Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretném eladni az ingatlanom...

Szeretném eladni az ingatlanomat, de nem tudom hogy ingatlanossal beszéljek vagy én magam tegyem fel a netre? Melyik ingatlan irodát ajánljátok?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE köss szerződést ügynökkel, százezres jutalékért dolgoznak, és semmit nem csinálnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Keress rá itt ezen az oldalon, rendszeresen van ilyen kérdés, csak egy nagy lehúzás az egész, te is meg tudod csinálni ugyanazt, amit ők, sőt igazából csak te tudod megcsinálni, és nem kerül fél milliódba. (vagy többe)

2015. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Aki venni akar az megtalál téged és a hirdetésed, nem kell ezzel ingatlaniroda.
2015. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Van jó ingatlanos, csak meg kell találni! :)

Ha szerződést is kötsz valamelyikkel, ne kizárólagos szerződést köss! Így ők is hirdetnek, te is hirdetsz. A jutalék általában 2-6% között mozog, a kis magánirodák jobbak, kevesebb jutalékkal dolgoznak, az irodának ebből van bevétele, az ő érdekük is, hogy eladják az ingatlanokat. A nagy, országos hálózattal rendelkezők nem annyira megbízhatóak, fix bér+ 5-6%-os jutalékkal dolgoznak, utcáról beesett értékesítőkkel, akik vagy dolgoznak, vagy nem.

Ajánlani pedig csak úgy tudnánk irodát, ha írsz várost, megyét, régiót, mert hiába mondjuk meg, hogy ki a legjobb Debrecenben, ha te Tatabányán árulsz házat.

Netre felteheted, vannak ingyenes oldalak, neked kell eldöntened, hogy vállalod a herce-hurcát, telefonok, egyeztetések, lemondások, a "nézelődők", kóklerek, esetlegesen tolvajokkal járó macerát.

2015. aug. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha van egy 10 milliós ház, akkor a jutalék ezek szerint 200 ezertől 600 ezerig mozog.

Ez nagyon sok pénz, lássuk, mit tesz érte egy ingatlanos, amit én nem tudok.

- felteszi internetre, akár minden nap: hirdettem már, így tudom, hogy napi 1-2 percnél többet nem vesz igénybe. most, hogy pl. a jófogáson változások voltak, néhány száz ft-ért előre lehet sorolni, vagy kiemelni, így mindenki látni fogja.

- fogadja a telefonokat, válaszol a kérdésekre: telefonálni mindenki tud, a kérdésekre válaszolni pedig igazán csak a tulaj tud, mert nem azt fogják kérdezni, ami a hirdetésben is le van írva. az ingatlanos mit mond ilyenkor? "megkérdezem a tulajt!" Tehát így is - úgy is fogadni kell a hívást és meg kell válaszolni ugyanazt a kérdést.

sokkal többet nem tesz, esetleg ha az ingatlaniroda kapcsolatban áll egy ügyvéddel, akkor megadja annak elérhetőségét.

most őszintén, vagy volt már bármilyen ügyvédi ügyed, vagy a rokonságból, baráti körből TUTI tudnak ajánlani egyet. Ez pedig így még mindig nem ér meg mondjuk 500 ezer ft-ot.

ja, még azt kifelejtettem, hogy a potenciális vevőket odaviszi és megmutatja az ingatlant. ha a tulaj ott lakik, akkor neki is otthon kell lenni, mert úgy nem fog kulcsot adni, hogy az ingatlan nem üres. ha meg már úgyis otthon van, akkor nem mindegy?


csak akkor vegyél igénybe ilyen szolgáltatást, ha

1. alapból gazdag vagy, és több százezer ft neked nem számít

2. másik városban vagy külföldön laksz/dolgozol, és nem tudod megoldani, hogy hetente legalább 1x elmenj az ingatlanhoz.


Minden más esetben pénzkidobás. Lehet, hogy van rendes ingatlanos, de ritka, mint a fehér holló. Maga az ingatlanos szakma állítja, hogy nagyon fel vannak hígulva, ma már 10-ből 9 hozzá nem értő, az utcáról beeső embernél nem tud többet, a semmiért markol fel nagy pénzeket. Nagyon sok embert lehúztak már így, legyél okosabb, tanulj más kárán.

2015. aug. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem, hogy még akkor is adhatod az ingatlanosnak, ha te magad NEM AKAROD csinálni. Mert olyan nincs, hogy nem tudod, csak olyan, hogy nem akarod. De mivel előtte itt érdeklődsz, gondolom, erről nincs szó.


A költségekre visszatérve, a hirdetős oldalakon max. pár ezer ft összköltséged lenne. De azt sem muszáj, mert alapból ingyen hirdetsz, max. nem sorolod előre. Aki ingatlant akar venni, úgyis beállítja a paramétereket: megye/város, ár, stb., és így rátalál a hirdetésedre.

Telefonköltséged nem nagyon lesz, mert téged fognak hívni, ha mégis vaakit néha vissza kéne hívni, az majdhogynem fillérekben mérhető.

A harmadik pedig az esetleges útiköltség, ha nem ott laksz. De ha autóznod is kell, abban biztos vagyok, hogy az összköltség nagyon-nagyon kis töredéke lesz a több százezres jutaléknak.

2015. aug. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jól átverhettek, kedves utolsó, ha ennyire gyűlölöd az ingatlanosokat!


Egy jó ingatlanos nem csak neten hirdet.

pl. nálunk van biztosítás közvetítés, hitel ügyintézés, energetikai tanúsítványhoz bevállt emberünk, saját, csak ingatlanokkal foglalkozó ügyvéd, mi kérjük le a tulajdoni lap másolatot.

Egy jó ingatlanosnak nem csak a pénz a fontos. Igen, van, amelyiknek az. A volt főnökömnek lenyúlták a rendszerét, lenyúlták a több milliós házakat, a jutalékkal, most pereskednek, a volt értékesítője börtön elé néz, vagy legalábbis jól nem fog kijönni az ügyből. Van, akinek semmi sem számít, csak a pénz. Na, az ilyennek nem szabad kezdeni.

Akikkel én dolgozom, ők ezt életstílusnak tekintik, imádják csinálni, ugyanolyan hévvel fáradoznak egy tízmilliós kis ház, mint egy ötvenmilliós palota eladásán.

Az ingatlanosnak megadhatod, mennyi a minimum, amit kérsz. Így kiküszöbölheted, hogy vacakolni kelljen az olyanokkal, akik nem tudják megadni a kért árat. Ha van egy tizenöt milliós ingatlanod, min. 14-et akarsz kapni, az ingatlanos nem fog olyan embert hozzád vinni, aki ezt nem tudja megadni. Minek vacakolnál és vakarnád le magadról az olyat, aki erősködik, hogy ő leteszi a tízmilliót...

Az értékesítők csak annyi házat vállalnak be, amennyit kezelni tudnak. Több száz házzal, telekkel, kiadó és eladó lakással lehetetlen bűvészkedni.

Nem mindenki ér rá, vagy akar munkaidőben hívásokat fogadni, visszahívni, ki tudja, milyen embereket az otthonába beengedni.

Ha nem vagy elégedett az ingatlanossal, szépen szerződést bontasz és keresel másikat.

2015. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha ráérsz hónapok, vagy akár évek múlva is eladni a lakást, akkor áruld magad! Ha sanszot akarsz arra, hogy hamarabb leljen gazdára, akkor keress egy jó ingatlanost! Vetkőzd le a sztereotípiákat és mérlegelj! Az ingatlanos sem mindenható, de ha nem irreálisan magas árat kérsz a lakásodért, akkor nagyobb eséllyel fogják eladni, mint te. Sok terhet levesznek az eladó válláról és a talajon tudják őket tartani.
2015. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nálunk van biztosítás közvetítés, hitel ügyintézés, energetikai tanúsítványhoz bevállt emberünk, saját, csak ingatlanokkal foglalkozó ügyvéd, mi kérjük le a tulajdoni lap másolatot.


tény, hogy nem tértem ki mindenre, de:

- biztosítással csak bosszantják az embert, de szintén neten találom meg a legmegfelelőbbet.

egy esetleges lakáshitelhez mindenképpen kell, nekem ott intézték.

energetikai tanusítvány: ma már a saját energiaszolgáltatód is megcsinálja, az e.on most hirdeti is intenzíven.

ügyvéd: ok, erről szerintem írtam is, hogy van az irodának is kapcsolata, de ez sem egy megoldhatatlan dolog.

tulajdoni lap: földhivatalban 10 perc, takarneten keresztül 1 perc.

nem vitatom ezeknek a szolgáltatásoknak a jelenlétét, csak azt, hogy ezek fél milliót érnek-e.


az meg, hogy valaki dolgozik, és nem tud közben telefonálni, ne legyen már akadály, ha egy ház eladásáról van szó.

beleírod a hirdetésbe, hogy érdeklődni csak délután 4 után. ha közben hív valaki, és nem tudod felvenni, akkor visszahív később, ha tényleg érdekli az ingatlan.


arról pedig szintén írtam, hogy ha valaki nem ér rá vagy nem tud odamenni az ingatlanhoz, akkor szóba jöhet egy ingatlanos.


a többi az egy pár napos, pár órás elfoglaltság, nem több hónapon keresztül napi 8 órás meló.


azt sem tagadom, hogy van lelkiismeres ingatlanos, akivel érdemes üzletet kötni. de az akkor is tény, hogy az elvégzett munka és a több százezres jutalék nincs arányban egymással.


ha nektek (két utolsó válaszolónak) ez mind kivitelezhetetlen bármilyen okból, akkor keressetek egy jó ingatlanost, aztán fizessetek ki százezreket, milliókat.


ja, meg aki 50-100 milliós házat ad el, ott már több milliós a jutalék, de lehet neki nem is számít annyi pénz. viszont aki az egyetlen kis családi házát, lakását adja el néhány millióért, mondjuk családi okokból, annak a 300-500 ezer NAGYON sok pénz, ennyit az emberek nagy része nem tart reálisnak egy ilyen jellegű "munkáért".

2015. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2015. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

és hogy korrekt legyek, itt a folytatása a cikknek:


[link]


kiemelnék pár dolgot:


" leültetjük a két felet egy asztalhoz, és átbeszéljük a részleteket. Mikor költöznek ki, mi marad a lakásban, milyen fizetési ütemezés lesz. Mindezt leírjuk, összeszedjük az eladó és a vevő összes adatát, a szükséges papírok beszerzéséhez segítséget nyújtunk, energetikai tanúsítványt segítünk beszerezni."


Tehát nem megcsinálják helyettem, hanem segítenek, ez annyit jelent, hogy ad egy címet vagy telefonszámot, amit végül úgyis én hívok fel, hisz nekem kell egy számomra megfelelő időpontot leegyeztetni.

ahhoz meg nem kell egy felügyelő, hogy megbeszélje 2 felnőtt ember, hogy mikor költöznek ki, mi marad a lakásban. ez olyan óvónéni-fíling.


"A vevő elvárja, hogy az ő elképzelései szerint működjenek a dolgok, akkor érjek rá amikor neki megfelelő, hiszen nekem és az eladónak fontos, hogy létrejöjjön az üzlet, a pénz nála van” – panaszkodik Zoltán"


hát ez már a pofátlanság csúcsa, ha nem tetszik neki, nem kell ilyen ügynöki munkát vállalni, hiszen ez egyértelműen nem egy 8-16-ig tartó irodai munka. még neki áll feljebb, hogy a vevő azt akarja, hogy az ő elképzelései szerint működjenek a dolgok? ez a vevő fog majd százezreket, milliókat biztosítani az ügynök számára, szerintem teljesen jogosan várja el, hogy ő irányítson bizonyos keretek között.


És az ilyeneket nyilatkozó egy magát profinak valló szakember. Hát köszi, én kihagynám a vele való üzletkötést.


Saját példám, én nem eladtam, hanem vettem, részben lakáshitellel.

A csodás ügynököm egy nagy nevű debreceni irodánál dolgozott, tehát nem egy McDonald's volt az irodája. Heteken keresztül voltunk kapcsolatban.

Fixen leszögeztem neki, hogy a felső határ 10 millió, nincs több, hitellel együtt SE legyen több, nem is kapnám meg, de nem is akarom. Kizártunk pár környéket, ahol nem jó a közlekedés, és a menekülttábor környékét. Ez már évekkel ezelőtt is problémás környék volt. Ezen kívül egy feltételem volt, nagy kert legyen, mert 3 kutya van, meg szeretnék konyhakertet, gyümölcsfát, kerti bútort, stb.

Szerintem nem olyan bonyolult...

Első ház, amit megmutatott, természetesen jó közel a menekülttáborhoz, már az úton mondtam neki, hogy nem akarok oda költözni, de nem baj, azért nézzük meg címszóval csak odavitt. Tehát eleve általam jelzett, nemkívánatos környék.

És talán már azt is sejtitek, hogy ennek az ingatlannak volt kb. 15 m2 kertje. Ebből olyan 4-6 m2 volt a füves rész, ahova kiteszel egy asztalt székekkel, és vége, elfogyott a tér. A maradék pedig a betonozott bejáró a kertkaputól a bejárati ajtóig.

15 m3-re tegyek ki 3 kutyát?

Több száz m2-re gondoltam, ez meg komolyan 20 sem volt.


Következő ház: elvitt a cigánysorra, befordultunk az utcába, már láttam, hogy esélytelen. Pedig pár évvel ezelőtt, Debrecenben ÉS KÖRNYÉKÉN nem volt olyan teljesíthetetlen vállalkozás 10 millióból norrmális, átlagos házat találni.

Na, én találtam egyet, ami tetszett. Ő mondja, segít. Napokon át nem veszi fel a telefont, kiderült, ő most nem ér rá, mert felújítja a lakását.

Aztán megyünk a bankba az eladóval, ez a csodaügynök mondja az eladónak, hogy velem még nem is tisztázták, mennyiért dolgozik. Mondom "mi van???"

Mire fizessek neki, hogy megmutatott 2 olyan házat, aminek köze nem volt az elképzeléseimhez, a harmadikat én magam találtam, a bankba én mentem, a közjegyzőhöz én mentem, a biztosítást a bankban intézték, kb. semmit nem csinált az ügynök, meg amúgy is, én a vevő vagyok, nem az eladó.

Csak gondolom, mivel az eladóval nem volt szerződése (ő maga neten hirdetett), így rólam akart legombolni valamennyit, de mire fel?

Intéztem a lakáshitelt, egy csomó olyan költség merült fel, amire nem számítottam, hisz nem volt korábban ilyen tapasztalatom. Ilyen-olyan folyósítási jutalékok, közjegyzői díj, értékbecslő díja, illeték, stb.

Összességében majd 200 ezer ft, ami váratlanul ért.

Azért ért váratlanul, mert ez a nőszemély még csak nem is tájékoztatott semmiről. Na erre várta volna a pénzt a sok fáradságáért.

Hát egy nagy francot. Ezután nem kerestük egymást, gondolom rájött, hogy engem nem tud átverni. De az előttem lévőnél meg az utánam következőnél is biztosan bepróbálkozott pár százezerért, a semmire.

2015. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!