Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlőktől és tulajdonosoktol...

Albérlőktől és tulajdonosoktol kérdezném a rezsi elszámolás milyen módon szokott nálatok zajlani?

Figyelt kérdés
Általányt fizettek vagy minden hónapban diktáljátok fogyasztás alapján a tulajnak? Kinek a nevén van a közmű, ki fizeti be a csekkeket?
2019. márc. 19. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Tulajdonosként írok: minden óra az én nevemen van, én fizetem,beköltözéskor leírjuk az óraállásokat, aztán megírják/megnézem havonta, azt fizetik, amit ténylegesen elfogyasztottak.
2019. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanaz, mint az 1-es, de ha nem tudok/akarok 2 hónapra előre "hitelezni" a lakónak, akkor egy részét rezsielőlegben kérem a bérleti díjjal együtt - annyit, amennyi fogyasztás biztosan lesz.
2019. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként jobban jársz ha átiratod az órákat, ha pl. lopják az áramot, stb., akkor nem téged büntetnek.
2019. márc. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Alberlőként a tulaj neven van minden, a számla a lakáshoz jön, azt fizetem ami rajta szerepel. A tulaj nem is tudja hogy mennyit fogyasztók, vagy mennyi rezsit fizetek.
2019. márc. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mérők a tulajdonos nevén vannak,a bérleti díjjal egyidőben átalányt fizetnek a bérlők,(kb tapasztalat alapján annyit, amennyibe belefér)majd évente a mérőállások alapján,ill, ha előbb elköltöznek, a kiköltözéskor elszámolnak.
2019. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én diktálom havonta, illetve ahogy jönnek a számlák úgy fizetjük a tulajnak. Kiköltözésnél kell egy kicsit matekozni, de azt is könnyen lehet átlagolni az addigi fogyasztás alapján.
2019. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lefényképezem a tulajnak az óraállásokat, azt összeveti a múlthavival és a fogyasztás után fizetek.

Közművek az ő nevén vannak, a tényleges befizetést is ő intézi.

2019. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tulajdonos vagyok. Mondjuk én jelenleg szobát adok ki úgy, hogy én is a lakásban lakom.

Havi diktálásban vagyok (saját magam számára is ez a legkényelmesebb). A közművek az én nevemen vannak (soha nem iratnám át a bérlő nevére, ha lakást adnék ki, akkor sem).

Én fizetem a számlákat csoportos beszedéssel és a megbeszélt elszámolási napon a lakbérrel együtt kapom a rezsi bérlőre eső részét.

2019. márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elég buta aki attól fél hogy átirassa a bérlő nevére az órákat.

Nekem az elmű-nél tanácsolták...

Az viszi el a balhét akinek a nevén van az óra.

Láttam én már tulajdonost, aki a lelépett bérlő helyett fizette a lopott áram büntetéseket.

2019. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Be költözéskor azonnal átiratni. Nincs vita, nem bíróság, egyszerűbb az élet.
2019. ápr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!