Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogos, ha ezen kiakadok?

Jogos, ha ezen kiakadok?

Figyelt kérdés

Ebben a lakásban én vagyok a "főbérlő" tehát én bérlem a lakást és adom ki 2 másik lánynak, mindennel én rendeztem be, mert bútorozatlan és gépesítetlen volt.


Az egyik lány az egyik szép mintás poharamat most vázának használja, gyökereztet benne egy növényt. Az egy dolog, hogy közösben van minden, de nem rendeltetésnek megfelelően használni, és "lenyúlni" hetekre bármit is több, mint nem igazságos. Arról nem is beszélve, hogy minden az enyém, hiába engedtem meg, hogy mindenki használjon mindent. Nem akarok hatalmi játékot játszani, mert egyenrangú lakónak tartom magunkat, de nagyon nem tetszik, hogy semmire se kérdez rá. Mikor beköltözött, akkor is oda pakolt, ahova akart, és annyi cucca van, mint nekünk a másik lánnyal együttvéve. Erre felhozta, hogy nem világosítottam fel, hogy hova pakolhat és hova nem. Végül megkértem, hogy vigye le a most nem aktuális dolgait a tárolóba. Erre teljesen besértődött. Azért mégsem hagyhattam, hogy az egész beépített szekrényt teletömje a dolgaival.


A teás bögrék alján mindig ottmarad a teája, mondtam neki, hogy miért nem tudja rendesen elmosni, ez így zavar engem, ha inni szeretnék belőle. Erre annyit mondott, hogy nem jön le, hiába próbálkozik. Agyam eldobom. XD


Tegnap meg képes volt megkérni a másik lányt, hogy várja meg este, mert épp nem találta a lakáskulcsát, és így nem tudna bejönni a lakásba, amikor hazajön. Annyit mondott, hogy este 9 előtt nem jön haza. Ehhez képest este fél 11-kor jött, a másik lakótársam végül megkért engem, hogy várjam meg, mert neki aludnia kell 10-től.


Meg kellett volna mondjam a szétszórt lakótársamnak, hogy semmi közünk ahhoz, ha nem találja a kulcsát, szánjon rá időt, hogy megkeresse. Nem is munkába ment, hanem a haverjaihoz. Senki se halt volna bele, ha megkeresi a kulcsát, várnak rá a haverok 15 percet, és nem csicskáztat minket is. Mit képzel?



2019. márc. 12. 10:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz a pohárnak, ha éppen vázának használja.

A beköltözéskor valóban jelezni kellett volna, hogy melyik lesz az ő szekrénye, a szekrényből mennyi az ő része.

Az utolsó dolgokban igazad van. Várt volna rá a fene.

2019. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Főbérlőként idegekre van szükség. Igen, van olyan bérlő, aki nem tudja úgy elmosni a bögrét, ahogy te elmosnád, stb. Valószínű nem neked való az együttlakás. a szokás az, hogy amikor visszaveszed a lakást, akkor nézed meg, mi az, amit kifogásolsz, és annak a rekreációjához szükséges összeget levonod a kaucióból. Menet közben is tarthatsz ellenőrzéseket, pl. havonta, és akkor fizetsz mosogató embert vagy veszel új bögrét - a kaucióból! - és felszólítod a bérlőt a kaució feltöltésére. Ez az eljárás. Döntsd el: bérbeadod a bögrét vagy nem adod bérbe? Ha bérbeadod, ő használja, és te kimosathatod vagy újravásárolhatod felülvizsgálatkor, mást nem tehetsz.
2019. márc. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%
Főbérlő vagyok, én bérlem a lakást és adom ki........ Ezen behaltam. Tudod mi vagy te? Na inkább nem írom le.😎
2019. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Most ezzel mi a bajod? Nekem sokkal jobban megfelel, hogy az én bútoraim vannak bent és én választom meg, hogy kikkel lakom együtt. Ha csak bérelnék egy szobát, akkor ez nem így lenne.


És igazatok van, nem egyformák az emberek elvei, de az eddigi lakótársaimmal sosem voltak ilyen gondjaim. Vele 1,5 hónapja folyton van valami, mert annyira mások vagyunk.

2019. márc. 12. 10:38
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
#3-as: teljesen jól írta, helyesen. Ő a főbérlő. Az nem szokta jól írni, aki tulajdonosként főbérlőnek nevezi magát.
2019. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem, hogy nehéz idegenekkel együtt élni. Nekem nem is menne. Én sem bírnám, hogy nem normálisan mosogatnak. De én egyedül élek :D

Mást nem tudsz tenni, ha nem változik, keresel másik lakótársat.

2019. márc. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Régen ha minden igaz, a tulajdonos volt a főbérlő, de ma már a tulajnak lehet főbérlője, neki meg albérlői. És itt is igaz az az elv, hogy "a hűbéresem hűbérese nem az én hűbéresem." :D Tehát az én albérlőim nem a lakás tulajdonosának az albérlői. Én a bútorozatlan lakásért fizetek, ők meg bútorozott szobákért és a közös helyiségekért, ami azt jelenti, hogy a rám eső bérleti költség kevesebb, mintha egy bútorozott szobáért fizetnék valahol, ahol ugyanilyen szép bútorok vannak. Szóval nekem ez a helyzet így tökéletesen megfelel.
2019. márc. 12. 10:51
 8/21 A kérdező kommentje:

3 évig spóroltam, hogy legyenek saját bútoraim így diákként, de ezek az enyémek, szóval vihetem őket magammal, ha innen elmennék. A mai fiatalok többségének 22 évesen semmijük sincs, mert nem telik rá. :(


Nekem sem lenne pénzem mondjuk 2 lakótárs helyett csak egy valakivel lakni. Szóval, amíg nem lesz rendes állásom, ez a helyzet marad.

2019. márc. 12. 10:54
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokan úgy vannak, hogy máséra annyira nem vigyáznak. Nekik nem a sajátjuk, csak egy használati tárgy, amihez nem kötődnek. Szerintem nem szabad sokat költeni ilyen bútorokra, amiről tudod, hogy más fogja használni, és az albérlők mindig lelakják valamennyire.
2019. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Lapraszerelt cuccok Jyskből, de igényesebbnek hatnak, mint mondjuk a dohos ócska bútorok XD Amúgy igen, a sajátjára jobban vigyáz az ember.
2019. márc. 12. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!