Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen város Szeged?

Milyen város Szeged?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Szeptemberben felöltözöm végre Pestről Szegedre és egy kis felvilágosítást (vagy mit) szeretnék kérni. Melyik az a könyék amit messziről kerüljek, melyik az, ahol viszonylag megfizethetőek az albérlet árak, milyenek az emberek, munkalehetőség stb stb... Nem akarok Budapesthez viszonyítani semmit, tudom, hogy mindenhol vannak kőbunkók, de a Pesti f*****pókból Dunát lehetne már rekeszteni :D. Szóval igazából mindenre kíváncsi lennék, hogy milyen is ez a Szeged, minden választ nagyon megköszönök! :) (20/L)

2018. júl. 30. 00:09
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
FELköltözöl Bp-ről Szegedre LOL :D :D :D
2018. júl. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindig van valaki aki a lenyeget fogja meg, bocs, hogy hajnalban már nem úgy fog az agyam mint napközben! :)))))
2018. júl. 30. 03:36
 3/10 anonim válasza:
75%

Szia!

Szegedi vagyok.

Nagyon kevés kerülendő környék van, a város biztonságos.

Nem is akarok legsérteni esetleg más Szegeden lakókat, hogy rosszat mondok a környékükről.

Élhető hely, szép a belváros, itt a Tisza : )

A városban viszonylag sok a lakótelep, ott a legolcsóbb az albérlet: pl. Rókusi krt., Retek u., Szilléri sugárút. Ezeket érdemes megnézni.

A legdrágább környék a belváros, és Újszeged.

Az emberek normálisak, de itt is, ugyanúgy ahogy másutt vannak nehezen kezelhetőek. Bp-hez képest jobb ilyen szempontból.

Namost munkalehetőség kevés.

Ez egy tévhit, hogy sok az üres munkahely.

Magasan kvalifikált, nyelvet jól beszélő 22-35 év közötti fiataloknak a legkönnyebb.

Vannak még állások bankokban (hatalmas elvárásokkal!) és a szokásos: értékesítő autószalonban, bolti eladó, Árkádban sok ruházati eladói állás stb.

A város szélén/környékén vannak még kisebb nagyobb üzemek oda is keresnek néha embereket.

Ami viszont szinte mindegyikre igaz: nagyok a követelemények, szinte mindenütt sok a túlóra, és kevés a fizetés.

Még egyszer hansúlyozom, magas végzettséggel, nyelvtudással jók a lehetőségek itt is mint másutt.


Ha érdekel még valami, szivesen válaszolok.

2018. júl. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
27%
Hát egyet tudok! Sose voltam még de képek alapján gyönyörű és biztos hogy elutazom egyszer ide, pl a szabadtéri játékokra ☺️
2018. júl. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Szegedi vagyok és munkalehetőség itt semmi nincs! Ami van, az is csak minimálbért fizet vagy kicsivel felette, szóval ha albérletben akarsz élni, akkor szükséged lesz albérlőtársakra is, mert egyedül nem fogod tudni kigazdálkodni az árát. Akinek amúgy esze van és lehetősége, az felköltözik innen a fővárosba. Te meg onnan akarsz ide jönni??? Szerintem ezt gondold meg még egyszer!


Amúgy olyan környék nincs nagyon Szegeden, amit kerülni kéne. Az egész város biztonságos. Persze hajléktalanok meg c-kategóriás állampolgárok vannak, akik időnként kéregetnek az embertől az utcán, de összetűzésbe általában nem szoktak keveredni az emberrel. Ha nem adsz nekik, szó nélkül odébbállnak.

Az albérletek annál olcsóbbak, minél inkább messze vannak a belvárostól, de ez nem probléma, mivel a város kicsi, tehát 15 perc alatt be lehet érni a belvárosba a város legszéléről is. Én biciklivel közlekedem, 30 perc alatt teljesen keresztül lehet szelni a várost, az egyik végéből a másikba. Tömegközlekedéssel kb. ugyanennyi az út, úgyhogy a távolságok itt nem jelentenek problémát.


32/N

2018. júl. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nincsen sok kerülendő környék. Leginkább a Cserepes sor környéke az. Illetve a Mars tér környékén elég sok a kétes egyén, én oda se nagyon járok, csak ha muszáj (pl. busz miatt). De egyébként egyáltalán nem vészes hely Szeged. Ahogy már írták is, ha paneles, lakótelepi részre költözöl, akkor ott is vannak kifejezetten élhető, igényes részek.
2018. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hát ha infós vagy azért találsz munkát. Végzettség kérdése. Tarjánba lakok, elvileg gettó hely..hát.. a legszörnyűbb dolog kb, hogy a csövesek a panel sarkába szarnak néha meg néha vmi proli civakodás azt ennyi.
2018. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én meggondolnám! A lakásárak durván húznak felfelé, már közelítenek Budapesthez, főleg a kiadó ingatlanok. Meló kevés van, és alacsonyak a fizetések. A város szép, de sok szolgáltatás amit Budapesten megszoktál, itt nem létezik.


Ahova nem költöznék: Móraváros bizonyos utcái, a pályaudvar közvetlen környéke, Csillag tér, Cserepes sor, Mars tér és környéke. Belváros vonzónak tűnik, de sok olyan környék van, ahol semmi, még egy bolt sincs a közelben.

2018. aug. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, azon kívül, hogy nagyon tele a tokom Budapesttel, elsősorban tanulmányok miatt költözöm le. :)
2018. aug. 5. 23:43
 10/10 gungasam ***** válasza:
Hírös..
2018. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!