Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi van olyankor amikor a...

Mi van olyankor amikor a lakastuljdonos eltér a szerződésben leirtaktol?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Párommal csupán 2 hónapra kerestünk ideiglenes lakást, találtunk is. A tulajjal találkoztunk, hogy alairjuk a szerződést. Egy pár dolog nem stimmelt de azokat ott helyben atirtuk, pl: 2 havi kaució volt a szerződésben de mivel ilyen rövid távról van szó, ezért csak egy haviban egyeztünk meg. Ott helyben Ki is fizettük a foglalot (mivel csak Juli 1-tol koltozheto a lakas) vagyis az egy havi kauciot és megbeszéltük, hogy koltozeskor fizetjük az első havi lakbért.


Most beszéltem a tulajjal, hogy akkor hanykor találkozzunk és hol, hogy fizessünk és a kulcsot is megkapjuk és mondta, hogy jó lesz a lakas előtt és akkor a kulcsot a 2 havi kaució fejeben adja majd oda. Mondtam hogy egy havirol volt szó és azt már kifizettük, most azt mondta, hogy az a lakbér volt az első havi, van meg fennmaradó 2 havi kaució.


Szó nem volt erről és a szerződésbe bele is írtam, hogy ki lett már fizetve a kaució. Most ezt magyarázza, hogy biztos felreertettuk egymást mert a két havi kaució az alap.


Ilyenkor mi a teendő? Szombaton cuccolnank már, ráadásul másik városba költözünk tehát kb mehetünk a híd alá...


Ezzel mit lehet most csinalni?


Koszonom a segítséget.


2018. jún. 27. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sakk matt!

Bocs, de erre nem lehet mit mondani, sarokba vagy szorítva. Neki állhatsz hőbörögni, de mire mész?

Tudsz máshová menni?

Ha tényleg félreértette se tudsz mit tenni, ha mg direkt (nem minősítem) akkor meg pláne.

2018. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szerződésben egyhavi kaució van, akkor annyit fizessetek. Gondolj bele: kifizetnétek kéthavi kauciót, aztán csak egyhavit adna vissza kiköltözéskor, és állítaná, hogy ti csak annyit adtatok neki - hisz ez van a szerződésben is. És ti semmivel nem tudnátok bizonyítani, hogy hazudik.

Az tökmindegy, hogy az eddig odaadott pénzt kauciónak nevezi vagy bérleti díjnak. Egyhavi kaució és egyhavi bérleti díj jár neki, mert így van a szerződésben.

Ha ő ragaszkodik a kéthavi kaucióhoz, akkor ártatlan arccal megkérdezném, hogy akkor miért nem az van a szerződésben. Nem tudom, ügyvéd vagy közjegyző előtt kötöttétek-e, de ha igen, akkor módosítani is csak őelőtte módosítsátok.

Amúgy amellett, hogy egész biztosan el akar csalni egyhavi kauciót tőletek, azért meri megtenni, mert látja, hogy kényszerhelyzetben vagytok.

Én inkább fizetnék akár ennél lényegesen többet is egy tisztességes panziótulajdonosnak, de nem mennék bele a kéthavi kaucióba, ha a szerződésben egyhavi van írva. Ha nincs megegyezés, akkor adja vissza az eddig befizetett pénzt és írjuk rá a szerződésekre, hogy visszaadta a pénzt, meghiúsult a szerződés.

2018. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Ha csak két hónapra bérlitek, akkor miért nem fizettétek ki előre a 2 hónapot, és le van tudva?

Egyébként örülhetnétek hogy találtatok, ennyi időre nem szoktak épeszü emberek kiadni lakást, vagy ha igen, azt jóval drágábban.

2018. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a választ mindenkinek.


Sajnos sürgősen kell a lakas így nem is tudtunk válogatni, illetve valóban nagyon kevés aki kiadja ilyen rövid időre.


Azért nem fizettük ki egyben a 2 hónapot mert 2 hónap és meg egy havi kauciot is kert és nem igazán volt egyben akkor 480000 Ft a zsebemben :) ezért inkább befoglaloztuk a kaucióval.


Nem közjegyző előtt történt. Örültünk hogy találtunk valamit, hétfőn már ott kezdek dolgozni ezért mindenképpen kell lakas..


Viszont 2 havi ottlakasert nem vagyok hajlandó 2 havi kauciot fizetni. Nem minősítem, de tényleg egy studiolakasrol van szó, nagyon nagyon picike de igazából úgy voltunk vele hogy két hónapra jó lesz mert jó helyen is van stb..

De az megint más ahol előre megmondják hogy két havit kérnek, akkor tisztában vagyunk vele.


De úgy érzem most nem tudunk mit tenni és sajnos az az érzésem is hogy direkt csinálta.

2018. jún. 27. 15:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A szerződésben mi szerepel, két havi kaució vagy egy havi???

Az számít amit aláírtatok!

2018. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
2 havit irt bele de utána átbeszéltük h csak 2 hónapra kellene a lakas így athuztuk és 1 havira írtuk át.
2018. jún. 27. 16:19
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor 1 havi kaució szerepel?


Ha igen akkor annyit kell fizetni, plusz beköltözésnél az egy havi bérleti díjat.


Nem is értem milyen félreértésről beszél a tulaj, ha ő is aláírta az egy havi kaucióról szóló szerződést.


Tisztázd ezt vele mielőbb!

2018. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem? 160.000 Ft lesz a havi bérleti díj? Plusz a rezsi?

Hát, én ennyiért már kerestem volna egy panziót, ahol a rezsit nem én fizetem, és az ágyneműt mossák helyettem. És nincs kaució, hanem annyit fizetek, amennyit ott vagyok és kész.

2018. jún. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
480:4=120
2018. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

120 körül van a lakas plisz rezsi plusz fizetnünk kell meg 25 eurót havonta mert viszünk cicát is. Rezsivel együtt kb 160.


És igen, a szerződésben egy havi kaució szerepel. Meg mindig azt magyarázza hogy a két havi az alap amit értek is de nem így egyeztünk meg :) szoval most nem tudom mi lesz. Megmondtuk akkor hagyjuk keresünk mást de a pénzt persze nem akarja visszaadni.

2018. jún. 27. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!