Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri hogy vesz az ember egy...

Megéri hogy vesz az ember egy lakást amit kiad albérletbe?

Figyelt kérdés
Mennyire jó üzlet ez?

2015. febr. 18. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
nem mer lelapkják ! én is mos lakom le a főbérlőm lakását. Sajna hoztam bele csótányt meg ágyi poloskát, szóval lelépek innek jövő héten a kauciból futja az utolsó két havi rezsire meg lakbérre remélem. Ha meg nem így jártak -.-
2015. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hű az király hagyj még ott neki valami cigánylányt is az ágyban gondolom bevállalná a dolgot
2015. febr. 18. 21:49
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Egy rosszabb panellakás is 5 milka, és kiadod havi 40ért kb. Számold ki, évente csak fél milka haszon, 10 év mire pénzednél vagy egyáltalán, és akkor nem számoltunk az amortizációval.
2015. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez azért értelmesebb válasz volt mint az első.
2015. febr. 18. 22:12
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
40-ért? Manapság egy albi 60-ba kerül alapjáraton. Még jobb, ha min. 3 szobást veszel és nem egy embernek adod ki, hanem a szobákat külön, diákoknak. Nagyon is megéri, mert nincs elég albérlet, bérlő meg mindig akad bőven. Legalábbis Budapesten ez a helyzet.
2015. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Egyetemvárosban (pl. Pest, Debrecen stb.) egészen megéri egy több szobás lakást venni és szobánként 1-2 diáknak kiadni.
2015. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha vennél egy lakást magadnak + kiadnád az egyik szobát, az jónak tűnik. Viszont vigyázni kell, mert előfordulhat hogy valaki nem fizet, de ugye a vizet, áramot, gázt fogyasztja és adósságot hoz létre neked.
2015. febr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%

Igaz, hogy nem mai cikk (kb 1 éves), de túl sok minden nem változott a benne írtakban, tehát érdekes olvasmány lehet:

[link]

2015. febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ mire és hogyan adod ki, meg kinek. Emellett hitelre nem érdemes venni, áron alul meg szép lassan megint csak nehéz lesz, ahogy normalizálódni kezdenek az árak.


Ha örökölsz, vagy épp árverésen hozzájutsz olcsón, pl. féláron, vagy olcsóbban saját tőkéből, akkor 5-10 év alatt megtérülhet a beruházás, öröklésnél, meg ugye alapból pluszos. A hitellel sokkal hosszabb, költségesebb és nehezebb is jó eredményeket elérni.


Ezt én másfél éve kezdtem el, azóta is jól megy és értékálló befektetés. Bővítem is a portfóliót e téren idén, ha minden jól megy még egy lakással. Mellékesen is hoz folyamatosan hasznot, bérlőkkel nincs gond de nem albérlet, hanem üzleti célú.

2015. febr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Még egy kis érdekesség az alternatívák körében:


[link]


2 évvel ezelőtt, nehéz volt egy hétre előre szabad éjszakát foglalni hozzájuk, mindig tele voltak. Nem tudom, azóta milyen a konkurenciájuk, de a következő lépcsőfok a hostel és akciós szállodai szoba, vendégszoba, dupla ár ehhez képest éjszakánként.


Ki lehet számolni, ha napközben nincsenek is kiadva, bár akkor is k szokott lenni, mennyit hoz egy hónapban csak 1 lakás, a 8-ból.

2015. febr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!