Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri albérletbe kiadni az...

Megéri albérletbe kiadni az ingatlant?

Figyelt kérdés
Van egy házam,amibe anyagi okok miatt nem lakhatok.Viszont nem szeretném ha évek alatt,míg meg nem veszik,leamortizálódna.Hogy lehetne tisztességes,becsületes albérlőket találni?Szívesen kiadnám,ha tudnám hogy vigyáznak a berendezésre és rendesen fizetnék a számlákat.
2012. márc. 1. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát arra nincs garancia, hogy tisztességes albérlőket fogsz ki, esetleg ha olyannak adod ki, akit ismersz. Kérj kauciót, az elveszik, ha valamit megrongálnak.
2012. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
41%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Garancia csak a 3 havi kaució és egy normális bérleti szerződés. Minél fiatalabb az albérlő, annál nagyobb az esély a leamortizálásra. Egy biztos, a ház akkor a legnagyobb pazarlás, ha üres. Hirdesd meg nyugodtan.
2012. márc. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Arra figyeljél majd, hogyha sikerült bérlőt találni, akkor részletesen több példányban dokunmentáljátok a felszereltséget, akár fényképekkel együtt. A mérőket a bérlő nevére kell íratni, hogyha esetleg nem fizetné a villanyt fél évig, akkor ne téged sarcoljanak meg miatta.
2012. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megéri, ha amúgy üresen állna. Az a lényeg, hogy szerződjetek, legyen kaució és leltár is.

Az órákat én nem íratnám a nevükre, hanem minden hónapban a lakbérrel együtt elkérném. Csúszás nincs, ha nem fizetnek, repülnek. Persze ez úgy tisztességes, ha előre megmondod nekik. Így semmiképpen nem maradhat tartozás.

Valamennyi amortizáció természetesen így is lesz, mert előfordulhat, hogy pl. tönkremegy az ágy matraca a rendszeres használattól, vagy pl. velem pont tegnap történt, hogy a paradicsomszósz kilőtt, és bizony nem érdekelte, meddig van csempézve a fal, ment bőven fölé is. Mondjuk normális albérlő az ilyet persze lefesti maga.


A lényeg, hogy a bérleti díj fedezze az ilyen jellegű dolgokat, akkor mindenképpen jobban jársz, mintha üresen állna a ház.

2012. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Megéri kiadni az ingatlant.

Én örököltem egy házat,de nagyon messze töllem.

Gondoltam,hogy üresen fog állni amíg meg nem veszik.Hamar betörtek.Üres volt a ház,de az ajtókeret 70000 ft-ba került+útiköltség stb...

Azután illegállis lakásfoglalók jöttek...

Kidobtuk őket és akkor adtam ki albérletbe.

Amire figyelj:

Legyen jövedelmük azoknak akiknek kiadod,különben hallgathatod,hogy miért nem tudta befizetni télen a gázszámlát

Ne legyen sok gyerekük

Ha a nevükre íratod a közüzemi számlákat havonta érdeklődj a szolgáltatónál,hogy be van e fizetve,mert ha nem fizeti a tulajdonosra verik a tartozás felét!Tényleg az a legjobb amikor neked fizetik,te meg a szolgáltatónál.

Legyen szerződés.

Kérj az apehba 7-es adószámot,hogy tudj számlát adni nekik a lakbérről.Igaz ezután adózni kell,de ha bármi kárt tesznek a lakásban csak így jelentheted fel őket.

2012. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és szerintem jó ügyvéddel kösd a szerződést, és nagyon ne érje meg nekik engedély nélkül a lakásban maradni, ha bontottad a szerződést.
2012. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!