Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire lenne nehéz egyedül...

Mennyire lenne nehéz egyedül talpra állni és önállósodni?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Kisvárosban élek ahol van egy fix munkahelyem nem is annyira rossz fizetéssel. Anyukámmal élek, de szeretnék elköltözni családi okok miatt. (Aki esetleg ír és tanácsot adna annak kifejtem bővebben üzenetben.) Albérlet kezdésnek jó lenne, mondjuk egy panel, egy szobás, tudjátok. Mennyire lenne nehéz egyedül helytállni? Kinek mennyire volt nehéz önállósodni fiatalon? Főleg ha családi problémák miatt kellett lépnie. Várom üzenetben is a személyes tapasztalatokat.

2018. szept. 30. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Elöször is, ha gondolod, írhatsz privátban is, szivesen beszélgetek erröl veled, de lehet, hogy csak este vagy holnap leszek megint erre.

Másodszor ha elhatározod, hoyg öenállósodsz, akkor menni fog, mégha kezdetben lesznek is nehézségek. Nem tudom, mennyire boldogulsz a háztartással, a legtöbbnek az okoz problémát, de szervezéssel megoldható.

Szerintem mindenképpen jobb, ha külön költözöl, nagyon sokat segít a személyiségfejlödésben.

(Ha meg valami probléna van a külön lakással, akkor itt meg tudod kérdezni - nem te lennél az egyetlen, akinek elyen témájú kérdése lenne/van)

2018. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen költöztem el, családi probléma nem volt, támogattak is amennyivel tudtak, egyetem melett dolgoztam is, nem volt egyszerű, de simán megoldottam. Nézz szét albérletek között, rezsire közösköltségre adj hozzá nyáron 20-25 körül, télen 35-40 körül. Kajára attól függ, hogy főzöl vagy rendelsz napi 1-3 ezer forintot, sokban függ az életmódodtól. Lehet, hogy lakótársakkal könnyebb lenne, azon is elgondolkozhatsz. Lenne kihez szólni, megoszlanak a költségek, biztonságosabb.
2018. szept. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

19 évesen költöztem el otthonról, én is egy kisvárosban éltem. Igaz, én barátnőmmel vettem ki egy kis egyszobás lyukat, de imádtuk. Ha nincs párod, vagy vele nem költöznél, próbálj keresni kiadó szobát, (tudom kisvárosban nem olyan egyszerű) vagy barátokkal közösen kivenni ha vannak olyan ismerőseid, akik albérletbe akarnak menni. De idegenekkel is lehet, én is évek óta ezt csinálom, csak első albérletnek nem szerencsés vadidegenekkel lakni, mert hamar elveszi a kedved az egésztől.

El kellett mennem dolgozni érettségi után, majd munka mellett okj-tanfolyamra jártam. Barátnőm meg otthagyta az egyetemet. Tehát nem kis választás azért, egész életedre ki fog hatni.

2018. okt. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt várod, hogy kényelmesen megoldható a dolog, akkor csalódni fogsz. Az elköltözés mindig egy csomó hátránnyal jár. Ennek ellenére megéri, mert csak így élhetsz teljes (boldog) életet.
2018. okt. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%
nekem nem lenne nehézség de mivel a fizetésem nem elég az albérletre vagyis arra elég de akkor rezsi nem lesz ha meg az is lesz akkor nem lesz enni valóm sem, szóval nem is álmodok ilyenről sajnos
2018. okt. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!