Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi időnek felel meg...

Mennyi időnek felel meg albérletnél a "hosszútávra"?

Figyelt kérdés

19/F vagyok, júniusban fejezem be a technikusim. (Érettségim már van), és arra gondoltam, hogy ha fél évig gyűjtögetek fizetésből (persze adnék itthonra belőle), akkor elköltöznék albérletbe. Azt, hogy egyedül, vagy egy jó baráttal még nem tudom.


A probléma ott kezdődik, hogy miután elköltözök szeretnék ugyanúgy gyűjteni, max a legvégén valami hitelt felvenni, de nem így. Viszont ez kevésbé menne, ha félévente új helyre kéne költözni szerintem.


Szóval amikor hosszútávra hírdetnek azt a bérbeadó szabja meg, vagy ajánlhatok énis?


Már előre félek az ilyenektől, hogy ő kötni akar egy 1 éves szerződést (gondolom ez az alapján van), aztán ha lejár ő inkább úgydönt eladja valakinek a helyet.


Ezért szeretnék ténylegesen hosszútávra egy helyen lakni akár 3-5 évig, amíg nem érzem azt hogy tudok sajátot vásárolni.



2019. jan. 7. 05:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minimum egy év.
2019. jan. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában a bérbeadónak is érdeke, hogy hosszú távon ott lakjon valaki és lehetőleg ne fèlèvente más. Nem azért adják ki,hogy utána eladják. Persze ez is előfordulhat,sosem lehet tudni. Az egy évet minimumkènt szokták megadni. Ez nem jelenti azt, hogy 1 év után szedned kell a sátorfádat. Sőt.. Mi például 8 èvig laktunk ugyanott, mielőtt megvettük a lakásunkat.
2019. jan. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó bérlő vagy, akkor a tulajok általában azt akarják, hogy soha ne költözz el. Hiszen utána csak a baj van: nem jön azonnal új albérlő = jövedelemkiesés. Ki tudja, milyen lesz az új bérlő, lehet, hogy szar, rendetlen, nem fizet rendesen stb. Szerintem ne aggódj emiatt.
2019. jan. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában, ahol tervezik eladni a lakást, ott szól előre a tulaj, tehát tudod, hogy készülhetsz rá X időn belül. Persze, megesik, hogy elkel egy hónap alatt, vagy nem megy el egy év alatt sem, szóval ez sem fix, de ahol eladásra készülnek, az nem lesz hosszú táv.


A minimum egy évet (fix szerződést) azért szokták megjelölni, hogy védve legyen a bérbeadó is, ne ugráljanak neki a komolytalan bérlők havonta. Bele szokott kerülni, hogyha egy éven belül felmondod a lakást, akkor bukod a kauciót, vagy legalábbis egy részét mondjuk, hogy kisebb legyen a bukta a tulajnak. Neked is védelem, mert rá is vonatkozik, hogyha ő akar hamarabb kitenni akármi miatt, akkor kötbért fizet (nálunk pl. ez ugyanúgy a kaució összege). Meg persze, ha nem elégedett veled, vagy te vele, akkor az év végén harag nélkül megválhattok egymástól. Az egy év után aztán vagy hosszabbodik, vagy határozatlanra vált a szerződés, ez már megbeszélés kérdése.

2019. jan. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érettségi után 1 évvel hogy fejezel be technikusi képzést? :o
2019. jan. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szakgimi. 4 évig volt infó is, ezért az informatika technikusin 1 évet úgymond "ledolgoztunk" a 4 év alatt.
2019. jan. 10. 05:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!