Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogos az albérlő elvárása...

Jogos az albérlő elvárása felém, hogy én menjek hozzájuk takarítani?

Figyelt kérdés

A felső szomszéd eláztatta, nem öröm, de megesik az ilyen egy panel lakásban. Az albérlőm felhívott, szinte őrjöngött a telefonba, hogy azonnal menjek, és segítsek neki, mert szerinte az én lakásom, és az én érdekem, hogy rendben legyen, és különben is, neki ez a szabadnapja, és más programot tervezett. Mondtam, hogy bocs, de tudja, hogy 2 hónapos a kislányom, nem tudok neki azonnal ugrani, én is mást terveztem, meg különben is, oldja meg. De csak őrjöngött, hogy ez az én lakásom,és ő nem így elázva bérelte, stb. stb...

Később átmentem, akkor meg közölte, hogy neki eláztak a cuccai, térítsem meg a kárt, és a szomszéd biztosítója amit fizet, azt adjam oda nekik, majd ők kifestik a saját ízlásük szerint, mert ők laknak ott.

A lakásra nem volt biztosítás, én nem kötöttem, nekik fel lett ajánlva, hogy ha gondolják, köthetnek, de nem éltek vele.

Most már annyira elegem van belőlük, hogy úgy gondoltam, odaadom azt a pénzt, azzal egyrészt kifizetem a takarítási költségét, másrészt meg csináljanak, amit akarnak, fessenek ki, aztán meg rövid úton felmondok nekik, mert én ebből nem kérek.

Nem tudom, jó ötlet-e így a történtek után.


2018. aug. 13. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
"odaadom azt a pénzt" - és a pénzzel együtt a 30 napoos felmondást is.
2018. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A felmondást odaadhatod a pénz nélkül is.
2018. aug. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hu, dobd ki őket ha tényleg így van! :D
2018. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj nekik semmilyen pénzt! Miért nem kötöttek biztosítást, ami erről szólt volna?

Simán felmondhatsz nekik, még ha határozott idejű is a szerződés, mert gondolom a kauciójukat úgyis visszaadnád.

Szabadulj meg tőlük viharsebesen, persze a felmondási idő betartása mellett.

2018. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
En vigyaznek, valoszinuleg sotet prolik, meg a vegen tobb kart tesznek a lakasodban. Mellesleg a biztositast kosse meg a tulaj, a karokat pedig teritse a szomszed.
2018. aug. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd vagy ház közös biztosításából rendezés a lakást, az ingóságuk biztosítása az ő dolguk, a takarítás is. Én is felmondanék nekik azonnal.
2018. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem adnék én ezeknek semmit sem. Felmondanék, aztán mehetnek amerre akarnak.

Mégis, mit képzelnek ezek?

2018. aug. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit túlzó elvárásai vannak ennek a bérlőnek. Úgy viselkedik, mint aki hotelben lakik. Hosszútávú albérlet eseten a bérlő érdeke is, hogy a lakás rendezett, tiszta legyen. Én ennek a bérlőnek semmit nem fizetnék, de felmondanék. Írásban, és azonnal. Gondolom szerződés szerint a 30 nap megilleti. Majd ha kiment, utána rendbe raknám a lakást, és másik bérlőt keresnék. Kauciót addig vissza nem adnám, amíg a lakást ki nem ürítette. Utána beszélhetünk róla. Ha koszosan/általa okozott károkkal adná vissza lakást, levonnám a kaucióból.
2018. aug. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A nő egy hisztis pitsa, a pasi meg az a tipikus okoskodó fazon.

Mondam nekik, hogy ha nem tetszenek a falak meg a feltételek, akkor költözzenek ki, szívesen felmondok írásban is. (30 nap felmondási idő jár, de ha hamarabb kimennek, még a bérleti díjat is visszaadom időarányosan) Erre az Apeh-al fenyegetőzik, meg azt mondja, hogy keressek nekik lakást ugyanilyen feltételekkel, ugyanilyen áron. Apehtól nem félek, be van jelentve jövedelemként. Másikat nem tudok nekik keresni, mert egyrészt ezt elég jó áron kapták meg, hosszú távra, és igazából nem is akarok, keressen magának.

Most abban maradtunk, hogy ők maradni akarnak, és vállalták, hogy kifestik saját pénzből, és a festés után amiről mutatják a számlát, azt fizetem. Meg majd kapnak valamennyit a munkájukért, mert nem akarnak festőt, én meg majd megnézem, hogy néz ki a végeredmény.

Aztán majd meglátom, én úgy érzem, elég korrekt voltam velük, de abban igazatok van, hogy szabadulni tőlük, minél hamarabb. Csak nem akarok szemét lenni,, és így nekem is könnyebb, ha ők hozzák rendbe, mint nekem a pici mellől mesterek után kajtatni.

Ja, még azt megkérdeztem azért, hogy esetleg ebédet ne vigyek nekik minden délben :-)

2018. aug. 14. 08:49
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
Hogy ki van? Ők festenek ki, de bemutatnak számlát? Amúgy a társasház biztosítása rendezi ezt az egészet. Szerintem kamu az egész.
2018. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!