Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vidékről Bp-en hogy találjak...

Vidékről Bp-en hogy találjak hamar albérletet?

Figyelt kérdés

Vidéki vok, Bp-en vagy Bp-hez nagyon közel szeretnék dolgozni és akkor helyben lakni egyenlőre egyedül. Hogy írjak alá olyan szerződést 1 évre, amikor a lakást szinte megnézni sem tudom? Bár van felmondási idő, ez is igaz. Amit találtam, az gázkonvektoros, távfűtést szeretnék. Gondoltam panzióra a szállás.hu-n, 3x ára van az albihoz képest. A dolgozói hotelt sem tudom előre megnézni és háát, pár éve laktunk kettőbe is, de bogaras volt, büdös közös konyha, nem lehetett ott enni, biztos nem mind ilyen, de nem tudtuk megnézni előre.


Szóval, igazán az érdekelne, hogy aki vidékről költözött, az hogy találta meg a lakást?



2019. ápr. 22. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Látatlanba ne vegyél ki albérletet. Én inkább többször megnéznék egy lakást.

Én anno úgy csináltam, hogy internetről leszerveztem egy napra 5-6 lakásnézést, felutaztam reggel, végigjártam őket, este meg hazamentem. Szerencsém volt, mert az első turnusban megtaláltam.


Ha van fent ismerősöd, kérd meg, hogy had legyél ott pár napig. Ha nincs, szóba jöhet hostel. Vannak baromi olcsók, egy éjszakára meg jó ilyen esetben.

2019. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez jó ötlet, hogy felmenni egy napra. Arra is gondoltam, hogy fizetek és átveszem a kulcsot és másnap költözök.


Azért még írhattok, kinek milyen tapasztalata van. A lakáskiadással, veszélyekkel tisztában vok, mert a szüleimnek is van egy kiadó lakása, belelátok eléggé.

2019. ápr. 25. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzed lenne rá?
2019. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. nem ez a lényeg, hanem a folyamat.
2019. ápr. 27. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb, semmi olyat ne írj alá, amit még lakást nem néztél meg. Látatlanban soha ne dönts.


Másik, mi a problémád a konvektoros fűtéssel? A távfűtés is csak akkor jó, ha egyéni mérő van hozzá, máskülönben azt kell fizetni ami a lakóház átlagos havi leosztásából származik.

2019. ápr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eddig két lakásban laktam, mindkettőben radiátor volt. A gázkonvektor működéséhez nem értek. Egyszer voltam egy nyelvtanfolyamon gázkonvektoros teremben, nagyon meleg volt, de néha nem indult be, hangos is volt, egyszerűen nem ismerem.


Van olyan, aki aláírja a szerződést úgy, hogy nem nézte meg a lakást? A szüleimnek is van egy kiadó lakása, benne vok én is, mármint hallok ezt-azt, ismerem a szerződésüket, a jogifórumot is ismerem, albérleti problémákat is, nem vagyok zöldfülű, de azért ez új, mármint a "látatlanban aláírni szerződést"...

2019. ápr. 28. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!