Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan mondjam mrg a szüleimne...

Hogyan mondjam mrg a szüleimnek, hogy másik albérletbe akarok menni és egyedül lakni?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok egy elég nehéz egyetemen.

Amikor elkerültem, anyával kerestünk itt egy albérletet. Egyik ismerősünké a lakás, nagyon szuperül felszerelt, mindenem meg van. A családom annyira örült neki, hogy ilyen jó lakást találtunk és az ismerettségnek hála nagyon kedvező áron.

Ennek ellenére nem érzem itt jól magam. Utálok ott lakni, tanulni, aludni, pihenni.

Ez minden az átkozott lakótársam miatt van.

Gimnáziumba jár, fogalmam sincs, mi a gyászt tud tanulni egyfolytában szünet nélkül délután kettőtől éjfélig.

Komolyan hiperaktív.

Úgy kezdi a napot, hogy hajnalban már felkel, mászkál a lakasban, felkapcsolja az összes villanyt, csapkodja az ajtót, csörög a pohárral a konyhában, mire végre iskola előtt elmegy edzeni.

Már ezzel eleve félver engem, nem hagy aludni.

Aztán edzés után még hazajön, zuhanyzik és megy az iskolába. Valamikor még edzés után iskoláig tanul valamit, mert hallom, annyira hangosan lapozza a füzeteket.

Aztán általában 14:00 körül érkezik haza a gimnáziumból. Semmit nem csinál, azonnal lelöki a táskát és bújja a könyvét. Nem is tart semmi szünetet, max annyit, amíg bekopog hozzám és teljesen felesleges, értelmetlen kérdéseket tesz fel a ra anyaggal kapcsolatban. Én is leérettségiztem, felvettek elsőre 440 ponttal, de soha nem akadtam fent minden apró szaron és mentem zaklatni a másikat ezzel.

Éjfélig le sem kapcsolja a villanyt, hanem mondja hangosan az anyagot, amitől szintén nem tudok aludni.

Üveges ajtók vannak a szobákon, így a fény látszik. Mondtam, hogy raknék rá sötétítőtt, viszont megtiltotta, nem lyukaszthatom mi az ajtót.

Állandóan mindent számonkér rajtam. Egyszer a szülei előtt is én vittem el a balhét, amikor a konyhában az evőeszközöket eljátszotta valahova.

Kiakad, ha az erkélyen cigizek, mert szerinte felgyújtói így a lakást, menjek le.

Állandóan pucoltatja velem a fürdőszobát meg a WC-t, ő meg mindig lomot hagy a konyhában. Eszik, aztán a tálat maradék kal együtt az asztalon hagyja napokig, amíg el nem kezd penészedni.

Utálom ezt az egészet.

Azt sem bánnám, ha egy lyukban élnék, de legalább egyedül lennék.

Viszont a szüleim jó viszonyban vannak az ő szüleivel, nem örülnének neki, ha most előállnék ezzel, hogy utálom az egészet.

Szerintetek hogy hozzam fel nekik? Mit mondjak?


2018. szept. 15. 11:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Az anyával kerestünk egy lakást nem azt jelenti, hogy anyám is itt él velem, csak kiválasztani segített.
2018. szept. 15. 11:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te szegény, szerintem sok ember cserélne egy ilyen 'rossz' lakótársra, aki egész nap a könyvét bújja.

Az ajtódra rakj ilyen felragasztható sötétítőt és meg van oldva a dolog. A takarítást meg a konyhás dolgokat meg meg kell vele normálisan beszélni..

2018. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyarul! Egyetemista vagy, de gondot okoz ennyi? Feleslegesen koptatod a padot.


A lényegi kérdés egyébként csak annyi, hogy a jelenlegi albérleti díjból kijönne-e egy külön kuckó (aligha).


Kollégiumban megvesznél.

Az egész egy nagy rinya. Még jó, hogy beszól neked a cigizésért. A legtöbb kiadó lakás egyébként is nem dohányzó, ahonnan simán kivágnak, mint macskát sz. ni, ha nem tartod be (az erkély is a lakás része), nem csak ejnye-bejnyéznek.

2018. szept. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hangosan lapozza a füzetet. :-) Jó kedvre derítettél. Bp-re utazunk a kislányunkkal egy komoly vizsgálatra, az élete függ az eredménytől, de fél percre sikerült elterelni a gondolataimat. Köszi!
2018. szept. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A cigaretta ügyében igaza van.

Én sem engedtem az albérlőimnek a dohányzást az erkélyen sem !

Menj le dohányozni !


Az anyukáddal beszéld meg, (ha vagytok olyan viszonyban) hogy ez az albérlet Téged mennyire megvisel, és ezért máshová szeretnél költözni.

2021. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!