Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten tényleg senki nem...

Budapesten tényleg senki nem ad számlát az albérlet után vagy én nézem rossz helyen?

Figyelt kérdés
Kéne számla mert egy részét visszatérítené az állam egy évig (mert alapvetően nem Pestre vagyok bejelentve és van valami lakhatási támogatás ha minden igaz). Eddig kb egy sem volt hajlandó adni még olyanok sem akik ingatlanirodán keresztül hirdetik..Most egyet találtam aki hajlandó meg normális, de ez is visszahívott, hogy jaaa áfás számla kell (miért milyen van még??) akkor meg kell kérdezni a könyvelőjét visszahív..Most ahogy utánanéztem már nem is magas az adó miért ilyen nagy probléma. Ha valaki esetleg tud egy oldalt ahol számlaképes lakásokat hirdetnek és nem havi 500ért megköszönném..

2018. júl. 24. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekik macera, mert adószám nélkül is lehet szabályosan lakást kiadni, akkor nem kötelező számlát adni, elég az adót befizetni. Ha viszont számlát kérsz, akkor neki külön adószámot kell igényelni és onnantól kötelező számlát kiállítani (annak is, aki nem kéri) stb. Aki nem tudja, hogy ezt hogyan kell és mivel jár, az inkább nem vállalja.
2018. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Így van, ahogy az elöttem író mondta.

Én pl. adok számlát, pedig senkinek sem kell, de nekem kell adnom.

2018. júl. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kovpet ***** válasza:
73%

" hogy jaaa áfás számla kell (miért milyen van még??)"


Sok olyan dolog van még az életben, amit nem tapasztaltál :)

Tehát kérdezz utána, hogy ÁFÁ-s kell-e, mert szerintem nem. Ez a tevékenység alapból nem ÁFA-köteles, bár talán lehet úgy is, de olyat sosem csináltam.

2018. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Adószámmal kell rendelkeznie és adót kell fizetni utána (kb egy számlatömböt kell venni kb 1000forintert és ennyi) nem tudom hogy az áfás szamlanak számít-e. Megint csak azt kérdezem, hogy milyen van meg? Vagy fizetsz adót vagy nem fizetsz adót, ha fizetsz adót miért problema a szamla? Nem vagyok könyvelő nem vagyok tisztában minden kifejezéssel, de feltetelezem, hogy ha valki legálisan csinalja és befizet mindent annak nem lenne hatalmas gond.
2018. júl. 25. 10:08
 5/9 kovpet ***** válasza:
73%

"Vagy fizetsz adót vagy nem fizetsz adót"


Nem csak egy adónem létezik. :)

SZJA-t kell fizetni, EHO-t eddig kellett évi 1M után, de már nem, ÁFÁ-t meg általában nem kell, úgy is lehet tudtommal, de nem tudom, hogy mi előnye van, én sem vagyok könyvelő.

2018. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Legközelebb talán ne ijeszd el azt a tulajt aki hajlandó lenne számlát adni azzal, hogy hülyeséget beszélsz!


Albérlet támogatáshoz nem kell Áfás számla, szimpla, névvel, adószámmal ellátott számlatömbből való számlára van szükséged!

2018. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ő mondta, hogy áfás én annyit mondtam, hogy rendes szamla ami után adózik (nem csak valami mcdonaldsos szalvétára irt átvételi elismervény vagy mittudomen miket szoktak meg adni). Nem vagyok szakértő 18 evesen külföldre költöztem és most költözök Budapestre tehát nincs tapasztalatom a magyar adózási rendszerrel. Azt gondolnám, hogy aki ezzel foglalkozik tudja mit csinal, de ezek szerint nem. Meg ez egy tulaj összesen a többi kapásból annyit mond, hogy nem szamlakepes viszont látásra, tehát a kérdésem azért nem hülyeség. Azért köszönöm a segítséget.
2018. júl. 25. 14:32
 8/9 kovpet ***** válasza:
50%

"hogy rendes szamla ami után adózik"


Nem számla után adózunk, hanem jövedelem után. Ha adózik valaki, akkor attól nem lesz több vagy kevesebb az adója, hogy kiállít egy számlát. Ennek semmi költsége sincs, egyszer kell menni a NAV-hoz az adószámért, aztán azzal venni egy számlatömböt.

Sokan nem adóznak, mások meg nem akarnak szórakozni ezzel, főleg, hogy jelenleg simán ki lehet adni akármit egy nap alatt, ha nem teljesen elrugaszkodott az ár és a hely is vállalható. A jogi helyzet meg olyan, amilyen, így sokan nem akarnak szerződést, hogy aztán évek alatt lehessen kirakni a nem fizető bérlőt.

2018. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is adtam számlát a bérlőmnek. Nem áfást, mert magánszemélyként áfamentes, csak szja-t kell fizetni. Ő is egy évig kért számlát a támogatás miatt. De akkor is kell adózni, ha nem ad az ember.
2018. júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!