Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elvesznek a dolgaimból az...

Elvesznek a dolgaimból az albérletben a lakótársaim. Milyen technikai megoldásokat ajánlatok ellene?

Figyelt kérdés

A szobám ajtaja nem zárható kulccsal csak kilinccsel és szétfaragni, új zárat tenni se nagyon lehet rá mert a tulaj nemigen örülne neki.

A hűtő, mosdó, konyha, előszoba ugye közös.

Az albiból nem szeretnék elmenni mert még így is nagyon olcsó.


Kamera, mozgásérzékelő, lézeres szakadásjelző vagy mit szerezzek be ami relatíve olcsó, hatékony és nem kell állandóan elemet cserélni benne?


2018. dec. 9. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Én letojnám, és egy lakatpántot felraknék, ahhoz nem kell faragni. Kamera nem akadályozza meg a lopást, csak felveszi.
2018. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Ami olcsó és hatékony?? Rajzszög. Redőny lehúz égő kicsavar...

Mindegy mit szerelsz fel az akkor is esetleg rögzit vagy még annyit se csinál.

Kajába javasolnám a chili port ugyan azt rakhatod vízbe is (mi koliba csináltuk ezt)

Mindenki bejött szó nélkül bele evett és ivott mindenbe. Volt olyan, hogy úgy hogy mi ott se voltunk. Hiába mondtunk ott is akármit. Csávó bejött, kajába bele evett csípte a száját, meghúzta a vizet, majdnem megitta a felét, már látszott az arcán hogy rosszul van, erre kiszalad a szobából. Mikor újra láttuk az egész felsője tiszta víz volt mert úgy nyelte csapból a vizet.


A szobába felrakhatsz bármit de ajtó zárat nem lehet cserélni?? Én levenném a méretet és egy olyan zárat raknék fel.

2018. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy zárcsere semmiből nem tart egy beltéri ajtóban. Még talán meg is értené a tulaj. De azért a lakótársakkal is elbeszélgetnék. Amúgy olcsó ide vagy oda, nem laknék tolvaj görényekkel.
2018. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1. és 3. jót ír, a zár a legjobb. Én más okból raktam a szobámba egy órának álcázott kamerát, ami mozgásérzékelős, 8000 Ft volt, de mondhatom, hogy csak a pénzt dobtam ki, elég vacak, hol működik, hol nem. Egy megbízható kamerát szaküzletben kell beszerezni, esetleg telepíttetni, és az ára ennél jóval magasabb. Olcsóbb és egyszerűbb a zárcsere, ill. pánt felszerelése. Annak a nyomait költözés után egy kis szerelőgittel és fehér festékkel, lakkfilccel könnyel el lehet tüntetni.
2018. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ertem en hogy a penz nem fan terem, de megeri tolvajokkal lakni?

Konkretan mit visznek el?

2018. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legyen akármilyen olcsó, semmi pénzért nem laknék tolvajokkal. Persze más hogy elhasználják a sót, mosogatószert, WC papírt, bár az sem etikus. De bejárni konkrétan a másik szobájába elég gáz.
2018. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szólsz a tulajnak, hogy ezt tapasztalod, biztos bele megy abba, hogy beszerelj egy zárat. Vagy ha mondod neki, hogy kifizetnéd és szereltessen fel egyet, az is megoldás.

(Mondjuk, ha én lennék a tulaj, már eleve nem adnám ki zár nélkül, de lehet hogy ki is vágnám a lopós albérlőt.)

A hűtőben meg hashajtót teszel a kajába. (Fagyállót ne tegyél, mert azért lecsuknak.)

2018. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!