Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnél, a közös költséget...

Albérletnél, a közös költséget fogyasztás előtt, költözéskor fizetni kell már?

Figyelt kérdés

Meg volt hírdetve egy kiadó szoba, hogy 20 a bérleti díj és 8 ezer a rezsi... plusz volt kaukció.... eleinte a nő azt mondta, hogy 10 ezer a kaukció... pár nappal később, amikor mentem ,hogy lefoglalom akkor 15 ezret mondott... először azt gondoltam ,hogy jól van biztos én értettem félre valamit... aztán amikor mentem, hogy költözök és rendezzük a bérleti díjat akkor mondta, hogy a rezsit is most kell, amire én nem számítottam... azt gondoltam ,hogy a rezsit fogyasztás előtt kell fizetni nem fogyasztás előtt... de ő azt mondta, hogy előre kell azt is fizetni... akkor most ez hogy van?

egyébként nagyon panaszkodott ,hogy rossz anyagi körülmények között van.


2017. aug. 14. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha mindent összegszerűen írásba fektettek, erről szól a szerződés.

Ennek hiányában lesznek még gondjaid vele, mert megbízhatatlan.

Rezsiről:

Vannak tételek, amik tárgyhaviak és vannak utólagosak.

A közös költség, a TV-internet mindig tárgyhavi, a többi utólagos, fogyasztás alapú vagy átalány, de akkor is utólagos.

Így készülj az anyagiakkal és piszkosul légy résen a nyanyával!

2017. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja én lemondtam ezt.... nem volt megbízható.. csak kíváncsi voltam, hogy ez valóban ,hogy működik....
2017. aug. 14. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi mindent utólag kérünk a bérlőnktől, a közös költséget is, hiába hó elején fizetjük mi, csak anbyi a különbség, hogy egy hónappal mindig előrébb járunk mi a fizetéssel, de ez oly mindegy, ha így áll anyagilag jobb, hogy más helyet nézel.
2017. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De figyelj már, az jutott eszembe, hogy ez nem fix rezsi? Vannak olyan albérletek, ahol nem fogyasztás alapon megy a dolog, hanem elöre meghatározza, hogy minden honapban 8 ezret kell fizetni.


Amugy tényleg megbizhatatlannak tünik már a kaucios sztori után is, szerintem jol tetted, hogy otthagytad.

2017. aug. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
még ha előre is kell fizetni a rezsit, szerintem az első beszélgetésnél nem ártott volna ezt neki leszögeznie.. ne akkor tudjam meg amikor kifizetnék neki mindent...
2017. aug. 15. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:
2: A fogyasztást legkorrektebb óra alapján elszámolni, és ugye ez értelemszerűen utólag tehető meg. Addig viszont ezt az összeget a tulajdonos hitelezné neked (mert befiztetni azt be kell), ezért szoktak meghatározni ún. rezsielőleget, ami sacc/kb. fedezi, és negyedévente vagy félévente, évente, vagy kiköltözéskor van a pontos elszámolás.
2019. okt. 11. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!