Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vidéken keresek kiadó albérlet...

Vidéken keresek kiadó albérletet, házat. Ti hol laktok? Milyen várost, falut ajánlanátok, hogy dolgozni is tudjak menni? 37/F

Figyelt kérdés
Sokáig laktam Pesten,rájöttem,hogy nyugodtabb helyen szeretnék lakni,kérlek adjatok tanácsot,hogyan találhatok lehetőségekre.

2019. ápr. 18. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen várost, falut ajánlanátok"

Vásárosnaményt - mivel nem írod hova akarsz eljárni dolgozni.

2019. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én pécsi vagyok. Lehet elfogult vagyok és hazabeszélek, de nem tudok elképzelni jobb helyet, ahol lakhatnék.

18 évig laktam Pesten. Először egyetemre jártam oda, aztán egy kis szünet után munkát is ott kaptam. Sok évig dolgoztam ott. Ma volt az utolsó pesti munkanapom, mert végre sikerült Pécsre visszaköltöznöm. Szóval nem könnyű itt megfelelő munkához jutni. De ha sikerül, szerintem sokkal élhetőbb város, mint Pest. És mégse egy kis település. Nem kell semmilyen téren kompromisszumot kötni, mert minden megvan helyben, ami kell.

2019. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Székesfehérvári voltam egész életemben, 32 éves koromig.

Mindig is falura vágytam, de kevés pénzem volt, mert csak a gyári munkát ismertem, azt hittem, nekem csak az jutott, mert nincs végzettségem.

Találtam 25km-en belül egy lakható házat 5millióért (persze ez az ár kompromisszumokat követel), és belevágtam, úgy voltam vele, az a napi 2*30perc busz be a városba még belefér, de legalább a szabadidőmben friss levegőn lehetek, tarthatok állatokat stb.

Helyi kocsmába felvették alkalmazottnak barátnőmet, ezért aztán sokat jártam oda (mert amúgy én nem iszom, max heti 1-2sört) és hamar rájöttem, hogy az összes szaki emberhiánnyal küzd, de munkájuk van böven, így még jobban is tud egyik másik fizetni mint a gyár...

Összehaverkodtam az egyik asztalossal, nála kezdtem el melózni ( akkor még szar pénzért, 600/nap! de 2km-re a házamtól). Elvégeztem a szakmát felnőttképzésben(ez mondjuk kegyetlen volt, újra leülni esténként tanulni, házit írni, na meg bejárni suliba(, nem mondhatnám, hogy keveset melózunk, de nagyon szeretem és a havi netto 400 megvan… ugynis hiába egy székesfehérvár és balaton közti isten háta mögötti település, szinte minden munkánk Budapest ez azt jelenti, kb 2hét műhelymunkára jut 1-2nap Budapesti beszerelés, főleg konyhákat csinálunk, de bármi mást is epvállaljnk, ha látunk benne kihívást. Persze papíron csak minimálbér.

De jövőben úgyis saját vállalkozást tervezek, mert hiába vagyunk jóban, a munkába járást és azt, hogy van egy dirigáló főnök, még mindig utálom.

És egyébként ugyan ilyen helyzetben van minden villanyszerelö, vízvezetékszerelő, ács, kőműves stb, munka van dögivel (simán fel lehet járni maszekopni Bp-re is), mert egyre kevesebb a szakember, de pont emiatt egyre kevesebb a munkaerő is a vállalkozásoknak, szóval értelmes falvakban lazán lehet helyben munkát találni és akár egy teljes restartot nyomni a felnőtt életnek.

2019. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ui.: Most 34 éves vagyok, szóval nem egy 10 éves sztorit írtam le :)
2019. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6000/nap volt az elején, lemaradt egy nulla
2019. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dolgozni bárhol lehet.
2019. ápr. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!