Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ingatlanossal tárgyalni?

Ingatlanossal tárgyalni?

Figyelt kérdés

Oké, gyökér kérdés, nem vagyok profi albérletkereső, ügyintézéshez meg pláne aranyhal vagyok...

Tulajokkal eddig inkább üzenetben tárgyaltam, az könnyű, de most telefonáltam egy ingatlanossal. Délután. Órákon belül mutatta volna a lakást, nekem munka miatt nem volt jó. Mondtam más időpontokat, amire jelezte, hogy megbeszéli a tulajjal és visszahív. Nem hívott.

Most ilyenkor az van, hogy nem tettem jó első benyomást, és már nem vagyok potenciális ügyfél? Vagy csak simán nem juthatott eszébe utána a dolog?

Fogalmam sincs, hogy dolgoznak az ingatlanosok, azzal sem vagyok tisztában, mennyire lenne suttyóság, ha hívogatnám. Jó benyomás, mert nagyon akarom a lakást? Rossz, mert nyomulós liba vagyok, aki képtelen kivárni az ígért visszahívást?

Mikor ügyfelekkel dolgoztam (igaz, tök más szitu), én rühelltem, ha hívogatnak, ha egyszer megígértem, hogy elintézem, amit ígértem... szóval magamtól nem hívnám. De bennem van az is, hogy képek alapján tényleg nagyon bejön a lakás, és nem akarom emiatt elbukni...


Szóval, mi az "illendő" ilyen esetben? Hogy szokás az ilyet intézni?



2018. máj. 17. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanosok ritka megbízhatatlanok, titkolóznak hol van az ingatlan, nem tudnak semmit mindig előbb hívják a tulajt és majd visszahívnak aztán nem hívnak. Igazi átkok az ingatlankeresés során, borzasztóan nyögve nyelve megy minden miattuk. Ne is törődj ilyen illendőség dolgokkal, hívjad ahogy a csövön kifér, semmi félnivalód nincs tőlük, nehogy valami királynak hidd már őket. Ha ügyféllel van és zavarsz nem veszi fel és kész.
2018. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

VANNAK rossz ingatlanosok, mint ahogy minden szakmában vannak kóklerek - de azért általánosítani nem kell.

Lehet, hogy még nem érte el a tulajt. Azért ha nem hív, hívd csak nyugodtan! (Ha nem akarod éreztetni, hogy mennyire bejön a lakás, mondd, hogy azért hívod, mert tudnod kellene az időpontot más elfoglaltságaid miatt vagy mert X napon mész megnézni egy másikat, stb., szóval kis blöff nem árt:))

2018. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ígérte,hogy beszél a tulajdonossal és visszahív, akkor illett volna visszahívnia ha még nem beszélt a tulajdonossal akkor is.

Egyébként meg miért nem beszélt?Ha kapcsolatban állnak mindkettőjük érdeke az,hogy ugyan tekintettel az egyéb (munkaidős) elfoglaltságra, elérjék egymást.


Hívd nyugodtan fel, ha nem veszi fel majd visszahív. Ha visszahív.


Pozitívan álltam az ingatlanosakhoz, de az utóbbi időben nagyot csalódtam bennünk. Aki készséges volt se mentem Vele semmire.

mi vásárolni szeretnénk. Megadtam már kb. 6 ingatlanosnak a paramétereket. Teljesen más ingatlanokat küldenek. Felhívnak és leteremtenek miért is nem jó az nekem?Pl. ne tervezzek előre...nem kell akkora méret...nem baj az ha nem felújított, annyival kevesebb az ár...Nem törlik az eladott ingatlant azért,hogy aki olyat keres máris ajánlanak egy másikat, ami persze teljesen nem olyan.


Hívd, és ne lelkizzél rajta!Sőt, én megjegyezném neki azonnal,hogy vártad a visszahívását amit megígért.

2018. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
ingatlanosoktól menekülök mindig, sosem mondják meg hol az ingatlan, sosem hívnak vissza, nem is értem miből élnek...
2018. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Hívd fel! Nem baj ha nyomulsz, legalább érzi, hogy komolyan érdekel az ingatlan. Telefonálj!
2018. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi, féltem, hogy le leszek teremtve a buta kérdésért, de hasznos véleményeket kaptam. :)

Amúgy igen, erről van szó, hogy nem is beszélt a tulajjal... Visszahívtam, jajj még nem tudja, de poooont most beszélnek, mindjárt visszacsörög... aztán jócskán este visszahívott, hogy akkor mehetünk a kért időpontra, de inkább majd hívjam még fel előtte, hogy a tulajnak is jó-e. :D

Nagyon tetszene az a lakás, de emiatt lehet nem erőlködöm. Mindenesetre fura nekem ez a hozzáállás.


Nyilván sok rosszat hallottam én is, hogy ingatlanossal nem szabad soha kezdeni, de még facés csoportokban meg hasonló helyeken is, ahol azt hinné az ember, hogy tulaj hirdet, tele van ilyenekkel. Próbálok nem előítéletes lenni. :D

2018. máj. 18. 08:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosítani, de annak valóban oka van,hogy szinte mindenki ódzkodik az ingatlanosoktól.

Aki elad, annak is könnyebben menne a segítsége, és ha kissé bonyolult a lakás bemutatása még egyszerűbb is lenne. Ennek ellenére - és szerintem nem a költség miatt- sokan magukra vállalják ezt a feladatot.


Jól tetted,hogy hívtad,ne mentegetőzz Előtte, látod, Ő nem csinált gondot abból,hogy nem tett eleget az ígért kötelezettségének.

2018. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Életemben egyszer (és utoljára) fordultam ingatlanoshoz, kitalálta a foglaló előtt az ingatlanos hogy nem is ennyibe kerül az ingatlan, hanem a valós ára ennél több.
2018. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 DrNest ***** válasza:

A kiadás rendkívül rapid műfaj. Akár öt percen is múlhat a sikered. Telefonálj azonnal ha látsz valami jót és próbálj meg mielőbb kijutni az ingatlanba. Legalább egy havi kaució jó ha van a zsebedben.

Ingatlanostól tudd meg, h azonosította-e a tulajdonost. Magyarul van-e tulajdoni lap. Csak a tulajdonosnak adj foglalót, különben könnyen átverhetnek.

Ingatlanos hirdeti abban van előny is. Tudod kérdezni, fel tudsz készülni a tulajjal való találkozásra. Továbbá nem kerül neked egy fillérbe sem.


Az ingatlanosok milyenek? Van elég sokféle. Válogatni kell, aki nem teszi, az kikapja a legalját, aztán panaszkodik. Aki legalább tíz éve csinálja az már valószínű nem fog csalódást okozni.

2018. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nekem a kereséshez nem kell ingatlanos, csak beléjük futok folyton. :)

Egyébként ettől őrülök meg, hogy van öt perced, hogy dönts. Minimum egy évig fogok ott lakni, de hosszabb távra keresünk otthont, és egy napom sincs, hogy átgondoljam, különben tutira elviszik. Már gyomorgörcsöm van ettől, komolyan.

Megnéztünk tegnap egyet, meg ma is fogunk egyet, és már attól kell rettegni, hogy mire végzünk a maival, nem lesz meg az első, hogy választhassunk.

2018. máj. 18. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!