Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elromlott a mosogatógép, ki...

Elromlott a mosogatógép, ki fizeti?

Figyelt kérdés
Én vagy a tulaj? 4 éve elek itt
2018. nov. 12. 17:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a tulaj vette az újat.

Mondtam hogy veszek én, de ha kiköltözök, akkor eladom. Ha nem veszi meg a tulaj, akkor eladom másnak, mondta hogy ok akkor veszi ő.

2018. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ismerősöm szerződése úgy szól h minden javítás a tulajt terheli.. meg néztem is, hogy ha napi szinten megy tönkre valami a lakásban, legyen az az én hibámbol, vagy puszta balszerencse azt is o állja? Nyilván 4 éves használat alatt miatttam romolhatott el, igazából nem is volt vita, csak szerettem volna okosabb lenni :) de ismerősömmel ezzel o le van fedve minden nemű hiba alól
2018. nov. 13. 20:02
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem esik jól a kiadás így karácsony előtt, akkor javíttasd meg majd januárban, az ünnepek után, addig meg tudsz mosogatni kézzel is. Ez is egy megoldás, végül is nem létszükséglet a használata, ha nem látsz vendégül hetente egy fél hadsereget, akkor nem lesz vészes másfél hónapot kibírni nélküle. Ami kérdésedet illeti az én összes eddigi bérleményemben engem terheltek az ilyen használatból eredő meghibásodások, a csere, vagy ha olyan jellegű probléma volt ami költségesebb, akkor megállapodtunk és vagy fizette a tulaj, vagy én, de "lelakhattam". Most legutóbb a klímával volt valami gond, mivel ragaszkodott a szokásos szerelőjéhez, mert egy drágább berendezés, így azt pl. ő állta, de tavaly a mosógépet is lecserélte egy újra szó nélkül.
2018. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Érdekes. A 2-es válaszom 100%-os, ahol leírtam, hogy a kérdezőt terheli a dolog.

Majd ezek után a 10-es válaszom, ahol megerősítvén az előttem szólót leírtam _pont ugyanezt_, az meg le van pontozva.

Fck logic :D


Kérdező, alapvetően úgy van, hogy a szerződés lehet más, mint az általános jogszabály, feltéve, hogy nem érinti hátrányosan a feleket. Ha adott esetben a tulaj bevállalta, hogy javít mindent, akkor tök jó fej :), nekem is volt ilyen főbérlőm, de nem kötelező. Ha meg netalán valamilyen oknál fogva nem szerepelne a szerződésben valamilyen lényegi infó, akkor arra mindig a jogszabály vonatkozó passzusa a kötelező érvényű. (Sok helyen ezt utolsó pontnak bele is szokták tenni, hogy minden, amiről a szerződés nem rendelkezik... blabla. De ha nincs benne, akkor is így van.)


Azt meg tudod esetleg próbálni, hogy fizesse ki a kauciódból, mert most nem telik rá, és visszafizeted neki egy-két hónap alatt, ha jó fej, talán belemegy. :)

2018. nov. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Képzeljetek amiért megbízható bérlő vagyok neki már 4 éve, tegnap itt járt és mondta h megrendelte a gépet... a hétvégén ha tudja szállítani a bolt, itt is lesz, csak a szerelőt kell inteznem... vannak meg jó emberek basszus :) nagyon köszönöm a válaszokat!

Amúgy sajnos ezer a mosogatni valo, szakácsnak tanulok most és itthon ezerrel kiserletezek :D így ez nekem már olyan, mint egy kisebb családtag. De persze kibirtam volna nélküle :-D csak az ember hamar megszokja a jót 🙈🙈

2018. nov. 16. 09:05
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#15

Szerencsés fordulat! Örülünk!:)

Rendes a tulaj, megbecsüli a jó bérlőt.

Én is így vagyok vele.

2018. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen ☺️☺️☺️
2018. nov. 16. 13:36
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha semmi nem szerepel a szerződésben, akkor akkor kell neked fizetni, ha te tetted tönkre a nem megfelelő használattal.
2018. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Most olvastam. AKkor jól végződött :)
2018. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!