Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek egy fiatal párnak,...

Szerintetek egy fiatal párnak, akik albérlet mellett saját otthonra is gyűjtenének a havi 400ezres bevételükből mennyit költsenek maximum a bérleményre?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk, mennyi lenne a reális ár, amit a bevételünk még elbír? Szerintem jó lenne csak egy szobát kivenni, hogy minél többet félre tudjunk tenni a jövőbeli otthonunkra és 90ezret költenék maximum, párom viszont nem szeretne másokkal élni, ezért bevállalná a 150ezer forintot is garzonért, ami éves szinten 720ezerrel kevesebb megtakarítás. (Az árak rezsivel együtt értendők) Ezek csak felvetésel, szóval kíváncsi vagyok, hogy ti személyesen mennyit szánnátok rá maximum.
2019. febr. 2. 22:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#6, Ha nem talalsz jo lehetosegeket akkor bufeszakos diplomad van, vagy rossz kornyeken laksz.

Szobat szinglikent se berelnek, parral meg vegkepp nem.

Alberlet mellett sajat otthonod 20 ev mulva se biztos hogy lesz.

En startbol hitellel probalkoznek, bar igaz en ingyen sem laknek fovarosban, videken meg sokkal konnyebb elore haladni.

2019. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

6.) "Én 20 éve vagyok az álláskereső piacon 2 diplomával, de nem találkozom ilyen jó lehetőségekkel."


Igaza van az előttem szólónak, hogy sajnos büfészakos diplomád van. Az ilyen diploma itt Bp-en egy multinál érettségi szintnek felel meg.

Külön lista van, hogy mely diplomákat nem lehet elfogadni felsőfokúnak, tehát a pályázatuk kuka.


2019-ben a kezdő, diplomás garantált bérminimum bruttó 195 eFt. Te pedig már 40-es korosztály lehetsz, akkor a 200 eFt-os összeg simán elérhető, ha a diplomád megüti azt a szintet.

Az a baj, hogy sokan úgy állnak a tanuláshoz, hogy mindegy, hogy mit, csak diplomát szerezzenek, majd ott maradnak a semmire se jó diplomájukkal állás nélkül.

Piacképes diploma kell, bár többet is kell tanulni érte, de megéri.

2019. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

Én semmi pénzért nem bérelnék se szobát, se lakást.

Itt Bp-en 100 eFt nettó alatt normális albérlet nincs. Aki ennyit kifizetne albérletért az a banki hitelt is tudná törleszteni. Tehát kidobott pénz lenne.

Most érdemes hitelt felvenni, mert fix garantált törlesztőt is lehet választani akár 20 évre és nincs meglepi.

Albérletet soha, beköltözöl és fél év múlva mehetsz tovább, mert annyit emelne a tulaj, hogy nem éri meg maradni, csak kiszolgáltatott helyzetben lennél.

2019. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
#13: Ez így oké, de a többségnek nincs 6-8 millió Ft önerő a zsebében a vásárláshoz. Onnantól pedig marad az albérlet
2019. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

#14

Bár már megszűnt az LTP állami támogatása, de ismeretségi körömben van olyan, akik az utolsó pillanatban kötött még LTP szerződést. A közös cél érdekében a testvére és szülei is kötöttek LTP szerződést. A barátnőm aki dolgozik fizeti a többiek havi 20 eFt-os törlesztőjét is (havi 80 eFt) és így 4 év múlva meglesz az önerő. Az új lakás értékének kb. 80 %-át pedig felveheti lakáshitelre valamelyik banktól.

A jövőt mindig tervezni kell.

Ez egy nagyon jó lehetőség volt a fiataloknak.

2019. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#15:

Ez így oké, akkor mondom máshogy, a többségnek pályakezdőként nincs és nem volt az utóbbi időben havi 80.000 Ft-ja LTP-re...

Plán úgy, hogy ilyen albérletárak mellett kellene még azt is félretennie.

(Nekem is van kettő, de ez más kérdés)

2019. febr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"semmi pénzért nem bérelnék se szobát, se lakást"

"így 4 év múlva meglesz az önerő"


Az emberek többségének abban a 4+ évben is élnie kell valahol, így marad az albérlet.


"új lakás értékének kb. 80 %-át pedig felveheti lakáshitelre"


Ezzel is az a baj, hogy átlagos fizetésre, szürke jövedelemre nem fognak 80%-ot adni.

2019. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#17

Én csak arra szerettem volna rámutatni, hogy aki korábban LTP-t kötött, (ha csak egyet kötött) havi 20 eFt-ot fizetett, majd arra év végén rájött a 72 eFt állami támogatás,

az egy évre 240eFt+72eFt=312eFt


Hol kap valaki 240eFt-ra 72eFt kamatot, sehol.


Ezért volt érdemes a családtagokat is bevonni a közös cél érdekében és lehetőleg otthon lakni, amig összejön az önerő. Sok szülő csak azzal tud segíteni, hogy otthon lakik a gyerek és nem kell bérelni.


Aki ezt akkor nem látta át az most elesett ettől a kamattól és még ezt is össze kell spórolnia. Így elég kilátástalanná válik a helyzet és valóban ehhez még hozzájöhet a szürke jövedelem.

2019. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Általában lakhatásra a jövedelem harmadát számolják.

Nektek inkább a munkahelyváltoztatáson lenne érdemes gondolkodnotok, mert BPen ketten összesen 400ért nem érdemes lenni.

Akkor inkább vidéken kevesebbet keresve, és kevesebbet költve.

2019. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mindketten pályakezdők vagyunk még, azért ennyi, de én is munkahelyváltáson gondolkodom.
2019. febr. 5. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!