Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elmű-émasz számla elszámolássa...

Elmű-émasz számla elszámolással kapcsoaltban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Új (kertes)házba kötlöztem és most jött meg az első elmű-émász számlám.


Tudom hülyén hangzik, de kicsit keveslem amit kiszámláztak. sokkal többre számitottam.


Előzőleg a neten találhato kalkulátor segitségévbel számoltam ki, hogy kb mennyire jöet ki az az energia használati átlag amit a szerződés során leadtam.

van a házba bekötve vezérelt áram, arra le lett adva havi 120 kWh (csak a villanybojler van rajta) és emellett van a sima áramszolgáltatás, amire 150kWh lett leadva.


Én ilyen havi 10 szinten 10 000 ft köré lőttem be a kalkulátorok segitségével. A nappali áramot 38 ft-al számolta a kalkulátort a vezéreltet 22. nem emlékszem pontosan. Ehhez képest nem telejs de majdnem 2 honapra számláztak ki 8600 ftot.


Ami viszont a mostnai számlámon van azrét érdekes, mert nincs is rajta nappali áram elszámolva

csak "A1 kedvezményes" (14,5 ft netto) és "B alap" (10.9ft netto).


Valaki fel tudna világosítani, hogy miért kerülök én A1 kedvezményesbe sima nappali helyett? Ha van vezérelt áram bekötve akkor automatikusan kedvezményesbe kerülök? Vagy valamit az elműnél számolnak rosszul?


Előre is köszi!



2017. aug. 16. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az ügyfélszolgálatukat, a számládon rajta van az elérhetőségük. Minden kérdésedre válaszolni fognak.
2017. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezt én most komolyan nem értem: ilyenkor miért nem a SZOLGÁLTATÓT HÍVOD FEL, hogy magyarázzák meg, egyeztetsz, stb.

Számtalanszor előfordult, hogy nem értettem, nem stimmelt, a számla - nem a Gyakorira jöttem, hanem elmagyaráztattam, hogy miért annyi.

Ha nem stimmel a számla, úgyis velük kell egyeztetni, reklamálni, stb.


A múltkor piszok nagy lett a mobilszámlám (nekem legalábbis nagy), felhívtam az ügyfélszolgálatot és szépen elmagyarázták: a roaming csak akkor kedvezményes, ha én megyek külföldre: ha a Spanyolországban élő, de MAGYARORSZÁGON TARTÓZKODÓ barátnőmet felhívom itt Magyarországon (spanyol számon), akkor pont ugyanannyit fizetek, mintha éppen kint tartózkodna Spanyolországban. (jól póruljártam, tanulópénzt befizettem, leckét megtanultam :D )

2017. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, de a roaming dij az mindig a rád eső részt jelenti (amikor te roamingolsz). Nem pedig a távolsági hívást. Nekem speciel ez egyértelmű lett volna.


Nekem az nem egyértelmű, h az elműnél hogy válik 55 naposra egy honap. Mert gyakoraltilag azért ennyi a számla, mert egy honapnyi dijat szednek csak be tőlem 55 napra. Úgylátszik ők nemtudják hogy kell felszorozni. a tört napokra..

A kalkultáor amúgy jol számolt mindent, 10 000 fölött lennék valamivel, de a rezsicsökkentésnek kösöznhetően megy le 8600 köré a fizetni valo.


Azt viszont továggra sem értem h miért vagyok A1 kedvezményes miért nem pedig sima Nappali.

Ezt bizonyára megtudnák mondani ha felhívnám őket, viszont gondoltma h ezt a gyakorin is valaki esetleg tudja...

2017. aug. 16. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!