Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek 1,5 millió Forint...

Szerintetek 1,5 millió Forint elég arra, hogy külön költözzek anyáméktól? Nyertem szerencsejátékon, és minél előbb le szeretnék válni tőlük.20 F

Figyelt kérdés
2018. szept. 1. 18:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

És hol van a lakás?

És munkád van?

2018. szept. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Mielőtt lépsz gondold át.

Helyedbe befektetném azt a pénzt.

A szüleidnek pedig ha fizetsz jelképes havi kesst, békén hagynak.


Nálam is az volt. Annyi hogy az elején alig 1000ft ból nyomattam felfele a pénzt alkotásaimmal.

Pár hónap alatt tudtam kézbe adni nekik 50-et mellette pedig tovább ügyködtem.


Eleinte leszóltak, kinevettek...

Mostanra pedig távol vagyok tőlük itthon alkotgatva.


Amikor pedig pénz miatt keresnek visszaadtam ugyanazokat a lekezelő mondatokat s hozzá tettem, hogy oldjad meg te is, ahogy én.


Pénz miatt már ember számba vettek... Azelőtt pedig a transzi húgomat dicsőitették (aki drogozott, lopott, hazudott)...


De ha külön is mész pl 3-4hónapra s beforgatod valamibe a pénzed, amiből van bevételed úgy is jó.

Csak pl szülők mellett kevesebb megy el a megélhetésre, de te tudod.


Azt is megsúgom, nem olyan sok az az 1.5mill

Egyszerre a magyar mindennapokhoz képest soknak látszik, de nem az!


A sok okos meg irogatja a lakás vételt, de azt fenn is kell tartani.

Neked per pill nem jövedelmező az a lépés.


Ha albiba is mész pl átlag 50ezer/hó

+rezsi legyen pl 40ez

+közös költség 2000

+havi alap dolgok kaja normális étkezés/főzéssel 50ez (rendelt kaján élve több lenne)

+mindig kell gyógyszer/tisztálkodás/vegyszer -> alja ha olcsó gyógyszer akk kb 8ez


+kötelező TB 8ez


és sehol nincs a nasi, ruházat, közlekedés(autó/busz stb), gondolom ha van bankkártyád az junior, nekem 24éves kortól kellett fizetni a havit rá (tény kevesebbet, mint a többi csomagnál.

Netán becsúszik egy fog probléma (felénk egy gyökérkezelés 45ezernél kezdődik),

A lakásban biztos lesznek olyan dolgok amin alakítani akarsz vagy csak egy kényelmes ágyat stb...


Olcsón nézve is meghaladja a 150ez-t/hó.

De ez csak egy kb számolás, lehet találsz valamit olcsóbban, de lehet másból pedig drágábban jössz ki.


Pl gőzöm sincs tudsz-e főzni xD

Mirelit és kaja rendelés drágább.


Exemnek fele annyi pénze ment el kajára amikor ott voltam 2 főre xD


Szval az az 1.5millád durván 9-10 hónapra elegendő saccra.

Ami nem olyan sok.


Nah meg a kikapcsolódások s a pia/cigi sehol, már ha igényled.



Még mindig azt mondom fontold meg mit szeretnél :)


Tegyél le esetleg egy jó szakmát pl informatika vagy hasonló témában, ezekre mindig is lesz kereslet a modern világban vagy kutasd fel önmagad s mit is vállalnál be szívesen, mint munka/hobbi.

Fektess be önmagadba s életbe.


Lehet ez egy jó esély az élettől, mint kezdés.


Világot nem váltod meg ebből, de elindulhatsz egy úton, ahol jobb s többed lehet. Rajtad áll.


Sok ember kezéből kifolyik a nagy semmibe, mert nincs tisztában önmagával s nem gondolkodik.

2018. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Gondolom még nem igen voltál távol a szülők gondoskodó kezei alól szabadon.


Naaagyon sok mindennel nem vagy tisztában ^^

S én csak átlagos gyorsan kipattanó dolgokat írtam le, ami a felnőtt élet része.


Ha nem tudod mit hogyan s nincs megfelelő bevételed elmondom milyenné válhat az életed:

Egy ku&*€* nagy szopássá xD

Bocsi a kifejezésért :')


Csak eszembe jutott az első kirepülésem anno 19évesen xD , ráadásul külföldre.


Nah azóta minden egyes kisebb nagyobb tervemet is 20X átgondolom, leírom, informálódok s nézem azt mi a célom. Legyen az csak egy nyaralás vagy új projekt.


12#-es voltam.

2018. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Végül egy vállalkozásba kezdtem bele az egyik lakótársammal. Egy 15 éve üzemelő boltot fogunk átvenni, tegnap kötöttük meg a szerződést is, és eléggé forgalmas helyen van, a közelben 3 iskola, óvodák,üzemelő gyár, szóval kíváncsi leszek nagyon
2018. szept. 7. 16:48
 15/18 anonim ***** válasza:

"Egy 15 éve üzemelő boltot fogunk átvenni..."

Mert most kezdett el olyan rosszul menni, hogy eladják.

Gondosan átalakítani nagy figyelemmel a termékkört, hogy újra felíveljen a forgalom!!!

Drukkolok.

2018. szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Te aztán nem lacafacázol!:D

5 nap alatt bérelt lakás, vállalakozás indítása, ....

Ha mindezt alaposan átgondolva teszed és szakértőkkel is megbeszélted a vállalkozást, megnézted a helyzetüket a NAV-nál, akkor gratulálok!

Ha nem, akkor óvva intelek a kapkodástól!

2018. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy év múlva meg azt írod, hogy országos bolthálózatot csináltatok,5 év múlva meg azt,hogy felkerültél a 100 leggazdagabb magyarok listájára:D
2018. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Már minden engedélyt megszereztünk, könyvelőnk is lett már, szóval nagyon jó úton haladunk. Jól megy a bolt amúgy, naponta elnézek arra, és nem egyszer látom, hogy kint áll a sor, szóval kezdek egyre jobban meggyőződni arról, hogy jól döntöttem. Anyámék nem örültek annak, hogy nem tanulok tovább, de az ő véleményük már a legkevésbé sem érdekel, majd szépen megoldják a gondjaikat maguknak.
2018. szept. 10. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!