Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi van olyankor amikor a...

Mi van olyankor amikor a lakastuljdonos eltér a szerződésben leirtaktol?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Párommal csupán 2 hónapra kerestünk ideiglenes lakást, találtunk is. A tulajjal találkoztunk, hogy alairjuk a szerződést. Egy pár dolog nem stimmelt de azokat ott helyben atirtuk, pl: 2 havi kaució volt a szerződésben de mivel ilyen rövid távról van szó, ezért csak egy haviban egyeztünk meg. Ott helyben Ki is fizettük a foglalot (mivel csak Juli 1-tol koltozheto a lakas) vagyis az egy havi kauciot és megbeszéltük, hogy koltozeskor fizetjük az első havi lakbért.


Most beszéltem a tulajjal, hogy akkor hanykor találkozzunk és hol, hogy fizessünk és a kulcsot is megkapjuk és mondta, hogy jó lesz a lakas előtt és akkor a kulcsot a 2 havi kaució fejeben adja majd oda. Mondtam hogy egy havirol volt szó és azt már kifizettük, most azt mondta, hogy az a lakbér volt az első havi, van meg fennmaradó 2 havi kaució.


Szó nem volt erről és a szerződésbe bele is írtam, hogy ki lett már fizetve a kaució. Most ezt magyarázza, hogy biztos felreertettuk egymást mert a két havi kaució az alap.


Ilyenkor mi a teendő? Szombaton cuccolnank már, ráadásul másik városba költözünk tehát kb mehetünk a híd alá...


Ezzel mit lehet most csinalni?


Koszonom a segítséget.


2018. jún. 27. 14:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szerződésben egyhavi szerepel, akkor ahhoz tartsa magát. Ha így nem adja ki, akkor adja vissza a pénzt. Ha nem, akkor a bíróságon találkoztok.

Papíron elismerte, hogy átadtatok neki 120e Ft-ot és ezt nem akarja visszaadni, sem pedig a szerződésben foglaltak szerint kiadni a lakást. Szerintem ebből még büntetőfeljelentés is lehetne, nemcsak polgári per. Én biztos megmondanám neki, hogy először ügyvédhez megyek, utána meg - tanácsától függően - vagy polgári pert indítunk, vagy rendőrségi feljelentést teszünk, vagy mindkettőt.

Amúgy 120e+rezsi esetén is inkább a panziót választottam volna. Igaz, nekem nincs állatom, és ez szintén nehezíti a szálláskeresést.

2018. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom
2018. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kovpet ***** válasza:

"Viszont 2 havi ottlakasert nem vagyok hajlandó 2 havi kauciot fizetni."


Ezt mondjuk nem értem. A kaució visszajár, tehát azt nem "fizeted" neki, csak letétbe helyezed.

2018. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen, letétbe helyezem. De jelenleg nincsen annyi pénzünk, és általában 2 havi szerződésért 1 havi kauciót kérnek.


Béreltünk már albérletet 1,5 évre is, ott volt 2 havi kaució. Az teljesen jogos.

2018. júl. 1. 18:19
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Végül is hogy végződött a történet?

Szót lehetett érteni a tulajjal? Vagy végül kerestetek másik szállást?

2018. júl. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!