Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe költöztem. Ideiglen...

Albérletbe költöztem. Ideiglenes lakcímem be kell jelentenem valahol?

Figyelt kérdés
Tatabányára költöztem albérletbe és ezáltal az állandó lakcímem mellett lett egy ideiglenes tatatbányai lakcímem is. Ilyenkor mit kell tennem, hogy Tatabányán is részesüljek ingyenes orvosi ellátásban?
2018. márc. 31. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Igazából, be különben jogszabályt sértesz, még ha ezt sokan nem is tudják.



Ha nem ott lakik, ahova be van jelentve, törvényt sért.


az okmányirodában csak azt kell bejelenteni, hogy valaki ott lakik életvitelszerűen, azt nem, hogy milyen jogcímen, lehet szívességi lakáshasználat is.


[link]

2018. márc. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
A megkötött és letanúzott szerződéseddel elmész az okmányirodába és a bérbeadó jelenléte nélkül is kérheted a tartózkodásihely bejelentést.
2018. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Bezony 3napnál tovább vagyok valahol, jelezni kell. A kommunista jog hagyatéka. Senki nem ellenőrzi. Volt ellenem rendőrségi eljárás, egyik homokos pedofil (rendőr) hulladékot sem érdekelte mi a lakcím a kártyán.
2018. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De, ha elmegyek orvoshoz és az orvos megnézi a lakcímkártyán szereplő állandó lakcímem akkor nem fogad mondván, hogy nem az ő körzetéhez tartozom. Valahogy igazolnom kell neki, hogy a városban vagyok albérletben. Mi ennek a módja?
2018. márc. 31. 13:16
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szabad orvos választás is kamu?
2018. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy van hozzájárulás amit a bérbe adó is alá írhat, így lehet ideiglenes címed.


DE ideiglenes címre sem ad minden orvos ellátást. Székesfehérváron helyi lakosokat sem látnak el, ha valaki köhög. Szegfű Gyula utcai rendelőben egyszerűen megtagadja a vizsgálatot az orvos, ha köhögsz a váróban. Tök mindegy mi van a lakcím kártyádra írva, vagy, hogy ő a házi orvosod.

2018. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Az ország bármely pontján levő orvoshoz mehetsz, ha az elfogadja a kartonodat.

Nekem a háziorvosom, az állandó bejelentett lakásomtól 130 km-re van, mert az év felét ott töltjük és ő volt a szimpatikusabb. De volt olyan is, amikor vidéken laktam, visszajártam Budapestre a régi címen levő háziorvosunkhoz, egész addig, míg nyugdíjba nem ment, mert benne bíztam meg.

Ha sürgős ellátásra szorulsz, akkor a helyi ügyelet is köteles ellátni, mert lehetsz te rosszul az ország túlsó felén, vendégségben is.

A lényeg, hogy kérdezd meg azt az orvost, aki a legközelebb rendel a bérelt lakásodtól, hogy áthozhatod e hozzá a kartonodat, mert tartósan itt fogsz lakni.

Ha nincs tele a praxisa, akkor elfogad, ha tele a praxisa, akkor keresel a közelben mást.

Nem kell ezt túlbonyolítani!

2018. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Fő szabályként állandóra kell bejelentkezni. Mondjuk ez érdekes, szerintem nem életszerű, mert mi van, ha a Kanári szigeteken álsz fél évet és Manhattenben fél évet és ezt így váltogatod és közben mind2 helyen vannak saját ingatlanaid vagy bérleményeid folyamatosan, szóval hülyeség.
2018. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14%
Piros pacsi!
2018. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!