Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnél jogilag ki a...

Albérletnél jogilag ki a "szállásadó"?

Figyelt kérdés
Az a bérlő, akivel a bérleti szerződést megkötötték vagy továbbra is a lakás tulajdonosa? (Tartózkodási hely bejelentéséhez, ha más névre szól a szerződés.)

2018. júl. 30. 09:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%

Nyugi, a lakcímmel semmilyen jogot nem szerzett a lakáshoz, nem is értem miért félnek sokan engedni bejelentkezni a bérlőket. A lakcím az egy személyes adat.

Mondtam én, hogy elég a szerződés, de a sok mindentudó lepontozta a teljesen hasznos válaszomat.

2018. aug. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

De ugye az én esetem más. Az korábban is világos volt, hogy "A Bérlő" lakcímbejelentőjére NEM KELL a tulajdonos aláírása, ha bemutatja a saját nevére szóló, két tanúval ellenjegyzett bérleti szerződést. (Akár állandó lakcímet, akár tartózkodási helyet létesít.) Igazad van, az ember lakcíme az adott ember személyes adata, amihez nincs köze a tulajnak, nincs beleszólási joga sem, tehát eleve irreleváns az, hogy "megengedi-e". A lakcímbejelentő papír hátoldalán vastaggal ki is van emelve, hogy "A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg."

Én viszont arra az esetre voltam kíváncsi, hogy mi a helyzet, ha nem az én nevemen van a bérleti szerződés. Akkor ki a szállásadó? A bérlő, érvényes bérleti szerződéssel vagy a tulaj?

Nos, most kiderült, mert bejelentkeztem. A tulaj aláírására volt szükség, ráadásul ha több tulaj van, akkor mindegyikére(!); kivéve akkor, ha az adott tulaj haszonélvező is, ilyenkor elég az ő aláírása.

És egyébként működhetne a bérlő aláírásával is, ha a szerződés tartalmazná, hogy a bérlőnek joga van másokat is bejelentkeztetni az adott címre. Ha pedig a szerződés explicite kitér rá, hogy a bérlő nem jelentkeztethet be másokat, akkor meg értelemszerűen nem jó a bérlő aláírása. (Az nem derült ki, hogy mi van, ha a szerződés nem említi ezt a kérdést, tehát hivatalosan nem is tiltja meg.)

2018. aug. 12. 00:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!