Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van itt olyan vidéki, akinek...

Van itt olyan vidéki, akinek lassan fontolóra kell venni, hogy a lakásárak miatt elhagyja Budapestet?

Figyelt kérdés
Fél éve költöztem ide, de sajnos egyre nehezebb anyagilag. Jelenleg 70ezer forintért nyomorgunk ketten egy másfél szobásban, (tehát én egyedül annyit fizetek az egyik szobáért) költözés előtt állunk és úgy látom, hogy ennél olcsóbban kétszobás lakást nem fogunk megúszni. Így lassan azt forgatom a fejembe, hogy hazamegyek. Ti, aki hasonló cipőben jártok, találtatok valami megoldást?
2018. aug. 2. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok ebben a helyzetben de ismerek érintetteket akik ugyanezt fontolgatják.

Hamarosan komoly lakhatási krízis fog kialakulni. Albérlet és lakásvásárlási szempontból is. A 2020-as évek erről és a munkaerőhiányról fognak szólni.

2018. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont most fordult meg a fejemben.


Vidéki ismerősöm pont ugyanannyit keres mint én, cserébe otthon lakik. Én meg fél fizetésem elköltöm egy kis lyuk szobára és 3 havonta jutok haza. Így elgondolkoztam, hogy szívesebben költenék a saját házunkra, felújítására, egyebekre.

2018. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Menjetek is! Legalabb normalizálódik kicsit a piac és a fizetésképtelen réteg kiszorul végre a fővárosból.
2018. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó de a fizetésképtelen réteg eddig se volt a lakáspiacon. Mert ugye azért fizetésképtelenek. :)

Itt inkább az a probléma hogy az eddig fizetőképes réteg fizetésképtelenné fog válni és ez bezony nem kevés ember lesz.

2018. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt a piacon? Akkor mi van azokkal, akik ketten, harman berelnek egy szobat? Az is tolja felfele az arakat.
2018. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem csak a vidékiek jelenléte tolja fel a lakásárakat, hanem a külföldieké is... és nem mi tehetünk arról, hogy az ország Budapest felé centralizálódik.
2018. aug. 2. 23:24
 7/7 anonim válasza:

Pont most tervezem a költözést Budapestre.

Kb 40 km-re lakom Pesttől.

Már itt is közel annyiba kerülnek az albérletek mint Pesten. 80-90 e Ft-nál kezdődnek a lakások. És mellekesen megjegyzem itt a munkabér átlagosan maximum nettó 150-180 e Ft...

Nem jobb Pest vonzáskörében sem a helyzet, hiába vidék.

2018. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!