Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadtam bútorozott lakásomat....

Regős László kérdése:

Kiadtam bútorozott lakásomat. Hűtőgép, villanytűzhely és automata mosógép is szerepel a leltárban. Mivel a mosógép állandóan használva van, mi van akkor ha tönkremegy? A kérdés a másik két berendezésre is vonatkozik. Mi a teendőm ilyen esetben?

Figyelt kérdés

#mosógép #hűtőszekrény #villanytűzhely meghibásodása a bérlő által
2018. aug. 27. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Rendeltetésszerű használat mellett, meghibásodás esetén köteles vagy gondoskodni a javíttatásáról vagy cseréjéről (és mindezt a lehető leggyorsabban, vagyis nem húzódhat el pár napnál tovább)
2018. aug. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy az 1-es írta.

Bérbeadó vagyok és pont most keresek hűtőszekrényt, mert megadta magát.

Ez van!

2018. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

2-es vagyok.

Mondjuk a mosógép is elromlott egyszer de az azért történt, mert a bérlő a saját maga által hozott vatelinos paplant gyömöszölte bele, ami amikor megszívta magát vízzel, lett vagy 50 kg és a gép szépen beadta a kulcsot. Ez kiderült - mert a szerelő rákérdezett és neki elmondta - természetesen ezt nem finanszíroztam.

Aztán volt olyan bérlő, aki jégteleníteni akarta a hűtőt, csak éppen a konnektorból felejtette el kihúzni és tárt nyitott ajtó mellett elutazott két hétre. A hűtő meg szépen leégett, mert 0-24-ben ment a motor.

A kulcsszó, a rendeltetésszerűen, csak ezt nehéz bizonyítani.

Ha tudod bizonyítani, akkor a bérlő sara, ha nem, akkor sajnos a tiéd!

2018. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Add ki annyival tobbert a lakast, amennyibe kerulne ujat venni / 12 honap es meg van oldva.
2018. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!