Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri albérletbe menni?

Megéri albérletbe menni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, barátnőm 19. Lassan 2 éve élünk együtt, szóba került a külön költözés. Vidékiek vagyunk, kis vidéki városba mennénk, neki ott az iskola, nekem a munkahely.

Ő diákmunkával átlagban 40-50ezret keres, szülei támogatják emellett.

Én jelenleg 180-200 között keresek.

Napi 60km-t ingázok kocsival ezért is merült fel a kérdés, másrészt szinte folyton a városban vagyunk csak aludni járunk haza.

Albérletet találtunk többet is, bútorozva, gépiesítve 45-60ezerig 5-10ezer közös költésggel.

Leginkább az érdekelne hogy milyen költségekkel kell számolnunk? Két főre mennyi átlagban a rezsi? Kaucióval már számoltunk arra bőven megvan a félretett pénz.


2018. dec. 27. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Két főre nekünk nyáron 15 körül van a rezsi, télen 35, de ez mérettől, fűtéstől függ. Én ingázás helyett vállalnám az albit, de ezt ti látjátok.
2018. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy látom hogy többe kerül most a szüleimnél lakni mint külön, időben sokkal rosszabb napi 1 óra ingázás, távol minden bolt,szórakozási lehetőség stb..

Haza adok 30-at, kocsi 25 egy havi tankolás+ a fenttartása. Azzal együtt már megvan az albi ára, kaját is sokszor veszem ahelyett hogy itthonról vinném, így havi 30-40 arra is elmegy néha.

Tankolás visszaesne,szervíz is ritkábban lenne esedékes, kaján meg ketten tudnánk kicsit spórolni, bár törekszünk az egészséges táplálkozásra de így se hiszem hogy 40-50 fölé mennénk vele.

2018. dec. 27. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek irreális számok, nettó 40.000 forintért egy hónapban a lakásajtón sem éri meg kilépni, másrészt a kaja sincs meg havi 40-50-ből, még egy főre sem. Az albérletnél azt gondoljátok át, hogy középtávon kifizeted a lakás árát, ám a végén nincs semmid. A rezsire még 35-40.000-et nyugodtan számolhattok, nagyban függ attól, milyen fűtés van.
2018. dec. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A fűtésről annyit hogy amit épp megyek ma megnézni annak a közös költsége tartalmazza a fűtés árát havi 14000 forintért korlátlanra fűthető. Kicsit utána számoltam víz,villany bőven meglenne 10böl, tv+internet 4000, ha ehhez hozzáadjuk az alberlet díját akkor is nagyjából 80ezer. Ezen felül a kaja,ruházkodás stb..

Na most havi 30at eltankolok minimum, az utolsó három hónapban ha leosztom havi 25ezret költöttem szervizre ami a használatból adódott. 3 hónap alatt 10ezer km-t gurultam persze ebben benne van az ingázás de a kissebb nagyobb bevásárlások is.

+amit lerakok itthon...

Ezért gondolom hogy talán jobban megérné beköltözni, kevesebb pénz megy el a kocsikázással, cserébe még időt is spórolok.

2018. dec. 28. 08:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nem érné meg, de ha muszáj lenne, még meg tudnátok oldani ennyiből is. Az az egy biztos, hogy nagyon szerényen. Ennyi pénzből akkor lehet albérletet fenntartani két főre, ha nincs autó, dohányzás, buli, pia stb.

Nektek egy 45 ezer feletti lakás már nagyon drága lenne, főleg, hogy ugye még a közösköltség is jön hozzá.

A havi víz és áram fogyasztás tényleg kijöhet két főre kb 12 000 Ft-ból, abban az esetben ha gázzal fűtötök, főztök és gázbojler van. Nálunk így kerül ennyibe. A havi gázszámla enyhébb téli hónapban 25 000 Ft, ha hidegebb van olyan 35000 Ft.

De sajnos ugye emellett még ételt is kell venni, szerintem normális étkezés egy felnőttnek nagyon neccesen jön ki 50000 Ft alatt. Tehát két főre nyugodtan lehet számolni 100000Ft körüli összeget. Emelett gondolom internet lesz, azt is fizetni kell, a tisztálkodószereket, tisztítószereket stb., betegség esetén gyógyszert, ruhát, telefonszámlát, ha tönkremegy valami megjavíttatni/pótolni... Plusz még ugye az autó fenntartása. Ez rengeteg kiadás és sokba kerül. Érdemes is többel számolni, hogy ne érjen meglepetés.

Én a helyedben átgondolnám még ezt, lehet jobb lenne még valameddig otthon laknotok.

2018. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

#5 Nem tudom ti mit esztek, de ha nem étterembe járogatok, akkor havi ~30-ból is simán ki tud jönni az étkezésem. És amikor velem élt a barátnőm, akkor sem lett hirtelen dupla annyi, mert több emberre aránylag olcsóbb főzni


Ha havi 30ezret elköltesz benzinre, és napi 60km-t utazol, akkor szerintem megérné nektek kivenni azt a 45-60ezres albérletet.


Fiatalok vagytok, a barátnődnek és neked is csak nőni fog a fizetése idővel.

Ha majd pár év múlva összeházasodnátok, akkor meg ott a CSOK 10+10 milla, és lehet lakást venni :D


Ha lakást vennétek, akkor a lakásár kb harmadát le kell tenni előlegnek, és csak akkor kapsz fogyasztóbarát hitelt ha 350e felett kerestek összesen. Úgyhogy egyelőre csak a bérlés jöhet szóba

2019. jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Közben hírtelen felindulásból kivettem egy lakást, nagyon szimpatikus, teljesen gépiesítve és bútorozva. A gépek egy része új, egyedül a hűtő és a mikró idősebb.

50ezer a lakás, nincs közös.

2 hete lakok benne, előre számolva a rezsi kb 16ezer lesz ha ugyanennyi áramot,vizet és gázt fogyasztunk. A lakás kellemes fekvésű, jól szigetelt. 2 -ből 1 konvketor 2-es fokozat mellett 22-23 fok van a lakásban. Internet ingyen van.

A kaja részéről még nem tudok pontosat, meg kellett venni mindent...igy ez a hónap többre jön ki.

45m2 a lakás, külön konyha, fürdő +wc és egy nagy szoba.

Tartozik hozzá egy előtér és a kis tároló+ nagy terasz, ezeket nem jelezték a lakás mérete kapcsán, ezek csak plusszok.

Város központjától 1km-re családi ház felső szintje. Parkolás ingyenes+ igény eseten udvarba is lehet állni.

Egyenlőre ennyit tudok, de kíváncsi leszek a következő hónapokra.

2019. jan. 20. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!