Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha berbe veszunk egy kertes...

Ha berbe veszunk egy kertes hazat, akkor a tulajnal maradhat kulcs?

Figyelt kérdés

Mi butorozzuk be, raadasul babasok leszunk, nem szeretnenk ha atjarkalnanak rajtunk.

A masik pedig, hogy megbeszeltuk veluk, hogy 1 ev mulva megvesszuk(az o hibajukbol csak akkor tudjuk), igy kerhetem, hogy vegyek le az elado tablat ugye?


2018. szept. 15. 16:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Ez az eset viszont 2018. január 1. óra orvosolható egy fizetési meghagyás kibocsátásával. Senki nem vizsgálja a jogosságát, egyszerűen behajtják az igényelt összeget."


NEm tudom, mihez kellene fizetési meghagyás, mire gondolsz?

2018. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11: Az illető, aki bérelte a lakást és felújította, tudván hogy az övé lesz az ingatlan, tehát ezek a ráfordítások a vételár részét képezik, erről a ráfordított összegről küldjön fizetési meghagyást a tulajdonosnak, aki átverte.
2018. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Azt kizártnak tartom, hogy tetszés szerint valakitöl le lehet tilttatni pénzt minden hivatalos út nélkül! Ezen az alapon pl. én is letiltathatnék töled bármennyit minden ok nélkül.

De ott az volt a fö probléma, hogy semmiféle bizonyíték sem volt arról, hogy egyáltalán az eladásra sor kerülhetne, ezt csak szóban beszélték meg, minden papír nélkül.

Emellett a bérlö kézbe fizetett, szintén nyugta vagy egyéb nyom nélkül, és a tulaj szerint csak önként, a saját kedvükre szépítgették a házat, ehhez neki semmi köze.

2018. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Azt kizártnak tartom, hogy tetszés szerint valakitöl le lehet tilttatni pénzt minden hivatalos út nélkül! Ezen az alapon pl. én is letiltathatnék töled bármennyit minden ok nélkül."


Pedig így van.

2018. szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13: Akkor is az a hivatalos menete a dolognak, hogy pl. én kiszámolom, hogy az összesen 1,2 M Ft, azt én behajtom, és a tulaj indít pert, amiben ő bizonyítja, hogy ez nem így volt, és pereli vissza az 1,2 M-t.

A másik mód, hogy ellentmond a fizetési meghagyásnak és az alakul át automatikusan perré, és abban kell bizonyítani a feleknek, hogy hogyan volt.

2018. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!