Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki albérletben lakik, milyen...

Aki albérletben lakik, milyen az "álom" és "rémálom" albérlete?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, kinek milyen igénye, kérése vagy észrevétele van egy albérlettel kapcsolatban.

Legyenek mondjuk elsősorban a fiatal párok, de bárki véleményét szívesen olvasom.

Milyen bútorok, berendezések, kiegészítők legyenek, milyen színek, milyen legyen a szerződés, mitől éreznéd otthon magad, milyen legyen a bérbeadó stb.?

Szóval bármi jöhet!


2019. jan. 14. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legfontosabb, hogy csendes legyen.
2019. jan. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már berendezett albérletet hirdet valaki, ne a leharcolt, foltos, törött bútoraival rendezze be. Alap egy jó ágy, ami nem gödrös, nem foltos és penészes. Lehet kihúzható, többfunkciós kanapé is, ez esetben egy kisasztal jó, ha van. Alap, hogy legyen mosógép, és konyhabútor (jártam úgy is, hogy berendezés nélküli albérlethez nem tartozott konyhabútor sem). És alap, hogy egy hűtőszekrény is legyen, illetve bevezetett internet.

Szóval: ágy, asztal, mosógép, hűtő, konyhabútor. Ja, és függönyök.

2019. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, most pont álomalbérletben lakunk a feleségemmel.


A legfontosabb szerintem, hogy meglegyen a bizalmi kapcsolat. Mi meg tudtuk beszélni, hogy ide szülessen az első babánk, a tulajdnost kértük fel a feleségem orvosának, tehát nagyon jó a kapcsolat (természetesen ez nem minden bérbeadóval szemben elvárás:D ). Támogatta az ablakcserét, majd saját ízlés szerint mi festettünk ki. Mivel jóval piaci ár alatt bérlünk, én pedig értek a barkácsoláshoz, ő fizetett minden anyagdíjat, én pedig ingyen csináltam a munkákat. Nagyon jó a kapcsolat a szomszédokkal is, szeretem az időseket, mi is csendesek vagyunk, minden rendben.


Na de ezek csak az "álom"albérlet tulajdonságai, ez eléggé egyedi eset.


Annyi lenne az igényem:

- Legyen korrekt szerződés, minden pontosan leírva: felmondási idő, szabályok, feltételek. Ne később legyen félreértés.

- Meg lehessen mindent beszélni, meglegyen a bizalmi kapcsolat. Jöjjön előre megbeszélt időpontban nyugodtan havonta, ezen felül minden esetleges ellenőrizgetés felesleges és indokolatlan.

- Színek, bútorok ízlésfüggő (jelenleg már csak saját bútoraink vannak), de szerintem finom pasztel színekkel nem lősz mellé. Fekete ne legyen a berendezés, mert meg lehet őrülni a portól. Meg én a nagyon "fiatalos", rikító színeket ki nem állhatom. Legyenek normális háztartási gépek, hűtő, mosógép, mikró, és azért olyan állapotúak, hogy ne az legyen az érzés, hogy valahonnan kukáztad őket és épphogy a döglött patkányok nem maradtak benne. (Ha igényes albérlőt keresel, legyen igényes a lakás - a putri kiadó csak igényesnek szerintem a legirritálóbb dolog a világon).

Ugyan így persze neked is lehetnek igényeid a bérlőkkel szemben, ez nem egyoldalú dolog. Nyugodtan meg lehet beszélni első találkozáskor a te igényeidet, milyen állapotban szeretnéd látni a lakást, te mit vársz el mondjuk fizetéssel, bulizással, a szomszédok zavarásával kapcsolatban.


A rossz albérlet, ahol eddig éltem, az csakis az anyagiakra koncentrált. 3-an béreltük, mikor tulajdonosváltás történt, 2-en leléptek, mondtam, hogy egyedül bérelném tovább, illetve akkor ideköültözne a párom. Mondta a tulaj, hogy mivel így akkor teljesen új a felállás, jelentősen emelne a bérleti díjon. Elfogadtam. Viszont jeleztem, hogyha már új a szerződés, akkor legalább a közös helyiségekre ráférne egy festés, megcsinálom szívesen, csak az anyagárat fizesse. Na ezen jót röhögött, azt mondta hogy saját költségre maximum átgondolja. És hogy még így se nagyon éri meg neki a kiadás, úgyhogy újabb emelésen gondolkozik. Elkezdte magyarázni, hogy hány éven belül szeretné, ha megtérülne neki a vásárlás, mert elég sok ingatlana van, stb. Itt szakítottam félbe, köszöntem meg az eddigieket és költöztem ki azonnal.


Más bérleményekkel nem volt gondom. Kölcsönösség, odafigyelés, kommunikáció és nem lesz gond.

2019. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Legjobb albi amiben éltem, fősulis koromban 3csajjal éltem együtt, mindegyikünk 1-1 szobát bérelt, szépen sorban mind megvoltak, egyik szilveszterkor még egy édes 4es is összejött.

32/f

Azóta sem volt olyan arany életem.

2019. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem álom albérletben lakom.

Jo helyen van, rendesen szigetelve, sajat hőközpont. A tulaj nagyon rendes, 2 ev alatt 4x jart fel, szerzodes csak a pénzügyi van.

Butorozatlan, igy olyanra festettem ahogy akartam, sajat butorok, nagy elony, foleg gyerekekkel.

Sajat net, amit koltozeskor magammal viszek.

Szomszedok csendesek, kornyeken egy brazil se lakik.

5 perc alatt meloban vafyok.

Enyhe negatívum resze hogy nem a legjobb a szobak elrendezese, nagyon hiányzik az amerikai konyhas nappalis kialakitas ami a saját hazamnal van, nincs sajat udvar es fedett garazs.

2019. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Albérletnél nálam nem a felszereltség, meg a tárgyak minősége a legfontosabb. Laktam londonban olyan jó albérletbe, hogy szó szerint luxuskategória volt nekem.(nem a fényűzésből költöztem londonba)

A baj az volt, hogy 70%-át elvitte a fizumnak.

Most egy olcsóbb, és rosszabb albérletben vagyok, itt is csak szobát bérlek. Nincs kert, a konyha közös idegenekkel, de jó a környék, közel vagyok mindenhez, és nem is drága. Nem kell azon félnem, hogy nem lesz mit ennem a hónap végén. Nincs tulajdonos, ügynökségtől bérlem, akik nem járnak a nyakamra, ha fizetem rendesen. Kézzel mosogatok, mert mosogatógép sincs, épp úgy ahogy egész életembe csináltam.

Szóval fontos az ár az albérletnél, és én nem vagyok az a kiskirály igényű nyafogós ember, amúgyis elvégre csak egy albérlet, nem az enyém...

2019. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Rémálom az amikor folyamatos a zaj.


Előző albérletnél voltak drogdíler lakók, utcán folyamatosan részegek ordítanak, a szomszédok zajosak. Mostani is a nap 24 órájában képes zajt csapni.


Másik amikor a tulaj fia "időnként" fellátogat bejelentés nélkül. Csak szobát bérelek. A másik lakónak gyerekkori barátja, bár ahogy látom ő sem igazán örül neki. Néha egész hétvégékre feljön és nincs 5 perc csend a lakásban. Grátiszként simán használja a cuccainkat, otthagyja a mosatlant, megeszi a kaját, fürdik, mosdik, fogyaszt. Igazi rémálom.

2019. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Rémalom egyértelműen 16.kerület diófa utca 89 ezt nemlehet szavakkal leírni az ottani helyzet magáért beszél nem tudom ,hogy a drogos lakók vagy a rohangáló patkányok a nagyobb állatok ott de az biztos embernek nem ajánlott az a légkör.... álomalbérlet pedig csendes legyen ez a legfontosabb korrekt főbérlővel tiszta lakókkal .
2019. febr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!