Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért jogos hogy az albérlő...

Miért jogos hogy az albérlő fizeti a közös költséget?

Figyelt kérdés
Felújítási alappal, biztosítással
2018. okt. 11. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

A felújítási alap nem jogos, a biztosítás sem igazán, a maradék viszont a bérlő költsége (szemétszállítás, takarítás, közös képviselő, karbantartás).

De szerintem amúgy mindegy, mert simán beépítheti a bérbeadás árába és ugyan ott vagy, ahol a part szakad. Mindegy, hogy 95 + 5 ezer közösköltség vagy 90 + 10 közös.

2018. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Ha ezt is vállaltad a szerződésben,akkor ok.Ha ez nincs benne,akkor te csak az albérlet összegével tartozol+ ami le van fektetve, a többi pedig a tulaj sara.Én egy petákot nem fizetnék a közösbe,bánná a tköm,hogy ráterhelik az ingatlanjára.

Ezzel az emberrel lehetnek még gondjaid ha már most nem tartja be a leírtakat.Ha benne van ez is,akkor viszont jogos.

2018. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Mi mindig azt csináltuk, mikor lakást adtunk ki, hogy a bérlő azokat a részeket fizette a kk-ból (nálunk ez tételesen megvan), amik őt érintették. Világítás, szemétszállítás, ilyenek, de nem a felújítási alap pl.


Mikor mi vettük ki, mindig a teljes kk-t mi fizettük bérlőként...

2018. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jogos, ha úgy állapodtatok meg, hogy te fizeted. Bármit bele lehet venni a lakásbérleti szerződésbe, ami nem illegális. Ezt vagy aláírod, vagy nem, hanem inkább keresel másik albérletet, ez a te döntésed.


De ahogy az első is írta, ha a bérbeadó 100 E-t akar kapni havonta, akkor teljesen mindegy, hogy csak 100 E lakbért és semmi mást nem ír a szerződésbe, vagy azt, hogy 50 E lakbér + 25 E ablakonkitekintési díj + 25 E szellentési díj.

Ha kötöd az ebet a karóhoz, akkor azt fogja mondani, hogy ezentúl ne fizess közös költséget, viszont megemeli ugyanennyivel a bérleti díjat.

2018. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt fizeted amit a tulaj mond es a szerzodesben meg van hatarozva. Lehet masik albit is keresni, ha nem tetszik.:)
2018. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már mások is írták, jogos. Minden jogos, amiben megállapodtatok és szerződésbe foglaltátok.


Egyébként amíg én bérlő voltam, addig nem igen osztott szorzott volna, hogy a 4800 forintos közös költséget fizetem-e, vagy csak a 3200-ast.

2018. okt. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ennek két oldala van, szerződés ide vagy oda. Egykik félről sem jogos, hogy fizesse a felújítási alapot pl.

A tulaj miért fizetné, hiszen oké, hogy az övé, de nem lakik benne, tehát nem fogja élvezni az előnyeit, hogy fel van újítva a ház. Az albérlőnek sem jogos, mert nem az övé az ingatlan, ezek meg hosszú távú előnyök, nem éppen abban az időszakban van, amíg bennt lakik.

2018. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
# 7: Hogyne élvezné az előnyeit, többet fog érni az ingatlanja.
2018. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!