Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogosan tartok igényt a...

Jogosan tartok igényt a kaució visszafizetésére ebben az esetben? Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja kivettem egy szobát egy ügyvédnőnél. Ő is itt lakik velem együtt. Mikor jöttem megnézni a helyet, és rákérdeztem a szerződésre, azt mondta, hogy "majd megoldjuk." Beköltöztem, és nem írtunk szerződést. Szóban sem hangzott el, hogy meddig és milyen feltételekkel lakom itt. Kifizettem egy havi lakbért és egy havi bérleti díjnak megfelelő kauciót. Erről készült egy példányban egy kézzel írt papír, ami nálam van.

Most költöznék. A hétvégén lejárna a hónap, szóltam neki egy hete, hogy nem maradnék tovább. Még ma is győzködött, hogy maradjak. Amikor látta, hogy hajthatatlan vagyok, közölte, hogy nyugodtan maradjak, mert egy hónap a felmondási idő, és ő nem adja vissza a kauciót. Ekkor emlékeztettem rá, hogy semmilyen felmondási idő nincs a nem létező szerződésünkben. Ő elkezdett jogszabályokat emlegetni, ami szerint eljár jelenleg. Aztán faképnél hagyott. Szó szerint.


Kérdezem én, ha nincs szerződés, milyen jogszabályra akar hivatkozni? Arról viszont van papír, hogy átvett tőlem kauciót, csak nem akar rá emlékezni...

Amúgy még meg is ér nekem annyit, hogy megszabaduljak tőle, hogy bukom a pénzt, de ez akkor is bunkóság a részéről. A NAV-val gondolom nem fenyegethetem meg, mert nincs szó akkora összegről (30e FT), ami után adóznia kellene, nem? Mindenesetre nagyon érik neki egy lejárató poszt a közösségi médiában, úgyis sokan ismerik a városban.

Ti mit gondoltok?



2018. ápr. 9. 18:03
 1/7 anonim válasza:
A jogban létezik szóbeli szerződés! Mondd ezt neki!! Visszajár a pénz, ne hagyd magad!!! Rengeteg a gyökér ügyvéd...
2018. ápr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Azon kívül, hogy ezt emlegetem neki, mást nemigen tehetek. Főleg, hogy a fenti beszélgetésünk óta egy pisszenést sem hallok tőle.
2018. ápr. 9. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ügyvéd ellen lejárató poszt lehet hogy elég nagy öngól lenne. (Több kártérítést fizethetsz majd, mint a lakbér)

2. 30 e Ft után is kell adózni.

3. Honnan tudod, hogy nem fog adózni?

4. Nézz utána a konkrét jogszabályhelynek, amit emleget.

5. Amúgy szerződést szóban is lehet kötni. (De ilyen esetben persze nem ajánlott.)

2018. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem említett konkrét jogszabályt. "Ez van a jogszabályban is." ennyit hajtogatott egyfolytában...

Nem hiszem, hogy bárhol bejelentené, hogy plusz bevételre tesz szert. Nyugdíjas... Annyira spórol, hogy volt, hogy nem is fűtött. Inkább bundában ült a számítógép előtt. Hiába van nagy háza, ha annyira le van lakva, hogy az már ultragáz... Nem hiszem, hogy majd pont utánam akar adózni.


Értem én, hogy én sem erőltettem a papírt, de akkor örültem, hogy van egy hely, ahová költözhetek. Illetve jószándékú nőnek tűnt még akkor.

El tudok azzal érni bármit is, hogy van egy papírom, amin aláírta, hogy átvette a kauciót? Vagyis azt tudom bizonyítani, hogy volt kaució... Csak azt nem, hogy milyen feltételek voltak, vagy éppen nem voltak mellette...

2018. ápr. 9. 18:35
 5/7 A kérdező kommentje:

6:347. § [Rendes felmondás]


(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel.


(2) Ha a felmondás nem az (1) bekezdésben meghatározott határidő betartásával történik, a bérleti jogviszonyt a felmondás közlését követő második hónap végére felmondottnak kell tekinteni.



Ennyit találtam.

:/

2018. ápr. 9. 19:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem szerencsés eset, hogy pont ügyvéddel kerülsz vitás jogi helyzetbe.

A lejárató poszton meg ne törd a fejed, mert beperel hitelrontásért és rágalmazásért.

Mondd meg neki, hogy az átvételi elismervénnyel tudod bizonyítani, hogy ott laktál, ne hozza magát kellemetlen helyzetbe! ... aztán várod a reakcióját, vagy fizet, vagy nem.

Ez valóban nem egy brutál összeg, tudd be tanulópénznek és csomagolj, aztán legközelebb ragaszkodj a szerződéshez!

Ennyit tudsz tenni!

2018. ápr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Te magad írtad le:


"6:347. § [Rendes felmondás]


(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel.


(2) Ha a felmondás nem az (1) bekezdésben meghatározott határidő betartásával történik, a bérleti jogviszonyt a felmondás közlését követő második hónap végére felmondottnak kell tekinteni. "


Én is erre akartam felhívni a figyelmed. Tehát az ügyvédnő tudja a szabályokat. Jár neki még egy hónapnyi bérleti díj még akkor is, ha közben elköltözöl.

Vagyis a következő hó végéig ott lakhatsz még, és fizeted a bérleti díjat, majd megkapod a kauciót. Vagy nem fizeted a bérleti díjat, hanem a kauciót tudja be helyette. Ennyi...

2018. ápr. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!