. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
24%

Ez csak attól függ, az illető feketén vagy adózva adja-e ki a lakást.

Ha adózik, akkor 20 E Ft-ért köttök közjegyzővel kiköltözési nyilatkozatot nemfizetés esetére. Ekkor semmi hátrány nem érheti a tulajt a bejelentkezésed esetén.

Semmilyen más esetben nem tud kitenni a lakásból nemfizetés/károkozás előfordulásakor 30 napon belül, csak ennek a közjegyzői nyilatkozatnak a fejében.

2018. márc. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%

"Elvileg 2013-tól, ha van ügyvéddel ellenjegyzett vagy 2 tanúval aláírt bérleti szerződésünk akkor a tulaj hozzájárulása nélkül is be lehet jelentkezni az okmányirodákban, nem tudom hogy mennyire kukacoskodóak az ügyintézők, mert mi van ha a tulaj engedi, csak épp külföldön van és egy ingatlaniroda adja ki a lakást...?"


Az ingatlaniroda - és az önkormányzat! - is csak azt intézheti, amire írásbeli felhatalmazása van a tulajdonostól.

2018. márc. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

Mi állandóra vagyunk bejelentkezve, megengedte a tulaj. Könnyebbé teszi az életünket, és havi hat számjegyű kifizetése után hadd ne kelljen 200km-t utazni az orvoshoz...


A bejelentkezéskor kitöltöttük a papírt, amin világosan és egyértelműen rajta volt, hogy a bejelentkezéssel semmiféle plusz jogunk nem keletkezik, ami a közjegyző előtt aláírt szerződés ne biztosított volna. Szerződésünk pedig van. Mint bérlő, nem is értem, mivel tudnánk visszaélni. Tulajdonjogunk nincs, lakáshasználati meg eddig is volt...

2018. márc. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!