Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Csak szerintem nem lehet...

Csak szerintem nem lehet megélni 120 ezer forintból?

Figyelt kérdés
Sürget az idő, hogy elköltözzek itthonról, de anyám nem érti meg, hogy 120 ezres fizetésből esélytelen.
2018. nov. 26. 15:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

En nem tudnek ebbol megelni.

Nem Magyarorszagon lakok mar de mikor meg ott laktam akkor a kornyekunkon 50 ezer volt egy lakas berlese.

Kifizeti az ember a rezsit ami legyen kb 15 ezer, haztartasra elmegy kb 40. Tankolni kell kb havi 10esert, autobiztositast befizeted, sulyadot, karbantartas, ezekre siman 5000et szamolhatsz havonta akkor is ha egyszerubb autod van.

Es ezek utan nincs megtakaritas, nincs szorakozas.

Ezert nem mentem soha alberletbe amig ki nem koltoztem kulfoldre mert minden penzem elment volna es nem is kerestem mindig 120at havonta.

Most alberletben vagyok de kulfoldon. Itt se olyan jo a helyzet de legalabb kijovunk a penzbol.


Ha van lakas ahol lakj, nem kell fizetni alberletet akkor kilehet jonni 120bol. Igenyektol is fugg ez.

2018. nov. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nagyon sok savazast kaptam privat uzenetben.

Nem csinaltam semmi olyat, hogy ki kelljen raknia anyamnak, el akarja adni a hazat es maganak akar venni egy egyszobas lakast, ahova nelkulem akar menni, mert szerinte eleg nagy vagyok (23 leszek).

Feleve dolgozom, 120at keresek, ennek a munkanak is nagyon orulok palyakezdokent, majdnem 1 evig kerestem.


40 ezerert van alsohangon alberlet, de inkabb tobb, pedig 1-1.5 szobas alberlet eleg nekem is.

40 korul lenne a rezsi is futessel, ott van a telefonszamlam, a berletem es meg nem ettem egy falatot sem.

Van egy macskam, akiert felelosseget vallaltam, nem fogok megvalni tole.


Nincsenek extra igenyeim, nem jarok nagyon sehova, de idonkent ruhat venni kell, gyogyszer kell.

Butoraim az agyamon meg a szekrenyeimen kivul nincsenek, haztartasi dolgokat magammal vinni nem tudok.


Ezt nem erti meg senki, egyedul, ebbol a penzbol rohadt nehez.

2018. nov. 27. 11:58
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

A lakást felejtsd el!


Szobát bérelj, kollégiumban vagy munkásszállón. Kamura íratkozz be nappali suliba, így lesz diák bérleted. Kaja pedig suli menza, az olcsó és legalább meleg étel.

2018. nov. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval értek egyet. Csak szobát bérelj. Ha 40 ezer az egész lakás, akkor 25 plusz rezsiért már van szoba. Egy lakótárssal viszonylag konfliktusmentesen ki lehet jönni. Szerintem ez egy olyan kompromisszum amit meg lehet kötni.


Kaja, ha sokat főzöl és a mekit és ilyesmit elfelejted, akkor 30 ezerből kijön.


Bérlet havonta 5-10 ezer, ez várostól függ. Vagy ott a bicikli, az ingyenes :)

Kocsi szerintem luxus ekkora fizetésből.


A rezsi mondjuk havi 16-18 ezer átlagban.


Ez eddig összesen 76-78 ezer forint. Marad mondjuk 44-49 ezer forintod a kötelezőeken felül. De ugye vannak még tisztítószerek, tisztálkodószerek amiket időként venni kell az embernek, néha kell ruha, gyógyszer stb.


Szóval ha olcsón találsz lakhatást, akkor ki lehet jönni. Egyébként melyik városban élsz, hogy ennyire nincs munkalehetőség és ilyen olcsó a lakhatás?

2018. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg anyádnak, hogyha eladja a házat, akkor adjon neked annyit, amennyi önerőre elég egy kis garzonra, vagy cserélje el a házat két egyszobás lakásra, ez is egy megoldás!

Ellenkező esetben nincs költözés, elvégre nem mehetsz a híd alá!

Tényleg az eszem megáll, hogy milyen szülők vannak! Remélem, amikor eltehetetlenedik, majd eszébe juttatod ezt az időszakot!

2018. nov. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!